Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt hogy oldjátok meg? Hogyan...

Ezt hogy oldjátok meg? Hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban hagytam abba a fogamzásgátló szedését (Belara), mert hamarosan babát szeretnénk.

Szeretnék várni még 2-3 hónapot, amíg kiürül a gyógyszer, újra rendeződik a ciklusom és felkészülök testileg-lelkileg, terhesvitamint is elkezdek szedni.

A kérdésem az lenne, hogy most hogy védekezzünk? Már néhányszor voltunk együtt azóta megszakítással, de tudom, hogy az nem 100%-os, csak azért mertük bevállalni, mert ha véletlen becsúszna a baba, örülnénk neki...

De nem lenne baja a babának így? Mint mindenki, mi is egészséges babót szeretnénk....


2010. jún. 1. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gumi:)
2010. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
pharmatex hormonmentes fogamzásgátló !ezt ajánlom,de nézz utána a neten.
2010. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
óvszer. arra a rövid időre ki lehet bírni, ha nem is szeretitek
2010. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
én pl próbáltam a pharmatexet - 39fokos lázam lett - bár ez egyénfüggő. de nekem nagyon nem jött be
2010. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez mennyire erős hormontartalmú gyógyszer, de állítólag közvetlenül a gyógyszer abbahagyása után könnyebb teherbe esni.
2010. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell védekezni, semmi bajt sem okozna, ha sikerülne!! Állítólag tényleg még nagyobb is az esély rá. Úgyhogy csak nyugodtan... :-)
2010. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A gumival az a gond, hogy valahogy soha nem jött be nekünk, kiszakadt,elbénáztuk stb.... meg a férjem sem igazán szereti, bár nem mondja, mert bármit megtenne értem, hogy nyugodt legyek, de tudom...:)

Valaki szedett Belarát? Vagy bármely más tabletta után mikorra rendeződik a ciklus? Van esély rá, hogy már ebben a hónapban rendesen megjön?

2010. jún. 1. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem várnék egy hónapot sem! A mostani fogamzásgátlók már nem olyanok mint régen! Valahol találtam is egy statisztikát ezzel kapcsolatban! De most nem érek rá meg keresni! Minden jót!
2010. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha most hagynám abba, én sem várnék, én úgy gondolom ezzel elszúrtam, azóta nem is jön a baba. A dokim pedig megerősített, hogy nem kellett volna várni...:(
2010. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó dolog ez, hogy minden doki mást mond..... Az enyém azt mondta, hogy a próbálkozások előtt 3 hónappal hagyjam abba a fogamzásgátlót és kezdjek el szedni terhesvitamint..... Így is tettem. Szerintem így maradunk a megszakításnál, mert ha véletlenül be is csúszna a baba,nem lenne attól baja, hogy nem rég hagytam abba a tabletta szedését.... Utánaolvastam itt az oldalon és sokan egyből teherbe estek, egészséges babát szültek....

Igazából még nekem is szükségem lenne egy-két hónapra, hogy el tudjak rendezni néhány anyagi dolgot, de ha jönne a babó, örülnénk neki!

Nagyon bízom benne, hogy nem lesz gondunk később a teherbeeséssel, ettől nagyon félek...

2010. jún. 2. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!