Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 év felett mennyivel csökken...

30 év felett mennyivel csökken a teherbeesés esélye?

Figyelt kérdés

Császárral szültem az első gyermekemet 26 éves koromban 8 éve. Aki hasonlóan császárral szült és ilyen sok év különbséggel hogy viselte a terhességet? Volt-e valami komplikáció?

2 éve volt egy missed ab-em, az ront a teherbeesési esélyeimen?



2017. nov. 23. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg csökken, de ez annyi tényezőtől függ, hogy még felsorolni is nehéz lenne. (pl. táplálkozás, életmód, stresszfaktorok, lelki egészség, hormonháztartás egyensúlya, stb.)


A missed ab. nem ront a teherbeesési esélyeiden, persze ez is attól függ, hogy mi volt az elhalás oka, de elvileg nem.


Császármetszés után 8 évvel a külső és a belső hegek is gyógyultak normál esetben, minden esély megvan a spontán, komplikációmentes terhességre és szülésre.


Hogy hogyan viseled a terhességed, az sem a korodtól és az előző óta eltelt időtől függ elsősorban, közhely, de tényleg minden terhesség más és más.


Amúgy én a fiamat 33, a lányomat 36 évesen szültem, fiam az első "próbálkozós" hónapban jött, lányom a harmadikban.

2017. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Kiszámoltam. 89,8986806809699909 %-kal.
2017. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

30 évesen estem teherbe az első gyerekemmel, 31 évesen szültem kis híján. Császáros lett. Második baba 32 évesen szintén császáros, harmadik baba 34 évesen szintén császáros.

Nekem mindegyik azonnal sikerült, pedig túlsúlyos vagyok. Igaz nem dohányzom és nem iszom, de a túlsúly is rontja az esélyeket. Ezt nem lehet kiszámolni. Valaki húsz évesen sem képes teherbe esni, valaki meg 40 évesen is simán... Persze az esélyek harmincon túl csökkennek és a kockázatok nőnek, még, ha nem is akarjuk elfogadni, bevallani, a szülésre ideális kor még 30 előtt lenne...

2017. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
#3 Nem akadt ki a dokid, hogy kb. évente császároztak? Nekem anno 1,5 évet mondtak, hogy várni kell. Sajnos a 2. Is császár lett. Mondjuk 2 évig szoptattam szóval nem is terveztük előbb, de kíváncsi vagyok nem feltettek a terhesség alatt?
2017. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Én 35 vagyok a fiam 17.Most szeretnénk babát,10 hónapja próbálkozunk.Elvileg a korral sajnos nehezebben lehet teherbe esni,de szerintem ez is egyén függő.
2017. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
En 36 vagyok, hetfon teszteltem pozitivat, 6.probalkozos honap volt. Nincs meg gyerekem.
2017. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztottátok velem a tapasztalatotokat.

Bízom benne, hogy simán menni fog.

Aki szintén próbálkozik, annak pedig sok sikert! :)

2017. nov. 23. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Első terhességem 36 éves koromban fogant az ötödik próbálkozós hónapban, már 37 voltam, amikor szültem. Most 38 éves vagyok és 8 hetes terhes a másodikkal, ez a baba a harmadik próbálkozós hónapban jött össze. Szerintem teljesen egyénfüggő, én is ismerek huszonéveseket küszködni, illetve sok olyat is, akinek jó harmincon túl hamar sikerült a baba.
2017. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

30 éves kor felett csökken a peteérések száma.

Ezenkívül semmi más nem változik, nem ezen fog múlni , hidd el. Barátnőm 42 évesen szülte a harmadik gyerekét, hüvelyi úton. Ma már egy éves, gyönyörű szőke fürtös, egészséges kisfiú. Annyi, hogy picit nehezebb a teherbeesés, de ebben sem vagyok biztos. Sikerülni fog! Én most vagyok 35, és most vagyunk rajta a tesón. :)

2017. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!