Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális, ha a terhesség első...

Normális, ha a terhesség első heteiben fáj kicsit a hasam? Védőnő is választható? Jöhet minden tapasztalat: mik a teendők, hova kell menni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok ezzel kapcsolatos kérdés volt de mind amit találtam jópár évvel ezelőttiek voltak.

Tapasztalt kismamák/anyukák segítségére lenne szükségem.


Ma van egy hete, hogy késik a menstruációm. 5 nappal ezelőtt vettem egy tesztet, másnap megcsináltam. Pozitív lett. Tegnap reggel a másikat, az is pozitív. Ma elmentem SZTK-ba időpontot kérni nőgyógyászatra, de csak 30.-ára tudtak adni. Viszont aggódom. Egyrészt a párommal biztosak szeretnénk benne lenni, hogy tényleg van-e baba. Másrészt van, hogy fáj a hasam kicsit. Talán a köldököm körül de nem tudom pontosan leírni. Nem kibirhatatlan fájdalom de nagyon aggódom. Ez normális? Másoknak is fájt?

Magánrendelésre ha nem muszáj nem mennék mert azt a pénzt inkább a babára költeném ( van megtakarított pénzem de rendes munkám még nem volt.. nem akarok mindent a páromra hagyni) de ha más megoldás nincs akkor persze nem sajnálom rá a pénzt csak legyen mimden rendben.

Holnap megpróbálok időpont nélkül bejütni hátha tudok beszélni orvossal.


Másik kérdés: védőnő

Muszáj a lakcímemhez tartozó körzeti védőnőhöz mennem? Nagyon messze fogunk tőle lakni meg amúgy sem szimpatikus az a nő. El lehet kerülni a vele való találkozást?


Bármilyen tapasztalatot szívesen olvasok. 😊👶👶👶❤



2017. aug. 15. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én gyenge hasfájás miatt nem aggódnék, nekem is volt ilyen, mielőtt teszteltem ugyanolyan tüneteim voltak mint menstruáció előtt. Ha nem párosul hozzá vérzés nem hiszem hogy baj lenne. :) SZTK-s rendeléssel kapcsolatban nem tudok segíteni, én fogadott orvoshoz járok. De szerintem jobb is így, "megismerjük" egymást a terhesség alatt, ő nála fogok szülni is. Itt felénk az SZTK-s terhesgondozáson futószalag szerűen vizsgálják meg a kismamákat, na én ebből nem kértem.

A védőnő nem választható, a lakcímed szerinti védőnőhöz kell menned :/ nekem szerencsém volt, az én védőnőm egy tündéri, kedves nő.

2017. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és semmiképpen sem tudod elkerülni a vele való találkozást, mivel tőle fogod kapni a várandós kiskönyvedet. Valamint ki is fog menni hozzátok. Van olyan hogy még a terhesség alatt ki megy, van olyan hogy csak miután megszületett a baba.
2017. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Próbálj úgy időpontot kérni az Sztk-ba hogy kiemeled, hogy kismama vagy. Nekem úgy hamarabbit adtak mindig! Ha meg mégsem adnak, akkor állj sorba, hogy hátha bekerülsz. A saját megnyugtatásod miatt jó ha elmész.


Amúgy a legegyszerűbb ha kiszámolod a terhességed heteit. Az utolsó menstruációd alapján nézd meg hány hetes vagy. Általában 7 hetesen érdemes először menni dokihoz. Akkor már hüvelyi ultrahangon meg tudják mutatni és nézni a kicsit.


Védőnő körzeti, sajnos nem lehet választani. De bárkit is rendelnek hozzád (aki a házszámhoz tartozik), te MINDIG engedd be, menj ha hív stb, mert ha ellenkezel akkor kivizsgálásra küldenek. Vannak rossz védőnők, de ezt le kell nyelni. Az enyém nagyon aranyos például.

Védőnőnél majd 12. hét környékén kell jeletkezni. Általában interneten ki lehet keresni, hogy a lakcímedhez ki tartozik hozzád. Felhívod, szólsz neki és ad időpontot, hogy mikor találkozzatok. Általában házhoz jön, kötelező is neki, különben jön a többi szerv... Tehát engedd be.

KI FOGOD BÍRNI. Mindegy hogy milyen. Meghallgatod, találkozol vele és inkább édesanyádhoz vagy a gyerekorvoshoz fordulsz tanácsért ha ő nem ad rendeset.. Amúgy is eleinte hetente aztán nagyon hamar csak havonta találkoztok majd.

TIPP: Csak arra válaszolj amit kérdez. Ha gyors találkozást akarsz, akkor csak kérdésekre válaszolj, magadtól ne mesélj :D


Másik: nézz utána a támogatásnak. Pl hogy adókedvezményt tudsz igényelni havonta vagy majd májusban 1 összegben. A fizetésedből kapsz vissza pénzt, tehát kevesebb adót vonnak majd le tőled. Innentől kezdve (terhesség betöltött 91 vagy 92 napjától nézve) mindig ha igényled.

Illetve NAGYON FIGYELD, hogy vezetve legyen a kiskönyved amit majd a védőnő ad. Ha pecsételik az orvosok, akkor a szülés után 64.000,- forintot kapsz az anyasági támogatás igénylése után.

Na meg van a családi pótlék is. A CSED-et gondolom már nézted.


Ami még számomra fontos volt: mivel TB útján akartam szülni, nekem kellett mindennek utána járnom - SZTK nem nagyon segített. Ha te is így leszel, nézd meg hova tartozol, melyik kórházhoz. Általában ezek tartanak szülésfelkészítő előadást, amin elmondják, náluk "hogy szokás szülni", mit kell bevinni kórházba, mi miután következik, milyenek a szobák stb. Érdemes meghallgatni!

Én is így tettem. Alkalmanként kb 30-40-en voltunk mindig és ingyenes. Szülésznők tartják. Ott tudsz kérdést is feltenni.

2017. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt a hasam. Én voltam ügyeleten is ezzel de semmi gond nem volt. Valamilyen szinten normális a hasfájás addig még nincs vérzés vagy barnás esetleg halvány rózsaszínes folyásod.
2017. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.  Persze kibírnám a védőnőt nem arról van szó. Csak kb 1 órát kéne utazgatni mindkettőnknek ha ahhoz mennék aki a lakcímemhez tartozik. Esetleg ha igényelnénk a lakcímváltoztatást vagy ideiglenes lakcímként a párommal ahol élünk bejegyeztetnénk hivatalban ez megoldás lehetne?

Hasfájás miatt akkor kicsit megnyugodtam. Csak bizonyos testhelyzetekben fáj inkább. Semmi vérzés vagy barna folyás nincs szerencsére.

2017. aug. 15. 15:34
 6/17 anonim ***** válasza:
A védőnő a tartózkodási hely szerint van. Nekem 200km van az állandó és az ideiglenes lakcímem között. Ha van lehetőséged, jelentkezz át!
2017. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ahoz a védönöhöz kell menned ahol jelen pillanatban életvitel szerüen laksz,és ahova a baba is fog születni.Mindeggy hogy neked hova szol a lakcim kàrtyád.
2017. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Akkor most efelől is megnyugodtam. :)

Mert sem neki sem pedig nekünk nem lenne túl jó.

2017. aug. 15. 16:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Tényleg fölösleges átjelentkezni, én is ahhoz jártam, aki a lakóhelyemhez van rendelve, lakcímkártyán ez a cím nem szerepelt.
2017. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok a vitaminokról? Ti szedtek/szedtetek?

Van egy ismerősöm akinek akkora babája született mintha már hat hónapos lenne. Vagy utána nemsokkal lett akkora pontosan nem tudom a történetüket. Úgy hallottam a vitaminok miatt történt mert sokat szedett. Ott apa is anya is nagyon vékony alkat amúgy.

Ezt azért szeretném elkerülni hisz a babának nem jó ha túlsúlyos.

2017. aug. 15. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!