Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél nem jött össze fél...

Akiknél nem jött össze fél éven belül a baba, utána mennyi idő után sikerült?

Figyelt kérdés

Spontán összejött végül, vagy kellett gyógyszert szedni, esetleg szükséges volt valamilyen beavatkozás?


Akinek spontán összejött később, az mit gondol, minek köszönhető a korábbi kudarc, majd a siker?


2017. aug. 20. 21:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok...

szerintem kellett a palástfű méhfal erősítésnek...


Plusz a házfelújítással is úgy állunk, hogy látni a végét..tudják ők mikor kell jönni ;)

2017. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Már a 10. hónapnál tartunk, de még mindig semmi. :(
2017. nov. 16. 11:23
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyolcadik hónapra jött össze, de úgy, hogy előtte közvetlen műtöttek petefészek cisztával (tehát utána teljesen egészségessé vált a szervezetem), erre rásegítettem egy kis termékenységfokozó ezzel-azzal.


Konkrét gyógyszert nem szedtem, tehát orvos által felírt, vényköteles cuccot, vagy vény nélkül szedhetőeket.


Nálunk sokat nyomott a latba szerintem, hogy én is már nagyon akartam a gyerkőcöt, apuka meg már pláne, és a tudat, hogy várva lesz itt mindenki által, szerintem valamelyest hatott, de azért komplexen hathatott több minden, úgy gondolom.


Én rendesen fejben elterveztem, hogy mikor kellene ahhoz teherbe esnem, hogy x időben tudjak menni táppénzre (olyan volt a munkaköröm, hogy muszáj volt félidőben mennem), mikor szülnék kb. És minden úgy is lett.


De egyébként a cisztaműtétem előtt olyan 3 évvel hagytam abba a fogamzásgátló szedését, és tulajdonképpen nem védekeztünk olyan nagyon, tehát ha akart volna, jöhetett volna a baba, mégsem jött. Ez annyi, de annyi mindentől függ! Alapból, egy teljesen egészséges, termékeny korban lévő nőnek(testileg és lelkileg is!), azt mondják, minden hónapban max 25-40 % esélye van a megtermékenyülésre. szóval csak azért, mert Kis Piroska a szomszédból védekezés nélkül egyből teherbe esett az első szextől, az szimplán lehet puszta véletlen, a körülmények közjátéka, nem feltétlen jelenti azt, hogy ő pl. termékenyebb mint te.


Minimum egy (két?) év folyamatos próbálkozás után vetődik fel általában a nő / férfi / pár meddősége, utána szoktak csak alaposabban utánanézni, mi lehet a gond, hogy nem jön össze a gyermek.

2017. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
83%
Szia! Mi 2 és fél ÉVEN át próbálkoztunk és nem sikerült a baba. A nőgyógyászom tanácsolta, hogy mondjak fel a munkahelyen, mert olyan komoly stresszhatás ér ott, hogy talán az az oka a meddőségnek. Felmondtam és 16 hetes kismama vagyok azóta :)
2017. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
22 hónap után sikerült spontán. Januárba kezdtük volna a kivizsgálást. Nem tudom mi történhetett, hiszen semmin nem változtattunk. De hihetetlenul örülünk neki.
2017. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
86%
Az első gyermek után 8 évig próbálkoztunk. Hiába. Ekkor véglegesítettek a munkahelyemen és 6 hónap múlva megfogant a kistesó. Addig évente hosszabbítottak szerződést velem és nem igazán láttam előre. A biztonság megnyugtatott valószínűleg. Ráadásként lett harmadik baba is.
2017. nov. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
77%
Stressz miatt nem jött össze. Másfél év után, 2.havi ovuteszt segítségével sikerült. 7éves a szerelmem :)
2017. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekünk már van egy kislányunk, aki rögtön sikerült (29 évesen). Januártól kezdjük a tesóprojektet (31 évesen), ma felhívtam az orvosom, hogy szedem a folsavat és el kell-e mennem Hozzá elötte, de ez nem is számít, ami fontos, hogy azt mondta, hogyha fél év alatt nem jön össze menjek el Hozzá. Mondta, hogy sokan 1-2 évet várnak, de nem kerül semmibe megnézetni a dolgokat. Csak gondoltam megosztom a tanácsot, amit kaptam:).

2017. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! Nem is gondoltam, hogy ennyit számít a stressz...mivel panaszkezeléssel (is) foglalkozom, nekem is elég stresszes a munkám. Egyébként múlt hónapban elkezdtük a kivizsgálásokat, mivel számítottam is rá, hogy elhúzódik: várni a ciklust, időpontra menni stb. Ha ez egy év után lenne, már kezdenék pánikolni, hogy meddig tart ez az egész, de már most megvan a hormon teszt nekem, férjemnek meg a sperma teszt. Elvileg a következő az átjárhatósági, most arra várok. Meg persze próbálkozunk folyamatosan. :)
2017. nov. 24. 09:48
 30/41 A kérdező kommentje:
És szívből gratulálok azoknak, akiknek hosszú várakozás után összejött! :)
2017. nov. 24. 09:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!