Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Február óta nem szedem a...

Február óta nem szedem a gyógyszert. Azóta sem jött össze a baba. A ciklusom teljesen rendszertelen, vagy nem jön meg, vagy kétszer is egy hónapban. Most már kérjek orvosi segítséget?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kellett volna most elvileg, holnap csinálok egy tesztet, de biztos most sem baba :(
2008. okt. 27. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideje, hogy nőgyógyásztól kérj segítséget.
2008. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár tudom soknak tűnik az idő, hogy február óta nincsen baba, de ez még normális lehet. Az viszont nem, hogy rendszertelen a ciklusod, emiatt szerintem mindenképpen keresd fel a dokidat.


Én is mikor abba hagytam a gyógyszer szedését, totál rendszertlen volt 4 hónapig, majd 8 hónapig meg sem jött... kiderült PCO-m van. Nem volt peteérésem és így nem is foganhatott meg a baba. Fantasztikus orvoshoz kerültem és egy éven belül olyan gyors volt a gyógyulás, hogy már lehetett babám:-)

Ahogy tudsz menjél el a nőgyógyászodhoz!

Kitartást!

7 hetes kismama

2008. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj megnyugodni,a fogamzásgátló elhagyását követően lehet vérzészavar,ami jelentkezhet a te általad leírt formában. Én a helyedben mindenképp elmennék nőgyógyászhoz,aki hormonvizsgálattal (egyszerű vérvétel) és ultrahanggal már biztosabbat tud mondani. Mi 5 hónapja próbálkozunk,és sajna még nem jött össze a baba,pedig még "rásegítőt" is kapok,Clostit,és az eredményeim is jók. Sokaknak 1/2-1 év is beletelik,mire a baba összejön! Kitartás és sok sikert!! üdv. Eszter
2008. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is keres fel egy orvos, a nővéremnek is egy évig nem volt semmi. Felkereste az orvost ahol kiderült hogy nagyobb cisztálya van amit mütéttel kellett eltávolítani. A műtét után nem sokkal össze is jött a baba. Ezzel nem akarlak megijeszteni csak azt szeretném érzékeltetni hogy inkább menj el orvoshoz "fölöslegesen" minthogy értékes időt vezítsetek.
2008. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2008. okt. 27. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!! Nagyon-nagyon fontos!!!! Kérj a nőgyógyászodtól egy hormonvizsgálatot TSH-val! (pajzsmirigyet és nézessél), majd pedig menj el egy endokrinológushoz (sok nőgyogyi nem ért hozzá).

Én ugyanígy jártam mint te, elmentem orvoshoz is, de annyival küldtek el hogy majd rendbejövök. Aztán teltek a hónapok és nem rendeződött a dolog. Megint orvos. Semmi. :(

És most, 6 év után kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (+ beteg pm, + göb), amit a 2002-ben befelyezett fogamzásgátló (Tri-regol) okozott!! Azóta volt egy rendellenességben meghalt kisfiam, és háromszor vetéltem el.

Nem riogatás képpen írom ezt, de a fogigátló iszonyúan be tud kavarni, és nem is gondolná az ember hogy miket okozhat!

Szorítok hogy rendbejöjjön minden!

2008. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 10 hónapja hagytam abba a tabit, peteérésem nincs, az orvos viszont már elkzdte a vizsgálatokat... Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, gyógyszert kell szednem rá... Ez is nagyon fontos, hisz - ahogy az előttem író is írta - vagy meg sem fogan a baba, vagy betegség miatt meghal, vagy betegen születik...

Sajnos a hormonrendszer olyan dolog, ahol ha az egyik hormon elcsúszik, akkor esik vele az összes többi is!

Én soha többé nem veszek be ilyen mérget..., ezt egy életre megfogadtam...

Menj mihamarabb dokihoz, de ha nem néz legalább 15 hormont, akkor cseréld is le...! (komolyan)

2008. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!