Terhes vagyok? 17/L

Figyelt kérdés
14 napja késik a menstruációm, a mellem nem feszül, jele nincs. Tesztet pár napja csináltam, negatív lett, előtte 1-2 héttel az első teszt szintén negatív. A barátom ejakuált bennem többször is(3x), de utána kimostuk. Tudom, hogy lehetek terhes, de mit kellene tennem, azon kívűl, hogy felkeresek egy nőgyògyászt? Tanácstalan vagyok, a szerelmemen kívűl nincs másom.(szerelem baba lenne egyébként)

2017. máj. 1. 01:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

17 evesen gyereket tervezel?! Miert?! Nem kellene elobb erettsegi, aztan munkaviszony?

En sem tudom, mi a banat folyik itt, de a 17 eves lanyomnak mar nem egy osztalytarsa szult, terhes😡 Tiszta szegyen!

2017. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nyelvvizsgam valamint egy angol erettsegim mar nekem is van, meg egy alap informatikai szakmam. A szuleim nem gazdagok, egyszeru falusi lany vagyok, aki nem a tarsadalmi normak szerinti papirjait akarja megszerezni, nem koveti a mai lanyok karrierista eletmodjat, hanem csaladra vagyik. Lehet velemenyt nyilvanitani, hisz ugyanolyan emberek vagytok akarcsak en, DE itelkezni nincs jogotok felettem.

Hiaba is magyarazkodom, nem kotelessegem, foleg nem arcnelkuli maszkosoknak, gratulalok, hogy segitsegnyujtas, tanacsadas helyett csak erre jutotta. Magyar mentalitas.

2017. máj. 1. 09:39
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

#12 Megmondom én: a lányok/fiúk egyik fele tök tájékozatlan, aluliskolázott, de imádja a kukacot a lába között, ebből jönnek a véletlen terhességek.


A másik fele ennek a korosztálynak (lányok) pedig nem rendelkezik perspektívával, nincsen hosszú távú terve, él a mának, és hát 16-18 évesen nagyon szerelmesen meghülyül, hogy akkor most ő szül, mert szerelemgyerek és milyen aranyos...


Nem tudom melyik a rosszabb, de én is tök azt tapasztalom a környezetemben. :( Vannak a 30+-osok, akik élére állítják a garast hogy belefér-e az első meg második gyerek, és vannak a kiscsajok, akik 16-23 év kor között a semmire potyogtatják a purdét (nem, nem cigányok), mert elképzelésük sincs, hogy mit akarnak magukkal meg az életükkel kezdeni :( Rémes :(

2017. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Mucika, abba semmi karrierista hozzáállás nincs, hogy a purdédat zabáltatnod kell. Tudod, ő is eszik. Ruháztatni, a ruháik annyiba fájnak, mint a felnőtteké. Gyógyszert kell adnod neki. Oktatni kell, az óvoda-iskola brutális költség.


Tudod mennyi jár a munkaviszony nélkül kis hülyéknek? A 20 ezer gyes meg a 10 ezer családi. 30-40 ezerből fogod a szerelemgyereked eltartani? Persze csak az első három évben, utána már csak a családi jár. Arról van fogalmad, mennyi a létminimum manapság? Hatszámjegyű összeg, nem 40 ezer. Vagy anyád fogja zabáltatni az unokát meg a gyereket is? Végzettség és tapasztalat nélkül mit kezdesz?


Tudod mi a magyar mentalitás? Hogy ha valaki rávilágít az ostobaságra, akkor megsértődik az illető ahelyett, hogy két percre elgondolkodna. Ez típusosan az.

2017. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

Ha ennyire tanult es ertelmes embernek gondolod magad mi a pocser nem mentel mar dokihoz?

Attol hogy negativ a teszt lehetsz terhes

Szerintem nem azzal van a baj hogy 17eves vagy mert ismerek olyat aki 16eves letere jobban neveli a kislanyat mint sok idosebb no..

Itt azzal van a problema hogy a kerdesedbol itelve hulyevagy

2017. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

"aki nem a tarsadalmi normak szerinti papirjait akarja megszerezni, nem koveti a mai lanyok karrierista eletmodjat, hanem csaladra vagyik. Lehet velemenyt nyilvanitani, hisz ugyanolyan emberek vagytok akarcsak en, DE itelkezni nincs jogotok felettem. Magyar mentalitas."


Ebben teljesen igaza van.

Nem mindenki olyan, mint a nagy többség. Nem is kell olyannak lennie. Én is mondhatnám, hogy sajnos sok olyan van, aki első gyerekét 35 fölött, vagy simán még 40 fölött vállalja.

Egyáltalán nem tartom normálisnak ezt se. EGy 18 éves teste már alkalmas arra, hogy szüljön, régen sem volt másképp. A picivel 40 év fölött korosztály szülei pedig akik most 65-70 évesek, azok pedig 18-tól 22-24 évig (maximum) lezongorázták az ő idejükben az esküvőt, és a gyereket is. Tehát csak ma élünk ilyen elqvult világban, hogy sok kicsi Pán Péter születik. Már, ha tudja egyáltalán valaki, hogy mit jelent(?)


Egyetem és főiskola sem kötelező ez is egy nagy baromság. Mindenki csinálja azt, amiben örömét leli, ne pedig azt, amit a szülei számára kijelöltek, vagy a társadalomnak való megfelelés, nyomás.


Birkaország, birkatársadalom.

De ezért a sok pici birkuci amikor amúgy is az, nincs joga ahhoz, hogy véres cafatokra szedje azt, aki gondolkozik és másképp akarja élni az életét.

Vannak 17-18 évesekből gyerekgondolkodásúak, meg még 40-60 éves körüliek közül is, és vannak olyanok, akik már 18 évesen is sokkal érettebbek, mint más 5x annyi idősen!

Ne általánosítsunk!

2017. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%

17, ne hülyítsd már...


Régen azért szültek a lányok/nők korán, mert szépen férjhez mentek. Iskolázottságra, szakmára nem volt szükség, mert a férj (meg az anyós) közös erővel átvették az irányítást, és kussolva lehetett szülni és vezetni a háztartást. Ehhez nem kell betölteni a 30-at.


Ma már más világot élünk, kevés holtomiglan-holtodiglan házasság van, kevés férfi képes egymagában eltartani a családot, a szülők sem tudják már eltartani a léhűtő gyereket az elpotyogtatott unokával, és állambácsi sem szalad megsegíteni, ha sok hónap marad a pénz végére. Egy nő általában nem engedheti meg magának, hogy a semmire szüljön tapasztalat és szakma nélkül. Nem kell diploma, de legalább egy piacképes(!) szakma igen, hogyha valami miatt nem tudja a férfi egyedül eltartani a családot, ne adja az ég egyedül marad az anya, akkor ne a médiákokban kelljen sírni alamizsnáért. No meg munkaviszony, mert egy jobb gyedből már el lehet lenni szűkösen, a segíjkéből (mert a családi meg a gyes az) nem.


És nem kell 35 éves kor felett szülni, szakmával 21-23, diplomával 25-26 évesen simán mehet általában, de a 17-18 éves kor NEM alkalmas erre már. A 18 éves kislány arra alkalmas jelenleg, amire régen volt: kussolni, miközben a rangidős nagymamák irányítanak és a férj eltart.

2017. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%

"Régen azért szültek a lányok/nők korán, mert szépen férjhez mentek. Iskolázottságra, szakmára nem volt szükség, mert a férj (meg az anyós) közös erővel átvették az irányítást, és kussolva lehetett szülni és vezetni a háztartást."


Sajnos idióta vagy. Ismét általánosítasz.


1.) Nem azért szültek, mert korán férjhez mentek. Hanem azért, mert gyereket akartak. Pont.

2.) Az én anyám iskolázott és tanult nő, nem is akármilyen. Pont. Nincs ezen vita.

3.) Anyósára nem számíthatott, csak nyűg és kolonc volt, megkeserítette az életüket, de ez egészen más téma nem is ide tartozik. Tehát nem is vehette át az irányítást, édesanyám mindent maga csinált, gyes után ment vissza dolgozni. Édesapámmal együtt neveltek, ő is nyilván segített, mindent amit egy apukának illik és kell.

4.) Az én anyám soha sem "kussolva szült", nem az az típusú ember. Pont. Nem vitatkozom és higgy amit akarsz.


Az én életem példája és az én drága szüleim példája csak egy a sok közül, de ők 42 évvel ezelőtt, amikor egyikőjük (24 éves volt: ő édesanyám, édesapám pedig 22 éves), ebben a korban vállaltak gyereket, azaz engem.


Mindig példásan neveltek, és a mai napig is büszke vagyok rájuk, és nagyon szeretem őket! Remélem még sokáig megmaradnak nekem, én is persze boldogan és vígan élem az életem (nyilván külön).


Úgyhogy megkérlek szépen, hogy ne általánosíts soha, az én kedves és értékrenddel rendelkező szüleim se nem ostobák, se nem tájékozatlanok, érettek voltak abban a korban a gyerekvállaláshoz, és a saját élethez.


Köszönöm!

(Többit nem olvastam annak függvényében amiket írtál, csak eddig jutottam, mert felháborít bizonyos emberek tudatlansága és faragatlansága és az is, hogy mindenki mást ostobának és felelőtlennek akarnak beállítani! Mindenkit. Csak azért, mert te másképp csinálod. További szép napot!)

2017. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Iskolázottságra, szakmára nem volt szükség, mert a férj (meg az anyós) közös erővel átvették az irányítást, és kussolva lehetett szülni és vezetni a háztartást."


Szakmát már pont, hogy szinte mind eleve szereztek, mert az volt a normális és a divat, aki meg csak sima érettségit szerzett, az ment irodára. Nem azért tudták akkoriban megoldani a korai házasságot és gyerekvállalást, mert anyós kormányozott, hanem azért, mert mindenkinek biztosítva volt valamilyen munka, még akkor is, ha csak kamu állás volt, mert a munkakerülés bűncselekménynek számított. Az állam meg mindenféle üzemeket meg sziriszarika fenntartott csak azért, hogy legyen meló, akkor is, ha nem érte meg. (Ezért is ment az összes csődbe a fenébe a rendszerváltás után.) Ezen kívül terméktámogatás volt a gyerekdolgokra, kedvezményes otp kölcsöt lehetett felvenni és kalákában házat építeni. Sokkal egyszerűbb volt egy fiatal pár indulása, mint manapság. Véletlen sem arról volt szó, hogy kussban kell otthon lenni, meg majd anyós mondott meg mindent, mert pont hogy nem volt szükség a fiataloknak sem anyósra, mert külön életet tudtak szépen kialakítani nagyon hamar maguknak, a nő meg vissza tudott menni a gyerekvállalás után is szépen az üzembe/irodába akármilyen munkahelyre, mert nem olyan munkáltatók voltak, akik azt nézték, hogy micsoda, magának gyereke van, ó hát akkor majd értesítjük.

2017. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Na azert a regi es a mai világ pont nem egy.. A régiek ha egymas kinott gonceibe jartak iskolába is pont jo volt úgy.. Ma mar akin nincs adidas az ..ooh ciki.. Sajat tapasztalat, sajat korosztalyom szinte szemet meresztve kerdeztek hogy mit is akarok a mostani ferjemtol hisz kocsija sincs... Oke szuljon ha akar basszus.. De lassuk be a mai világban elő kell teremteni némi egzisztenciát ha tetszik ha nem!
2017. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!