Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Májusban volt egy elhalt...

Májusban volt egy elhalt terhességem. Sajnos nem tudom elengedni, feldolgozni. Pszichológus segíthet? Vagy mit tegyek? Így nem jó!

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem ez pont ma történt meg.És én sem bírom feldolgozni szerintem.Amúgyis elég lelkis vagyok.Nagyon el vagyok keseredve.Én sem tudom mi lesz ezután.Hányadik hétben voltál??
2008. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! a 9.ik hétben voltam
2008. okt. 21. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nagyon sajnálom!!

Ilyenkor a legjobb ha kibeszéled a fájdalmad egy jó pszichológus sokat tud segíteni

Nekem is vannak ilyen rossz élményeim 2 is én orvos helyet az internetet választottam mert szívesen meghallgatok másokat is elmesélem én hogy dolgoztam fel és nekem az adott erőt hogy másoknak próbálok tanácsokba segíteni

2008. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is májusban veszítettem el egy batbát, de sikerült feldolgoznom (elfelejteni soha nem fogom!). A család és a barátok, munkatársak sokat segítettek és bíztattak újabb baba vállalására. Én kibeszéltem magamból a fájdalmat, többször elmeséltem a történetet, így megkönnyebbültem és szívesen vettem a vígasztaló szavakat. Valószínű, hogy a babám beteg volt, ezért nem tudott fejlődni, megszületni.Ezt el kell fogadni.

Most 14 hetes kismama vagyok, itthon betegállomnyban, persze nagyon izgulok (félek), hogy minden rendben legyen...

Ha orvosi segítségre van szükséged a fájdalom feldolgozásához, nyugodtan vedd igénybe, tudnak segíteni. Nézz előre, és ne add fel a vágyad egy baba után! Remélem, tudtam segíteni.

2008. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
bocs elírtam, javítok: babát, betegállományban
2008. okt. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve jártam így és engem is megviselt. Még csak a 6. hétben jártam, de éreztem hogy valami nem stimmel.Annyiban volt könnyebb feldolgozni, hogy a babához még ennyi idő alatt nem kötődtem annyira. Viszont mint nő lenullázva éreztem magam. Kibeszéltem magamból én is a dolgot, sokat foglalkoztam vele: MIÉRT? Mikor hallottam másokat is, hogy így jártak, és beszélgettünk, egyre könnyebb volt. Én is azt mondanám neked, beszéld ki magadból és mihelyst lehet, készüljetek a pároddal újból a babavárásra! Nem mentem pszichológushoz, engem a család, a hasonlóan járt, számomra kedves ismerősök megnyugtató szava sokat segített. A legjobbakat kívánom neked!
2008. okt. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
2008. okt. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen átérzem amit érzel. Én két hete veszítettem el a 11 hetes babámat:-( Számomra is összedőlt a világ! Ingadozó napjaim vannak azóta is,néha erősnek érzem magam hogy igenis készülök a következőre,máskor meg befordulok,sírok és kérdezgetem hogy miért??? Rájöttem hogy beszélgetni kell róla,én ugyérzem akkor könnyebb,és közben az ember rádöbben hogy mennyire nem vagyunk ezzel a bajjal egyedül. Amikor még borzasztóbbakat mesélnek (hogy 5-6 hónaposan kellett megszülni) akkor azzal vigasztalom magam hogy jobb volt most és hogy lehet beteg lett volna. Szerintem beszéld ki magadból minél többször,főleg olyan emberekkel akik átestek ezen. Ha gondolod nyugodtan irj privit és beszélgethetünk bármiről.... Légy erős! Lesz még nekünk tündéri kisbabánk!!!
2008. okt. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nekem is át kelett élnem azt, amit neked. Én 3 babát veszítettem el. Az egyik kisfiú 7 éves lenne, ő 5 napot élt, a gyomra nem volt kifejlődve rendesen. Igaz elég régen volt, utána rá 1 évre terhes lettem és egészséges babám született. 2éve májusban egy ujabb babát veszitettem el, méhen belül elhalt 14 hetesen...Nem adtam fel a remény,nagyon vágytam babára, de tavaly decemberben ujra terhes lettem, azt hittem akkor hogy sikerül. Sajnos el kellett vetetni a 14 héten, mert kiderült, hogy szívfejlődési rendellenessége van...Ez decemberben volt. Azóta eltelt 10 hónap, de hónapról hónapra egyre rosszabbúl vagyok, egy egy ujabb hónap, amikor nem sikerül a terhesség, iszonyatos fájdalmat hoz elő. Nem is tudom , meddig lesz ez így. Nagyon vágyom egy babár újra. Ez lenn az én sorsom?
2008. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!