Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt valaki aki tartós...

Van itt valaki aki tartós súlyos beteg és terhes vagy már van babája?

Figyelt kérdés
nekem epilepsziám van ami rohamokkal és gyogyszerekkel jár. tavaly ilyenkor 10 hetesen elvetéltem most 7 hetes vagyok és örülnék pozitív tapasztalatoknak.
2017. máj. 16. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2017. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2017. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Biztos, hogy nem vállalnék így gyereket.
2017. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
epilepszia elég sulyos betegség amiből sosem gyogyulok ki. 15 eves korom ota van sajnos. veszélyeztetett terhesnek vagyok irva es hiaba keszultem fel azert bennem van hogy megiscsak barmikot ram johet egy 5-10 perces roham amikor ossze esek elvesztem az eszméletem nem veszek levegot es rangatozom. reszletezni nem akarom
2017. máj. 16. 08:45
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Ó istenem. Nem akarlak bántani, isten ments. De ha egy ilyen roham alatt épp a csecsemőd van a kezedben és nincs melletted segítség? Hívni görcs alatt már nyilván nem tudsz senkit. Nekem öcsém epilepsziás, először akkor kezdte kapizsgálni cseperedvén mivel jár, mikor tudatosult benne, hogy még jogosítványa sem lehet. Az epilepsziának is vannak fokozatai ugye, van aki gyógyszeres megsegítés mellett kvázi tünetmentes, de egy rendszeres rohamokkal járó esetnél azért mérlegelni kellene. Nem tudok okosat mondani és bízom benne nem bántottalak meg. Tesóm már 34, de nem lesz gyereke sosem, nem szeretne (és ezért nyilván mindent meg is tesz), pedig ő a férfi, nem hordaná ki a terhességet és eleve más rész jutna rá az egészből, de felelősen nem meri bevállalni. Sok erőt, kitartást és egészséget kívánok, mindkettőtöknek!
2017. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Így a terhesség is veszélyes és ha meg is születik a baba felügyelet nélkül nem lehetsz vele nehogy tragédia legyen.Ha bármikor rád jöhet a roham akkor természetes uton nem szülhetsz csak császárral
2017. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
az en csaladom es anyosomek tamogatnak megvan beszelve hogy nem nagyon leszek egyedul :) es utoljara egy eve volt rohamom hál istennek de azért a terhesség alatt sok minden változik a szervezetbe és rohamokat válthat ki. az elözö terhességemnél ilyenkor már 3 rohamom is volt. most még kis tünetem sincs de azert nem meglepő hogy félek
2017. máj. 16. 08:59
 8/18 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy császár lesz mindenféle képpen
2017. máj. 16. 09:00
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért ne írjunk már le embereket, mert beteg akkor ne is szaporodjon.


Az első éveket és a terhességet kell nagyon nagyon szoros felügyelet mellett végigcsinálni. Lehet jobb ha terhesség közepétől felvesznek fekvőosztályra állandó megfigyelésre. Első időkben nem lehetsz egyedül de ezt ugye tudod is. Amint ovis lesz a gyerek már nincs gond. Ilyen korú gyereket már meg lehet tanítani arra, hogy mi a teendő egy ilyen rohamnál. Sok ilyen van.


Én egy vak hölgyet ismerek akinek két gyermeke is van. Teljesen normális család. De most akkor a vakok se szüljenek mert nem látja mikor nyúl a gyerek a konnektorba? Nem igaz!Nyilván vannak dolgok amikre jobban oda kell figyelni, máshogy kell megoldani de nem lehetetlen! Ha a család és az orvosok támogatnak akkor semmi gond. És a gyerekek jól tudnak almalmazkodni, megszokják amiben felnőnek.


Süketnéma szülők pöttöm gyerekeit is láttam már jelelni, holott ők teljesen egészségesek. Anyum ismerőseinél is a szülők süketnémák. A gyerekek mint a beszédet, úgy tanulták meg a jelbeszédet. És akkor itt fel lehetne hozni, hogy hát hogyan hallotta ha sír a gyerek...nyilván megoldották valahogy. De majd rákérdezek,mert eddig nekem ilyesmi eszembe se jutott, olyan természetes volt,hogy megoldható.

2017. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen betegséggel Felelőtlenség gyereket vállalni már bocsi. Meg mi az hogy nem nagyon leszel egyedül? Veled 0-24-ben ott kell lennie Valakinek. Mert mi van ha Akkor lesz rohamod amikor épp egyedül vagy a babával? Másrészt ha előre haladott lesz a terhességed nagy pocak és rohamod lesz Akkor le válhat a méhlepény is
2017. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!