Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális, hogy ennyire félek?

Normális, hogy ennyire félek?

Figyelt kérdés
Ma léptem be az ötödik hétbe és annyi olyat olvasok itt a gyakorin, hogy elhalnak babák. Hogy tereljem el a gondolataimat? Sajnos nincs hányinger sem, lehet ez is baj?
2017. máj. 3. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

MÉG nincs hányingered. :) Majd a jövő héten mondd el ugyanezt. :)

Első gyerekkel egyáltalán nem volt hányingerem se, nem fájt semmim, se mindjárt megjön érzés, se beágyazódás. Egyszerűen csak nem jött meg. Később volt egy kis aluszékonyság, de én azt is inkább élveztem, hogy jókat tudok szundikálni. :)


Azt gondold végig, hogy ide az ír, akinek valami gondja van. Az a több tízezer nő, akinek a terhessége gondtalan, nem fogja kiírni minden nap, hogy ma is minden rendben. :)


Teljesen természetes, hogy egy várt terhesség elején van benned egy kis aggodalom, hogy minden rendben lesz-e. Csak ne vidd túlzásba!

2017. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem természetes, hogy aggódok.
2017. máj. 3. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ne gyakorizzál meg rémsztorikat olvassál, hanem éld az életed. Munka, család, hobbik, stb. Az aggódás természetes, a folyamatos rettegés nem.
2017. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne olvass gyakorit, vagy legalabbis keruld az ilyen temakat.

Nem kell tagadni az ilyeneke, mindenki tudja hogy tortenhet baj, nem csak a terheddeg elejem, hanem szinte barmikor, de neked a joban kell hinned. Abban hogy nalatok minden rendben lesz.

En ugy voltam vele az elejetol kezdve, hogy nem gorcsoltem ra a terhessegre, meg a teherbe esesre sem. Azt mondtam magamnak, ha jonni akar a baba, jonni fog, majd O eldonti.

35 folott 2. nem vedekezos honapban estem teherbe. Azota is ebben hiszek, ha eldontotte hogy jon, akkor bizony O jonni fog, tudja mi a dolga :)

Bizd ra magad a kicsire, lesz meg ugyis boven aggodni valod a genetikai vizsgalatok stb miatt a kovetkezo nehany honapban, aztan jon a tobbi :)

Azon meg szerintem ne aggodj, hogy nincs hanyingered, en 14 hetig irdatlanul rosszul voltam allandoan, de rossz hir, hogy kb a 6. heten kezdodott. Szoval meg barmi lehet, meg vissza is sirhatod a hanyinger mentes idoszakot.

2017. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy természetes, mindenk aggódik. De az 1-esnek igaza van, azért lehet ilyeneket olvasni itt, mert az ír akinek problémája van, közben még többen vannak akikkel minden oké.

Nem mindenkinek van hányingere, lehet hogy nem is lesz egyáltalán, lehet hogy hetekig hányni fogsz, ezt nem lehet tudni, nincs két egyforma terhesség.

2017. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Próbáld eltereln ia figyelmedet, olvass egy jó könyvet, menjetek el valahová a pároddal, nézz sorozatot, főzz valami finomat, dolgozz, tanulj, bármi, csak tereld el a figyelmedet, koncentráljál másra.


Ha meg sehogy sem meg, tereld a gondolataidat a baba köré, de pozitív irányba. Például olvasgass olyat a gyakorin, hogy ki milyen babaholmit vásárolt, vagy ki hogyan közölte a szülőkkel stb. a lényeg, hogy ezeket a témákat kerüld!


Nem tesz jót a babának, és neked sem.

2017. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Normális egy minimális félelem, hiszen ez a legkritikusabb pár hét. Viszont próbáld meg ne az itteni rémsztorikat olvasgatni, mert az nem tesz jót, ha ezen stresszelsz.


Én 5 hetesen még azt sem tudtam, hogy terhes vagyok. Csak a 2.hónapban csináltam tesztet, mikor már láttam, hogy biztosan nem fog megjönni, és akkor már gyanakodtam.

Soha nem volt hányingerem, nem émelyegtem, nem voltak tipikus terhes tüneteim, és mégis probléma mentes terhességem volt, teljesen egészséges babám született. Tehát ez sem jelentheti azt, hogy baj van.

2017. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is sokat aggódtam, pont ezek miatt. Amíg nem voltam terhes, nem is gondoltam, hogy ennyi idegeskedéssel fog ez járni, mert én is mindent elolvastam, jót és rosszat is.

Nekem a hányinger a 6. héten kezdődött, 7 hetesen elmúlt, rohantam dokihoz, azt hittem, elhalt. Aztán visszajött, és 9-10 hetesen csökkent, 14 hetesen teljesen elmúltak a rosszullétek. Most 16 hetes vagyok, még mindig aggódós. Mindig van min sajnos, de nagyon igyekszem pozitívan hozzáállni. :)

2017. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Normalis az aggodas, hisz teny es valo, az elso hetekben a terhessegek nagy szazaleka megszakad. Ezzel nem art tisztaban lenni, de azzal sem, hogy nem szabad igy nekiindulni. Ez van, az elso nehany het a "tulelese", tereld el a gondolataid, eld az eleted. Hidd el, igy eszrevetlenul tuljutsz ezen az isoszakon, kettot pislogsz es tul is vagy a kritikus idoszakon!
2017. máj. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! Remélem, minden rendben lesz. Nagyon várjuk a babát már és már azt is csodának fogjuk fel, hogy természetes úton sikerült.
2017. máj. 3. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!