Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt valaki aki tartós...

Van itt valaki aki tartós súlyos beteg és terhes vagy már van babája?

Figyelt kérdés
nekem epilepsziám van ami rohamokkal és gyogyszerekkel jár. tavaly ilyenkor 10 hetesen elvetéltem most 7 hetes vagyok és örülnék pozitív tapasztalatoknak.
2017. máj. 16. 08:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
09:19 es koszonom ez megnyugtato :)
2017. máj. 16. 09:34
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám epilepsziás, kb. 14 éves kora óta. Idén lesz 69 éves. 2 gyermeket szült TERMÉSZETES ÚTON, nem császárral és fel is nevelt mindkettőnket. 16 éves korától dolgozott, ráadásul vendéglátásban, ahol mindig is helyt állt. Egyéb más betegségei miatt 28 évesen rokkantnyugdíjas lett, de amellett is dolgozott, amennyit bírt.

Unokákra rendszeresen vigyázott, nyaraltak együtt. Soha nem volt gond, pedig már 40 és 50 évesek vagyunk a tesómmal, unokák meg 13-25 között vannak.

Annyit tudok, hogy terhesség és szoptatás alatt egyáltalán nem voltak rohamai, pedig a gyógyszereket sem szedhette.

2017. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Ne hallgass senkire,ugyanolyan jogod van szülni és gyermeket nevelni mint párkinek.Ilyen alapon nem szülhetne cukorbeteg,pánikbeteg,szívritmuszavaros stb stb sem mert mi van ha baj lesz...én nem vagyok beteg...ájultam már el a kicsi gyerekem mellett,úgyhogy nem volt velem senki...az ilyen megeshet.A te gyereked hamar meg kell tanítani,hogy mindig melletted maradjon,ne menjen el ha gond van,legyen egy kis karkötője névvel,telefonszámmal,címmel ha bármi lenne,tudják azonosítani.Kevés stressz,és szeded a gyógyszereket.Minden rendben lesz.Boldog babavárást.
2017. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Az epilepszia öröklődik. Akarod ezt a gyerekednek.
2017. máj. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
#14-es, hülyeséget írtál. NEM öröklődik. Minimum kettő darab élő példát tudok erre felhozni. Az epilepszia nem genetikai betegség.
2017. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
26%
Az epilepszia az esetek 80%ban örökletes. Van a családban, eléggé benne vagyok a témában.
2017. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kicsit jobban néz utána:

"A kiváló magyar epilepszia-szakértő prof. Dr. Halász Péter vonatkozó leírása alapján:


A gyermekvállalás kérdését két kérdéskör szempontjából kell vizsgálni. Az egyik az öröklődés kockázata. A génhiba következtében keletkező ún. idiopatiás epilepsziák esetén a génhiba lehet örökletes.


Az öröklődési mechanizmus általánosságban nem ismert. A kockázati tényezők iránt az epilepsziával foglalkozó szakembernél tanácsos érdeklődni.


Az öröklődés csak az epilepsziák nagyon kis részében történik nemzedékről nemzedékre (ez az autoszomális domináns öröklődés, amikor az érintett családban a gyermekek 50%-ánál jelentkezhet a betegség).


Leggyakrabban az öröklődés kockázata ennél sokkal kisebb 10% alatt marad. Az öröklődés csak a gén eredetű epilepsziákban fordul elő és a kockázat meglétét illetőleg mértékét általában nem a genetikai tanácsadás tudja megadni, hanem az epilepsziával foglalkozó szakemberek.


Kötelező a terhesnek a magzatvédő vitaminoknál nagyobb dózisú Folsav (napi 4 mg) szedése már fogamzás előtt és az első három hónapban mindenképpen. A problémás esetekben a szülésznek az epileptológussal együtt kell működnie."


Ez alapján a 80%-ot abszolút nem éri el.

És bocs, ha inkább Halász professzornak hiszek, aki édesanyámat tette majdnem teljesen tünetmentessé...

2017. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat és tanácsokat :) Nálunk a családba én vagyok az első aki epilepsziás elöttem nem is tudtak ilyen betegségről. a neurológusom mondta hogy nagyon kevés az esélye hogy öröklődik de ha mégis az lesz kifogja nőni
2017. máj. 17. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!