Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti milyen formában szedtek...

Cukicsillag2017 kérdése:

Ti milyen formában szedtek folsavat?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk babát, most kezdtük a próbálkozások időszakát :) Közben olvastam, és a nőgyógyász is mondta, hogy ajánlott folsavat szedni. Kérdésem volna ti milyen formában szeditek? És hol szereztétek be?

2017. aug. 3. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban. De én B komplexet szedtem abban is van folsav és a B vitaminok segítik a peteérést. Parodnak cinket vegyél☺
2017. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Maltofer fol vastablettát szedtem, abban van folsav.
2017. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem és van egyéb "praktika" amit tudnék még tenni a siker érdekében?
2017. aug. 3. 09:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban vettem folsavat
2017. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A folsavtól nem lesztek sikeresebbek, az embriónak van rá szüksége nagyon korán, már akkor, amikor szinte nem is tudod, h terhes vagy, emiatt kell terhesség előtt szedni.
2017. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én femibiont szedek, mert az abban lévő folsav fele már "lebontott" állapotban van, így nem kell a szervezetnek még azzal is foglalkoznia, hogy lebontsa. Férjemnek 400mg/nap E-vitamint ajánlottak a gyógyszertárban, valamint cinket. Egyébként fluimucil 200-at is iszik,mert azt vettük észre, hogy túl sűrű a spermája. Mi az első sikertelen hónap után szereztük be ezeket, most a második is sikertelenek bizonyult. Ezek nem csodaszerek, csak egy nagyon kis pluszt adnak talán. Meg a megnyugvás, hogy megteszünk, amit lehet. Fel a fejjel, és bizakodjunk, mi azt tesszük minden hónapban.
2017. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
E vitamint erdemes szedni :)
2017. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Femibion meg Jutavit terhesvitaminban van jól felszívódó folsav. Teherbe esés előtt a próbálkozáskor már ajánlott szedni.


Az e vitamin csak akkor kell, ha vékony a méhnyálkahártyád, különben gondot is okozhat.


Nem kell más csodaszer sem, legyetek együtt 1-2 naponta a pároddal.

2017. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igazából még nagyon az elején vagyunk mindennek, de ennek ellenére nagy boldogság lenne ha nem kellene olyan sokáig próbálkozni. De persze majd az élet alakítja, a tanácsnak örülök, mindenkinek szép napot!
2017. aug. 3. 14:04
 10/12 Ignis Subdialis ***** válasza:

Folsavat azért szedünk már a fogantatás előtt is, mert így segít megelőzni egy bizonyos gerincrendellenesség kialakulását a magzatban, ez az egyedüli értelme a folsavnak babatervezésnél.

Erre a célra napi több mg bevitelt javasolnak. Korábban 1,5 mg-ra esküdtek, aztán ezt növelték - nyilván újabb kutatások alapján - 3-6 mg/napra. Sok készítményben csak párszáz mikrogramm folsav van, ami ugye 1 gramm alatti mennyiség.

A gyógyszertárban 3 mg-os folsavat érdemes venni, abból is az EUROVIT márkájút, ez ugyanis párszázzal olcsóbb, mint az ugyanilyen kiszerelésű cseh folsav. Webshopban akár 1000Ft/50db környékén is lehet találni.

Egyébként van egy ráparáztatás (ami valószínűleg részben a metilfolát marketingjét is szolgálja), hogy sokan nem tudják feldolgozni a folsavat. Amikor ezt olvastam, meg is voltam róla győződve, hogy én biztosan közéjük tartozom. Ehhez képest nemrég voltam laboron, ahol történetesen folsavat is mértek a véremben, ami meghaladta a labor által meghatározott maximumot, magyarán profin fel tudja venni a szervezetem a folsavat a legegyszerűbb folsav készítményből.

2017. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!