Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességi tesztnél normális...

Terhességi tesztnél normális az, hogy halványul a terhesség előrehaladtával?

Figyelt kérdés
Szóval nem az elhasznált teszt halványul a száradás alatt, hanem hogy pl. egy elmaradt mensi utáni teszt erősebb csíkos, mint egy hetekkel később végzett?
2017. szept. 14. 06:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
attól függ mikor, de igen. Masodik trimesztertől azt hiszem mar nem termelodik hcg. De az elején még nem normális. hány hetes vagy?
2017. szept. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, baj van akkor. Hetedik hétben vagyok :(
2017. szept. 14. 07:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen teszet csinálni, ha nőgyógyász szerint is terhes vagy. A teszt nem a hcg szint mennyiségét mutatja. Ne idegeskedj ilyen miatt. De ha ennyire félsz, menj el dokihoz. Teszt csak a terhesség kimutatásara van, többre nem.
2017. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Voltam már. Az a baj, hogy elég nehezen diagnosztizálta eleve a terhességet, mindegy is, hosszú lenne leírni. És most szabira ment, és azt mondta, csináljak néha tesztet, mert ha negatív vagy halványul, nem jó. Nézetett előtte is többször hcg-t vérből, de ugye most nem tud, ezért ajánlotta a patikai tesztet.
2017. szept. 14. 07:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki menj el másik orvoshoz! Nem muszáj neked otthon idegbajt kapni a házi tesztek miatt, csak a doki nem akarja elveszíteni a jól tejelő kuncsaftot.

A helyedben ma bejelentkeznék akár sztk-s rendelésre, megmondod, hogy nagyon sürgős, soron kívül fogadnak. Ezért fizetsz egy rahedli TB-t! Ott is van képzett orvos, ultrahang, el tud küldeni vérvételre. Legfeljebb nem mosolyog. De én nem várnám az orvosom, hogy hazaér.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2017. szept. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség a tesztekkel. Nem fog ugyanolyan erősséget mutatni, mert nem mindig egyformán koncentrált a vizeleted, emiatt kell pl. reggeli pisiből csinálni, mert lehet este már nem is mutatna semmit a terhesség elején, szóval én úgy gondolom, hogy nem mutatja meg mi van a terhességgel.
2017. szept. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ mennyire halvanyul es h ugyanolyan e a teszt. Nekem amikor elment a baba napról napra halványabb volt. 6 hetes elmultam mar akkor. De igazából a hcg vertesztnel nincs jobb. Menj masik orvoshoz.
2017. szept. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Az a nem normális,ha vki pozitivat tesztel es nem eleg ha max még 1x tesztel utana hanem megcsinál vagy 5-10 tesztet aztan magat idegeli..

(Szerintem)

Amugy meg egy teszt nem arra valo h mutassa h no a hormon

2017. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Nem magándoki amúgy, egy fityinget nem lát tőlem. Higgyétek el, nem a saját magam stresszelésére csinálgatom, volna jobb időtöltésem is, meg helye annak a párszáz forintnak, hanem mert nehezen indult a dolog, és az orvos önellenőrzésnek ezt tartotta jónak.

Nagyon bízom magunkban, illetve elsősorban a Babában, egyszerűen maradnia kell!

2017. szept. 14. 10:33
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Az nem igaz, amit korabban irtak (es irnak sok mas valaszban is), hogy egy ido utan nem termelodik hcg. Valamikor 9-12 hetig rohamosan no a mennyisege a szervezetben, azutan lassul es nemileg csokken is, de szulesig folyamatosan jelen van, raadasul eleg nagy mennyisegben. Szules utan urul ki hetek alatt.


Ettol fuggetlenul a helyzetedben a halvanyabb tesztbol meg nem szabad messzemeno kovetkeztetest levonni. Ahogy irtak korabban is, ezek a tesztek nem alkalmasak a hcg mennyisegi kimutatasara, csak az a biztos, hogyha pozitiv, akkor van hcg, ha negativ, akkor nincs. A halvanyabb teszt akar amiatt is lehet, hogy nem volt olyan koncentralt a vizeleted (pl ejjel voltal pisilni, az elso tesztnel pedig nem, stb), vagy siman ez a teszt ilyen volt...


Ne keseredj el, eloszor menj orvoshoz, nezesd meg magad es ott ugyis kiderul, hogy mi a helyzet. Nekem volt mar tobb veelesem, volt, amelyiknel halvanyodott a tesztem, volt amelyiknel nem. Legutobb mar nem is ismeteltem meg direkt, mert semmi ertelme idegeskedni emiatt, inkabb vartam az ulteahangot es drukkoltam, hogy ne verezzek addig. Sajnos abbol sem maradt baba, de legalabb nem idegesitettem magam a tesztekkel.

Drukkolok!

2017. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!