Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnatok segiteni pcos temaban?

Tudnatok segiteni pcos temaban?

Figyelt kérdés
Pcos es vagyok 16 eves korom ota nem mensizek rendesen most 24 leszek...eloszor csak rendszertelen colt de most semmi 1 evig beszedtem a norculut tabit ami meghozta es most kezdem a merckformint...nem bannam ha mar jonne a baba...ez noveli az eselyeim vagy esetleg mit ttegyek ami meg segit nektek mi hozta meg a csodat? Koszonom a valaszokat es a segitseget elore is:)

2017. júl. 31. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

endokrinológushoz kell menni minél hamarabb, 160 grammos diétát szigorúan tartani, és a sportolást is szigorúan venni + gyógyszer. Ez a 3-as kezelés.

a 4. pillér, a psziché, vagyis igyekezz nyugis életet élni, keress olyan hobbit, ami lenyugtat, sokaknak ez a sport, de asport mellett lehet olvasás, meditáció, festészet, bármi, csak a stresszt is le kell vezetni, mert az is befolyásolja a hormonháztartást.


Plusz mivel a pcos alapja az IR, mielőtt elkezded a kezelést, jó lenne tudni, egyáltalán milyenek az értékeid most, hogy hat-e a kezelés.


TSH milyen?

3. napi hormonsor milyen?

Egyáltalán van ovud?


Ezeket mind kellene tudni, ha babát szeretnél, mert pl ha a pcos miatt nincs peteérésed, vagy nem reped meg a tüsző, akkor hiába próbálkozok éveken át.

2017. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ir em elvileg nem olyan veszelyes atlag folott kicsivel tshm nemtudom epp dolgozom de otthon megnezem..ovum honnan tudom homero? Azt hol lehet kapni ? Naponta kell?
2017. júl. 31. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, ha hőmérőzöl, akkor abból kiderül, hogy volt-e ovud.

És kiderül úgy is, ha van UH követésed, illetve 3. és 21. napi hormonsorból is, mert a 21. napi progeszteron érték megmutatja.

Én hőmérőzök, és van UH követés is, mert mi inszemezünk.

De a legelső nálam a hőmérő volt, abból láttam, hogy nem emelkedett meg a ciklus 2. felében, ekkor rögtön csináltattam hormonsort, és igazolta is, hogy nincs ovulációm :(

De ez orvosolható, bár én nem vagyok pcos, ott kissé nehezebb, mert ott a diéta+sport ha nincs meg, akkor hiába adnak gyógyszert, sokszor nem lesz ovu, csak ciszta. Ezért is fontos a kivizsgálás, mert addig sötétben tapogatózás van.

2017. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos alig ertek ezekhez..pl ezt a hormon sort sem hallottam meg sosem..12-15 szakacskodom sportra kb semmi erom:/ ha nincs ovum azzal lehet kezdeni valamit hogy legyen? Teljesen el vagyok keseredve:/
2017. júl. 31. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt olvashatsz sok hasznos infot a hőmérőzésről.

Szerintem 2-3 hónapon át vezesd, majd mutasd meg, mikor mész nőgyógyászhoz. A doki ír ki úgyis hormonsorra először.


IR+PCOS esetében ha nincs ovud, akkor az egyetlen megoldás a szigorú 3-as kezelés, meg amit írtam, hogy + a 4. pillés, a lelki.


Sajnos aki ilyen gonddal küzd, annak a clostilbegyt,meg egyéb stimulálók nem úgy hatnak, sokaknál csak ciszták lesznek, vagy hiperstimuláció lép fel, ami veszélyes nagyon.

Lombikosoknál is, ha pcos a gond, akkor hiába sokszor a lombik, nem sikerül, viszont utána ha elkezdik kitartóan és szigorúan tartani a hármas kezelést, spontán teherbeesnek.


Ha nincs időd a meló miatt, akkor a napi 30 perces edzést választ, ami lehet gyaloglás is.

Nekem meg ez nem jön be, én inkább heti 3-4x lemegyek egy nagy konditermi edzésre, mert ugyan én nem vagyok IR-es és PCOS, de nekem is előírta a meddőségi doki a diétát és mozgást, mert egyéb gondokon is segít.


A 4. pillél, a lelki pillér is nagyon fontos, csak erről keveset beszélni. Sokaknál olvastam, hogy amikor kicsit lerakta ezzel a teherbeeséssel, esetleges betegségekkel kapcsoaltos batyut és nyugodt volt lelkileg, nem stresszelt, akkor jött a baba :)


És itt nem a rágörcsölésre utalok, mint sokak által divatos szó manapság, mert nyilván biológiai, egészségügyi okból kifolyólag nem jön a baba, hanem az a fontos szerintem, hogy az ember lánya ezeket a belső feszkókat le tudja vezetni. Én jól kisírom magam, mikor negatív a teszt, szétverném az egész világot, és kieresztem a dühömet, bánatomat, nem emészt belülről.

Segít a sport, a jó könyvek, a nagy séták :)

Szóval még egyszer mondom, a lelki tényező megléte nem az, hogy nem lehet időnként elkeseredni, meg aggódni, vajon hogy lesz, sikerül-e, csak semmiképp se maradjon belül, ki kell adni. Megbeszélni valakivel, vagy kimozogni, kifesteni, kiírni naplóba.

2017. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lelki tényezővel abszolút egyetértek. Én meg voltam hülyülve egy babáért, mindig minden 28. Ciklusnapon már vettem a tesztet, pedig soha nem jött meg 28 napra. Egy idő után elhatároztam, vagyis inkább megtiltottam magamnak a tesztezést, megfogadtam, csak akkor, ha egyértelmű tüneteim vannak (pl. hányok vagy ilyesmi). De mivel ez csak kényszer volt, attól még ugyanúgy akartam de nagyon. Aztán egy állásinterjú, megkaptam az új állást, elkezdtem szervezni a munkahelyváltást és meg is beszéltük a férjemmel, hogy most babaprojekt szünetel, most pont hogy "alkalmatlan" lenne. Egy hónappal később pozitív tesztem lett :D ez a pozitív teszt most egy 5 és fél éves kislány :D aztán amikor ő 2 éves volt, elmentünk nyaralni. A szállodában rengeteg családot láttam kis gyerekkel, mint a miénk plusz pocakos anyuka vagy minibaba. Valahogy ők mindig vonzották a tekintetemet és megállapítottam, hogy hú, de nincs erre még szükségem, de nem akarom még ezt. Nyaralás után pozitív teszt :D ő most 2,5 éves. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valami olyan tényező, történés kell az életedben, ami TÉNYLEG elvonja a figyelmedet az "akarásról" és akkor tuti a siker :) a kezelést, amit előzőleg ajánlottak, próbáld betartani plusz nézess D-vitaminszintet, szedj magas dózisú D3-vitamint K2-vel. Ez is sokat segít! Sok sikert!
2017. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!