Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kór tesztet ajánlott a...

Down kór tesztet ajánlott a doki, hogy csináljunk, de 15. 000 HUF és nem támogatja az egészségpénztár. Ez fontos, ha fiatal vagyok egészséges és nem volt még ilyen a családban?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az AFP vizsgálatnál is vizsgálják a Down kórt, valamitn uh-n is nézik, szerintem, a te esetedben nem szükséges, de kérdezd meg az orvostól.
2009. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia melyik kórházba tartozol?én a Margit kórházba járok,és ott a sejtbank ingyen csinálja minden kismamának.

én is fiatal vagyok 22 és az én családomban sem volt ilyen,de jobb félni mint megijedni

nyugodt babavárást!28heteske

2009. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes rászánni azt a pénzt.A mi családunkban sem volt betegség, a korom miatt sem nagy a kockázat, viszont a 16. heti eredményem annyira rossz lett, hogy megzatvízvizsgálatot kellett végezni. Ez pedig nem veszélytelen. Arról nem beszélve, hogy 4 hetet kellett várni az eredményre!

Akkor már inkább egy vérvétel...

Minden jót!

22 hetes kismama

2009. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is fiatal vagyok (24) és nekünk sincs a családban, de mi úgy döntöttünk, hogy ennyi pénzt rászánunk! Nálunk az integrált teszt került volna 15 ezerbe. Aztán jött a mázli! Kiderült, hogy a kórházunkban a Sejtbank által ingyenesen megcsinálják a kombinált tesztet (itt a 12. hétben lett levéve a vér), majd ki lett egészítve a 16. heti Afp-vel. Szóval nagy szerencsénk volt. Ha nem szeretnél ennyi pénzt kiadni, érdeklődd meg, hogy nincs e a környéketeken lehetőség arra, hogy a Sejtbank által támogatott kombinált tesztet elvégezzék!

25 hetes kismami

2009. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csináltasd meg mert ha véletlenül alacsony lesz az AFP-d akkor halálra fogod magad idegesíteni (pedig nem mérvadó az AFP a down-kór esetében) meg lehet, h. még magzatvízvizsgálatot is javasolnak ami vetélést okozhat. Ha van 12.heti kombinált teszted aminek jó az eredménye akkor ezzel nem fognak foglalkozni. Én így jártam, szóval tapasztalatból beszélek. A dokim még genetikai tanácsadásra sem küldött emiatt. Ha nem lett volna kombináltam akkor tuti elküld. Én azt mondom, hogy megéri de egyébként nekem is ingyen csinálták itt pesten (XIV.ker)a bolgárkerék utcában. Sok helyen van ilyen, keresned kéne.
2009. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az István kórházban is ingyenes, ugyancsak a sejtbank által biztosított!
2009. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vav22 ***** válasza:
Szerintem mivel amúgy is fiatal vagy, semmi szükség rá. Amúgy anyukámnak anno azt mondták,h nyitott gerinccel fog születni a gyerek döntse el megtartja-e. Szerencsére megtartotta. Most van egy 17 éves makk egészséges öcsém... Semmi sem 100%. Öreganyáinknak sem csináltak ilyet mégis élünk, ráadásul ott a 12. heti uh. meg afp, szóval már ott lehetnek gyanús jelek...
2009. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Down-szindrómás gyermekük már nem csak idős pároknak lehetnek. Pont azért is születik ennyi downos baba manapság, mert nem szúrik a fiatalabbakat, mondván kicsi a kockázat... Csak a 35 fölöttieket. Erre már rájöttek külföldön is, ezért ott már autómatikusan elvégzik a Kombinált, illetve az Integrált tesztet. Én pont ezért örültem meg, amikor nyáron, az Istvánban ingyenesen elvégezte a sejtbank a szűrést. egy 40 hetes gyógyped.
2009. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!