Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet a 2. gyerek...

Hogyan lehet a 2. gyerek érkezését sok félelem nélkül kezelni?

Figyelt kérdés

Gondolom akinek már van 1 gyereke az aggódik minden rendben legyen a 9 hónap alatt.

Vannak hasonló gondolatokkal mások is?


2010. máj. 25. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazából lehet, hogy velem van a baj, de nem értem a kérdésedet. Ha bővebben kifejted válaszolok rá, mert nekem is sok félelmem volt. Most várod a másodikat?
2010. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem értem igazán a kérdést, de szívesen beszélgetek, ha megtudom, miről. :-) 7 hét múlva születik a második babóm. Az első 22 hós.
2010. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második babánkat várom,és én pont azt tapasztalom hogy nyugodtabb vagyok,tudom a vizsgálatok menetét,tudom mikor mire számíthatok.Persze egy pici egészséges aggodalom van bennem is de ez jóval kevesebb mint az elsőnél.Persze minden eredményem rendben is van.Sőt még a szülés menetét is tudom mert egy méhműtét miatt császárral szülhettem csak,és ez is programozott császár lesz,ahol szintén tudom mi vár rám.A pici érkezésétől sem izgulok,mivel van egy húsz hónaposom :) útólag tudom hogy a nagyobb "meló" nem akkor van mikor még csak eszik,alszik! :) A hónapok múlásával pedig gondolom(remélem)belejövünk! 15 h.kismama
2010. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy már van 1 gyerekünk, és azért mennyire aggódtok, hogy veletek mint anyákkal minden rendben legyen. Hiszen van már egy édes gyermeketek akiről gondoskodni kell.
2010. máj. 25. 15:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Aki császárral szült Őt kérdezném , mennyire fájdalmas utána. Ill. a császármetszés alatt érzel-e vmit?
2010. máj. 25. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Spinális érzéstelenítés a gerincbe(rettegtem,de tényleg semmiség)elönt egy fura érzés(érdekes)és már kezdik is.Semmi fájdalmat nem érzel(pici matatást csak)Az első felkelés rettenetes,de nem szabad elhagyni magad,napról napra jobb,Fájdogál a seb,húzódik de nem vészes,én fájdalom csillapítót sem kértem.(megkérdezik kérsz e)
2010. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem a kérdésedet. Én a terhesség miatt abszolút nem aggódtam, sőt inkább csak arra lettem figyelmes, hogy menni kell már szülni. Nekem az első gyerekem akkor 14 hónapos volt, zokogtam, hogy otthon kellett hagynom. Szülés közben azzal voltam elfoglalva, hogy vajon mi lehet vele. Aztán csak eltelt a kórházban töltött 4 nap, és minden mehetett a régi kerékvágásban tovább, csak most már 4-en folytatjuk az utat. Igaz én spontán szültem és nem császárral, de én a terhességet és a második szülést úgy éltem meg, hogy ez egy természetes velejárója a gyermekszületésnek, semmi gond nem lehet, muszáj, hogy minden rendben legyen, hiszen vár minket a tesó, szüksége van ránk.
2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak.

Igen erre gondoltam. Ha terhes lennék, biztos azon aggódnék minden rendben legyen.

Az első szülésem kicsit kemény és hosszadalmas volt.

2010. máj. 25. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok.

Aggódós típus vagyok sajnos. Az első gyermekem kora szülött volt, 34 hétre jött. Sokáig magamat hibáztattam és nem mertem tesót vállalni. 7 év múlva jött csak az öcsi. Vele sokkal lazább voltam. Rossz volt nagyon mikor elment a magzatvíz és tudtam, hogy most pár napig nem látom első szülöttemet, sírtam, mint aki hülye és láss csodát, a lányom annyira örült, hogy pár napot apával tölthet és még tesót is kap. Azóta, mióta ketten vannak, rám tör néha a nagy felelőség érzet. Vigyáznom kell magamra, mert fel kell őket nevelni. De egy gyerekkel is ez a helyzet.Ne aggódj túl sokat, vágjatok bele és nagyon jó amikor már 4 vagy 5 tagú a család. Mi lassan szeretnénk még egy 3. babát is.

2010. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm a jókat. Az a baj Nekem amúgy is voltak, vannak szorongásos panaszaim, amire gyógyszert is szedek. Nem tudom , hogy tudnám nem félelemmel átélni a terhességet és szülést. Mármint , hogy ne készüljek ki.
2010. máj. 25. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!