Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire számíthatok ezek után?

Mire számíthatok ezek után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fogamzásgátló abbahagyása után vagyok 7 hónappal. Ez idő alatt kétszer jött meg a menstruációm.

Az orvoson azt mondta, ha fél év után sem rendezősik a ciklusom,menjek vissza. Így is lett sajnos, mert nem állt be. E hónap elején voltam nála, és Norcolutot írt fel (10 napig 2x1-et) hogy meghozza a mensimet. Ez meg is történt. Abbahagyás után 4. nap már éreztem hogy megfog jönni, meg is jött rendesen a 6. napon.

A kérdésem az lenne-elsősorban aki szedett ilyen gyógyszert -hogy hogyan alakult innetől, mire számíthatok?

Nagyon szeretnénk már babát.



2017. jún. 23. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem indult be Norcolut után sem a peteérésem. Később, amikor már babát is szerettünk volna, jobban utánajártunk, kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és IR-em is van - kamaszkorom óta fogamzásgátlóval "kezelték" a rendszertelen vérzésemez. Szóval pajzsmirigypótlás, metformin, diéta, mozgás, fogyás. És még így is Closty kellett a teherbeeséshez, mert bár elértem az önálló peteérést és menstruációt, alacsony volt a progeszteron, így "combosabb" peteérést csináltunk Clostyval.
2017. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor csak várni tudok nekem hogy alakul majd. Annyi mindent olvastam már erről. Teljesen elvagyok kenődve.
2017. jún. 23. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, egy-két ciklust várni kell, hogy alakul, hátha nálad nincs más a háttérben, tényleg csak a fogamzásgátló után nem tér észhez a szervezetet, ilyenkor elég lehet egy lökés is, mint a Norcolut.


Két tanácsom van még, az egyik, hogy ha módod van rá, kezdj el ébredési hőt mérni és görbét vezetni, abból egyértelműen látszik, hogy van-e peteérés. Én nagyon hiszek benne, mindent látok/láttam belőle, azt is, ha nincs peteérés, azt is, ha sikerült, azt is, ha gyenge volt a progi és azt is, hogy szép a hő, késik a vérzés, érdemes már tesztelni!


A másik meg, hogy ha néhány cikluson belül nem indul újra szépen a peteérés, keress egy jó endokrinológust, aki utánajár az okának. Ne várj többet, nem érdemes!


Sok sikert kívánok! :)

#1 voltam

2017. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz. :) reméljük a legjobbakat :)
2017. jún. 23. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!