Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor és hogyan jelentettét...

Ti mikor és hogyan jelentettétek be a családnak, főnöknek?

Figyelt kérdés

Ti hányadik héten jelentettétek be a családnak az örömhírt?


Valamint a főnökötöknek mikor és milyen formában?


2017. okt. 31. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

első gyereknél a családnak nem tudom :) folyamatosan már az elejétől, 5-6 héttől. a főnőknek már a tesztelés napján, és a 12. hétig könnyebb munkát kaptam azt elmentem táppénzre.

a 2. gyerek a gyes alatt jött össze, tehát a főnőknek valamikor az elején szintén. az én családomnak már pár hetesen elmondtuk, az apósomnak 8 hetesen, akkor volt a szülinapja. ő elmondta anyósnak de csak legyintett :) anyósnak végül karácsonykor mondtuk el 12 hetesen személyesen.

2017. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Anyukámat kb. azonnal felhívtam, ahogy pozitív lett az első teszt. Ő hazarohant, megnézte és próbált megnyugtatni (nem terveztünk babát és védekeztünk is normálisan).

A barátom szüleinek már együtt mondtuk el, ketten.

A család többi tagjának (nagyszülők, nagybácsik, testvérek) más módon, de a 12.-14. hét környékén. A nagyszüleimnek pl. csináltam egy fotóalbumot a házassági évfordulójukra és az utolsó oldalon ott volt az egyik uh kép, az alatta lévő helyen pedig az év és a hónap, amikor megérkezik.

Apa szüleinek pedig teljesen random, mert a tatám mondta az egyik délután, mikor náluk voltam, hogy menjek ki cigizni vele (a terhességem előtt havi 1 dobozzal elszívtam), meg meséljek valami pletykát, erre mondtam, hogy hát nekem az cigi tiltólistás egy ideig... De nem is akarta elhinni először, 5-ször tuti elmondta, hogy ez biztos csak valami vicc.


A legjobb barátnőimnek azután, hogy biztos volt, marad a baba, akkor voltam 7 hetes. Őket csak simán leültettem, hogy valami nagyon fontosat kell mondanom és próbálják titokban tartani majd pár hétig még.


Mindenki más pedig szerintem úgy tudta meg, hogy én is és a barátom is feltettünk Facebookra, Instagramra 1-1 babás témájú képet. Ő azt, hogy mindketten Vans cipőben vagyunk és közöttünk egy baba méretű ugyanolyan cipő, én pedig rá egy hétre tettem fel egy képet kettőnkről, ahogy vágjuk a tortát, aminek a belseje világoskék volt (babaneme-buli volt), akkor voltam 16 hetes.


Igazából szinte mindenki pozitívan fogadta, pedig nagyon féltem, mi lesz a véleményük (18 éves vagyok még csak).

2017. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A főnökömnek azonnal, pozitív teszt utàn jeleztem, hogy úgy néz ki babàt vàrok, de orvosilag még nem igazolt, 4 hetes múltam picivel. Könnyített munka miatt ilyen koràn. Jó döntés volt, mert 5 hetesen vérezni kezdtem, így nem érte vàratlanul hogy tàppénzre megyek.

A csalàdnak 6. hét utàn, mikor beindult a pici szívhangja. Az volt az első megnyugvàsi pont, hogy van esély hogy megmarad a pici.

2017. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
épp főnök-csere volt, de mindketten maradtak, így a "régi" főnökömnek már a tesztet megmutattam, velem együtt örült, az "új" főnöknek 8 (6) hetesen szóltam. A szülők a 6. (4) héten tudták. Azért a zárójelek, mert 2 héttel később fogant, ezért is nem volt még az elvileg 6 hetes vizsgálatomon pl. szívhang, mert akkor még csak 4 hetes volt.
2017. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Közvetlen főnökömnek azonnal, a teszt után, a nagyfőnöknek még nem mondtam, mert szabin van, de neki is fogom mondani.

Családnak telefonon.

Én nem tudok ezzel várni, minden rendben vna, és lesz is, nem tudom magamban tartani. Főleg úgy, hogy a közvetlen környezetem tudta, hogy próbálkozunk a második gyerkőccel!

2017. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Családnak 6 hetesen. Igazából titok nem volt, onnanstól kezdve tudta más is. Nem dolgoztam akkoriban, annyira nem is volt fontos, hogy nagy titok legyen. Most dolgozok, a főnököm tudja, hogy "dolgozunk" a kistesón, szóval nem fogja váratlanul érni, de sokáig nem fogom elmondani, mivel 10 hetesen lesz 1 genetikai vizsgálat a babának, ha ott minden rendben lesz megtartjuk, ha nem lesz minden ok el kell vetessük. Ígyhát ha el kell engedjük, legalább nem fog mindenki kérdezősködni ha nem tudnak róla. Ha nem lenne ez a vizsgálat, akkor szerintem 8-10 hetesen vejelenteném.
2017. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!