Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy van-e peteérésem, azt, hogy termel-e a szervezetem elég hormont? Fiatal vagyok, egészséges, és 7 hónapja nem esem teherbe. Már mindig a legrosszabbra gondolok.

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban mérned kellene a reggeli hődet, mert egy nőgyógyász abból pontosan meg tudja mondani, hogy volt-e és ha igen, mikor volt peteérésed, ovulációd, illetve hogy azután elegnedő sárgatest hormon termelődött-e.

Én is mértem magamnak, nagyjűából ki is igazodtam rajta, de az orvosom magyarázott el végül mindent.

Emellett a peteérés megállapításában az ovu teszt is segíthet, kivizsgálást pedig az orvosodtól kérhetsz.

Sok sikert!

2008. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ketteske ***** válasza:
A nődokid el tud küldeni vérvételre, ahol megnézik a hormonjaidat. Egyébként meg az ovulációs teszt megmondja, hogy van-e peteérésed. Patikákban lehet kapni, vagy ha olcsübban akarod beszerezni, akkor a tesz-vesz.hu oldalán rendelhetsz.
2008. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!