Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Augmentin terhesség előtt?

Augmentin terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk tesót gyermekünknek, azonban vérvétel kimutatta, hogy gyulladás van a szervezetemben, augmentint kell szednem egy hétig.Volt valaki hasonló helyzetben?Mikor kezdhetünk neki leghamarabb a próbálkozásnak?Házi dokit kérdeztem először 2 hetet mondott, majd egy hónapot, szóval nem igazán volt meggyőző.Gyógyszerész szerint 2-3 nap alatt kiürül a szervezetből az augmentin. Dec. 18.-tól vagyok termékeny időszakban 😉,akkor már lehet?

2017. nov. 23. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ég világon semmit nem befolyásol.

Ha terhesen is olyan gyulladásod van, akkor a gyulladás sokkal veszélyesebb a terhességre, mint maga az antibiotikum, úgyhogy írnak fel akkor is antibiotikumot, van, akinél erősebbet is, mert az szükséges.

Szóval ha még nincs is terhesség, amiről beszélhetünk, akkor igazán nem értem.

Ha még össze is jön a baba, abból a szó szoros értelmében terhesség is majd csak kb. 2 hét után lesz. Ugyanis először van az ovuláció, annak környékén van esély a terhességre, a sikeres aktusból majd lesz megtermékenyítés, aztán kb. még 10 nap a beágyazódás, szóval kb. 2 hét telik el majd a sikeres aktus és a beágyazódás között. Hol lesz addigra már az antibiotikum hatása?...

2017. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én várnék egy okból. Az augmentitől sokan kapnak hüvelygombát. Nekem is csak erre jön elő, de erre mindig, pedig eleinte nekem sem volt bajom tőle. Szerintem várd meg, hogy esetleg nem-e előhoz valamit, hogy kezelhesd még a terhesség előtt. Én tuti várnék egy hónapot, a baba érdekében.
2017. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szedek probiotikumot, remélem nem alakul ki gomba.Valószìnüleg petefészek gyulladásom van, de a doki nem küldött tovább nőgyógyászhoz.Szerintetek érdemes lenne oda is elmenni, ha már a körzeti írt fel gyógyszert?A vizeletem eredménye tökéletes, a véreredményemben magasabb a vérsüllyedés, illetvel a se CRP mennyisegi megh. magas.Vagy ha nagyon gáz lett volna a véreredmény továbbküldött volna?Nem tudom mit csináljak.Annyi tünetem van, hogy tompa néha pedig szúrkáló fájdalmat érzek a petefészkemnél, semmi egyéb.
2017. nov. 23. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Lombiknal amikor leszivjak a petesejteket augmentint kell szedni pár napig (plusz más gyógyszert is). A leszivastol számított 2-5 napon belül visszaultetik a megtermékenyített sejteket. Ebből kifolyólag én úgy gondolom, hogy csak a gyógyszer miatt nem kell várni a próbálkozással.
2017. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ne csak probiotikumot szedj. Vegyel huvelyvisszaallito kupot is. De csak miutan vegeztel a gyogyszerrel.
2017. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!