Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek szülés után 6. hétel...

Akiknek szülés után 6. hétel jött össze a kistesó, mennyire terheli meg a szervezetet egy újabb terhesség? Többi lent.

Figyelt kérdés
8hete szültem és most szeretkeztünk először a férjemmel (kiakartam 110%san várni a 6hetet) , de egyáltalán nem védekeztünk. Nem lenne baj ha össze jönne a kistesó egyébként is tervezzük, de arra nem számítottam, h "beengedi" ilyen hamar.. 😳 ha netalántán össze jött a kistesó akkor mennyire fogja befolyásolni a szoptatást? Egyáltalán lehet szoptatni? Akik egyáltalán nem védekeztek a gyermekágyas időszak után mennyi idő után jött össze az újabb baba? A lányunk 8hónap alatt jött össze.

2017. nov. 12. 23:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ui: sohase szedtem fogamzásgátlót, most se szeretnék, nem akarom akartam a szervezetemet telepumpálni mindenféle szaarral. Mindig megoldottuk máshogy. :)
2017. nov. 12. 23:15
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Te biztos, hogy termékeny vagy egyáltalán?! Kifejezetten ritka, hogy valakinél ilyen hamar újrainduljon a ciklus. És ez is csak akkor fordul elő, ha nem szoptatsz egyáltalán. Rendszeres, intenzív szoptatás mellett általában fél évig nem jön meg az első vérzés. De van olyan, akinél egy-két évig sem.
2017. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Mi védekeztünk ugyan, szóval terhes nem lettem, de 8 héttel szülés után megjött és azóta is rendszeres a ciklusom, ráadásul 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam a gyerkőcöt.

2-esnek üzenem, ez nem ritka, a szoptatás pedig nem véd.

2017. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Nekem még van (elvileg) 2 hetem a szülésig, de mi sem szeretnénk utána sem védekezni. Én a 6 hetes kontrollon tervezem megkérdezni a nőgyógyászt erről, hogy mit gondol, bírni fogom-e, ha esetleg hamar összejönne a kistesó, illetve, hogy mit lát odabent, helyreálltak-e teljesen a dolgok, kész-e a testem egy újabb várandósságra. Gondolom, te a kontrollon már túl vagy, de egy kis sztk-s várakozást megérhet a dolog, szerintem kérdezz meg egy szakembert.


Egyébként elég valószínű, hogy még nem fog összejönni pár hónapig, akárhány ismerősömmel beszéltem eddig erről, mindenkinek 10-12 hónap után jött csak meg először.

2017. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Szoptatni leheg terhesség alatt is, legalábbis nekem azt mondta a nőgyógyászom, akár a szülésig szoptathatok (nálunk 29 hónap lesz a korkülönbség).

Ami a kis korkülönbséget illeti, a közvetlen környezetemben 2 ilyen családról is tudok, mindkettőben 3 lány született a következő különbséggel:

1.család: első és második baba közt 11 hónap, második és harmadik baba közt 13 hónap.

2.család: első és második baba közt 14 hónap, második és harmadik közt 12 hónap.

Amennyire én tudom, komolyabb problémájuk nem volt terhesség alatt, rendszeresen találkozam mindkét anyukával a boltban, buszon stb. De ebből nem vonnék le messzemenő következetést, mindenki szervezete más. Két hét múlva tesztelj, ha újra terhes vagy, majd a nőgyógyász megmondja, mire kell figyelned.

2017. nov. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Normalis orvos 1 ev pihenot javasol a kovetkezo terhesseg miatt, nem csak a 6 hetet.

Ertem en, hogy kis korkulonbseg meg minden, de hagyhatnad a szervezeted regeneralodni...

2017. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Normal szulesnel azert egy ev szukseges lenne csaszarnal 1,5-2
2017. nov. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Èrtem èn, hogy kis korkülönbsèg meg minden, de azért hagyhatnál magadak időt regenerálódni. Most jött ki egy gyerek a mèhedből, nem kell rögtön visszatölteni. Elsülhet jól is meg nagyon rosszul is, aminek nem csak te látod kárát, hanem a "nagy" ès a születendő is. Mèg alig ismered a gyerekedet. Plussz, ha a második terhessèg nem lesz problèmamentes, mit csinálsz a "naggyal"?

Egy èvet biztosan rávárnèk.

2017. nov. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Dittte ***** válasza:
54%
A témához érdemben annyit tudok hozzászólni: Szülés után 6 hétig a gyermekágyi vérzés, utána a 8.héttől rendszeres menstruáció szoptatás mellett. Szóval van akinek gyorsabban megy a dolog. Igaz akkor 23 éves voltam. Mensi napján a babám szopisztrájkba lezdett, mivel megváltozott a tejem íze is. Ekkor a dokim javasolta a gyógyszeres védekezést. Elvi okokból nem éltem vele. Es soha nem is fogok. Viszont ennek 7 éve. Hogy a testem bírta volna a következő babát azobnal? Hm, lehet, de a lelkem, az elmém :-) és a pénztárcám nem. Ellen mostmár rajta vagyunk az ügyön......bárhogy is alakul kívánok hozzá sok-sok kitartást! :)
2017. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Egy ismerosom 4 gyereket tervezett, kis korkulonbseggel. Nincs 11 honap a ketto kozott. Problemamentes volt a masodik terhessege is, meg a szules is normal volt, de utana nem tudtak az anyanal a verzest csillapitani, intenzivre kerult, majd kivettek a mehet. 3 hetig volt korhazban az anya.

Tudom, hogy csak egy pelda ez, de a dokik sem ajanljak, hidd el, nem veletlenul.

2017. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!