Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hormonspirálok megakadályozz...

A hormonspirálok megakadályozzák a petesejt megtermékenyülését is vagy csak a megtermékenyült petesejtet nem engedik beágyazòdni?

Figyelt kérdés
Hogyan mûködnek?
2017. nov. 18. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Google
2017. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg vki aki használ ilyet és szeméylesen tudja??
2017. nov. 18. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, megakadályozzák a peteérést is, mivel hormont bocsátanak ki. Azért jobb, mint a tabletta, mert sokkal kevesebb hormon kerül a szervezetbe.

Én pl nem is menstruálok, mert nincs peteérés sem (igaz, szoptatok is még).

2017. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2017. nov. 18. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ugyan nincs spirálom, de itt azt írja a nőgyógyász, hogy megakadályozza a megtermékenyült petesejt beágyazódását.

[link]

2017. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is hormonos van.en ugy tudom igazabol csak a beagyazodast gatolja,de azt duplan.

De annyira sosem jartam utana a temanak.

Nekem annyira nem jott be.1,5 eve van fent,es terhes ugyan nem lettem,de maratoni hosszusaguak lettem a mensijeim.

10-14 nap,hol csak barnazgatok vegig,hol verzek is 5-6 napig...

Mar azon gondolkodom,hogy levetetem..

Csak ahoz draga volt...

2017. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5, te a sima spiralrol linkeltel, viszont rakerestem azon az oldalon a hormonosra is, aminek a leirasa nem teljesen egyertelmu szamomra:


"A hormontartalmú spirál a normál spirálhoz hasonlóan meggátolja a megtermékenyített petesejt beágyazódását a méh üregébe, de emellett hormontartalma miatt a peteérést is és a méhnyálkahártya megvastagodását is gátolja. "


Most akkor van peteeres vagy az sincs?

Bocsanat ha en vagyok a hulye...

2017. nov. 18. 22:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Peteérés általában van. Csak elvékonyítja a méhnyálkahártyát, sokszor annyira, hogy menzesz sincs mellette.
2017. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"A Mirena fő lokális progesztogén hatását a méh üregében fejti ki. Az endometriumban a magas levonorgesztrel-koncentráció gátolja az endometrium ösztrogén-receptorainak szintézisét, ezáltal az endometrium érzéketlen marad a keringő ösztradiollal szemben, ami erős antiproliferativ hatást eredményez. A Mirena használata során az endometrium morfológiai változásai és gyenge lokális idegentest reakció is megfigyelhető. Megvastagítva a cervikális mucust, megakadályozza a spermiumok átjutását a nyakcsatornán. A méh és a petevezeték lokális miliője gátolja a spermiumok mobilitását és funkcióját, megakadályozva a megtermékenyítést. Néhány nő esetében az ovuláció gátlását is tapasztalták."
2017. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Hát, nem tudom, ha te h*lye vagy, akkor én is :D Érdekes az a szöveg, nem értem, milyen beágyazódást akadályo meg, ha eleve a peteérést is gátolja. Ha legközelebb megyek nőgyógyászhoz, biztosan rákérdezek.
2017. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!