Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mennyi idobe telt...

Kinek mennyi idobe telt teherbeesnie?

Figyelt kérdés

Olyan kerdesem lenne, hogy akik nehezebben esnek teherbe,mennyi ido alatt estek teherbe?

Mennyi ideig termeszetes az ha nem esel teherbe?

Letezik, hogy vitaminhiany miatt nehezebb a teherbeeses?

Koszonom a valaszokat :)


2017. szept. 22. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hat hónap.
2017. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nekem majdnem vitaminhiáyn okozta vagyis inkább vitamin segített- extra vekony volt mindig a méhnyálkahártyám, napi 600mg e vitamint szedtem ovuig aztan napi 200mgot a 8.dpoig kb.:)

meg néha ittam egy pohár vörösbort az is segít


folsav az alap de az ebben nem segít

ha D vitamin hiányod van pl vagy vas az nehezíti a teherbeesést

én folsavat, Dés E vitamint szedtem csak mást nem (utobbi 2-t 6.próbálkozós hónaptól) 10.honapban lett pozi a teszt

páromnak ajánlotta a doki a cinket és e vitamint szedte is.

2017. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor lehetseges, hogy vitaminhianytol nem jon ossze a baba?
2017. szept. 22. 15:42
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk kb. félév volt, 1 év után lehet kivizsgálásra menni, mert 1 évig tök normális ha valaki nem esik teherbe. Vitamin szerintem ebben nem tud segíteni, de az általános kondiciodnak jót tehet.
2017. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg 1 év sikertelen próbálkozás után szoktak elküldeni komolyabb vizsgálatokra. Nekem véralvadási problémám van, és 2 évbe telt, mire kiderült és orvosolták a bakit... Ha szedsz valamilyen magzatvédő vitamint, azzal nem teszel rosszat! Sok sikert! :)
2017. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

7. próbálkozós hónapban sikerült. Nem szedtem semmilyen vitamint, bár alapból elég vitaminhiányos vagyok. Utána kezdtem el szedni vitamint, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok.

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a vitamin bármin is segít.

Ha még 1 éven belül vagytok, akkor sem ok az aggodalomra, ha ezen már túl vagytok, akkor érdemes az okokat keresni, addig meg legyetek együtt, amikor jól esik, ettől jobb tipp nincs a teherbeesésre! :)

2017. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6 év után jött össze, orvosi beavatkozás nélkül. :)
2017. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy Czeizel Endre videóban, ha jól emlékszem (de fent van youtube-on, keress rá, a sorozat címe 9 hónap) azt mondta, a tervezett babáknál az átlag 30 alatt 3 hónap, 30-35 között 5 hónap, 35 felett 8 hónap "próbálkozás" egészséges párok esetében. Ebben persze benne vannak azok, akiknek elsőre sikerül és azok is, akiknek nem.

Ha kevés a menzeszed, akkor lehet vékony a méhnyálkahártya, amire az E-vitamint szokták javasolni. Ezen kívül a D-vitamin és a cink, amiket kiemelnek általában a hormonokkal összefüggésben. De a vitaminszint mellett sajnos még ezer dolog állhat a hátterében - vagy akár semmi -, ha nem akar jönni a baba, női és férfi részről is. Hivatalosan 1 év után küldenek kivizsgáltatni magatokat, ha mondod a nőgyógyászodnak, de persze senki nem fogja ellenőrizni, mit műveltetek eddig.

2017. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
1 év
2017. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4.hónapban jött össze.én szedtem terhes vitamint(igaz h dm-es volt elevit meg társai,utána kezdtem el a gravidat).nagyon sok gyümölcsöt is ettem,de azt eleve mindig sokat.

Egy éven belül ha nem jön össze akkor kell dokihoz fordulni.

2017. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!