Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Béta blokkolóval kapcsolatban...

Béta blokkolóval kapcsolatban tudna vki segíteni?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz az első lombikunk.

4 éve béta blokkolót szedek magas pulzusra(bisoblock)Kaáliban mondták,hogy keressem fel a kardiológusomat,hogy terhesség alatt ez szedhető e ha nem írjon fel másikat. Nos én tegnap voltam a katdiológusnál aki azt javasolta,hogy próbáljam meg abba a hagyni a gyógyszert.Ha nem megy legvéksőbb esetben szedhető csak terhesség alatt.

De hogy hagyjam abba amikor gyógyszer mellett is 90 körüli a pulzusom anélkül 110-120.

A kérdésem az lenne,hogy volt e aki abba hagyta a terhessèg alatt és volt e aki szedte a terhesség alatt is ?


2017. nov. 29. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt szedtem concor-t. Ugyanezt mondta a doki nekem is, de alig mertem abbahagyni, viszont nem akartam rosszat a babának. Végül mégis abbahagytam, terhes lettem, és csomót aggódtam, hogy úristen felmegy a pulzusom, visszamentem a dokihoz, mert tényleg magasabb volt, mint kellene, 110 körüli. Azt mondta, hogy egy út van--->életmódváltás. Elkezdtem jógázni, és egészségesebben enni, figyeltem rá, hogy este ne mobilozzak, mindig könyvet olvastam az ágyban, havi 1X eljárunk túrázni. Ma ott tartok, hogy van egy 2 éves kisfiam, és már nem kell a concor.

Meg lehet csinálni, de az elején kő kemény volt, sokszor féltem tőle, hogy baj lesz belőle, hogy nem szedem. Az életmódváltás és a jóga segített! Meg persze a férjem, aki végig kiállt mellettem!

2017. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

Akkor nem lehetetlen :) Most egyenlőre megpróbálom az esti adagot elhagyni és 2-3 hét múlva a reggelit.

Nekem is tanácsolta a tornát a biciklizését.

Remèlem én is leszek olyan kitartó mint te.

2017. nov. 29. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Regen betablock-ot szedtem egy kis ideig. Igazabol nem ereztem magam tole mashogy. Alapbol magasabb a pulzusom. 90 az alap.

Terhesseg alatt allandoan 110 korul mozgott, nos ez sem okozott semmifele tunetet. Nem volt sem eros szivdobogas ezresem, se semmi. Elsoszor szoltam a vedononek, hogy ne lepodjon meg ha magas lesz. Aztan mar csak legyintett mikor merte a vernyomasom...😂 ilyen 80 meg 90/ valamennyik voltak + 110 a pulzus. Terhesseg alatt amugy is megemelkedik, hisz joval tobb ver kering az anyai szervezetben.

Szoval ha neked nem okoz fizikai tuneteket a gyogyszer hianya, akkor valoban jobb nem szedni beta blokkolot!

2017. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A baba szempontjából mindenképp megpróbálom kibírni.

Sajnos nekem van szívdobogás érzésem ami van hogy esténként idegesít,hogy a fülembe hallom a dobogást de ez legyen a legkevesebb :) A doki magnézium citrátot javasolt esténként.

2017. nov. 29. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!