Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik vitaminkészítményben...

Melyik vitaminkészítményben mennyi folsav van?

Figyelt kérdés
Amit szedek, abban 0,5mg, de azt olvastam, a terhesség elején 0,7-0,8mg szükséges. Persze mellette táplálékkal is beviszek valamennyit, tudom. Tudtok olyan készítményt, amiben több, mint 0,5mg van?

2018. febr. 24. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Centrum nőknek, 300qg (nem tudom azt a jelet leírni)
2018. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom az a mikrogramm lesz és akkor az 0,3mg :) Köszi!
2018. febr. 24. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Én jutavit babavitamint szedek, nem drága szerintem és 0,8mg van benne.
2018. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva extra folsavat szedek (eurovit vagy cseh 3 mg-ost), mert állítólag már frissültek az ajánlások az elmúlt 10-15 évben és a velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére ma 3-4,5 mg napi folsavbevitelt javasolnak a fogantatás előttől a 12. hétig. Tehát ez az a folsav, ami nem az anya szükséglete, hanem egy korai szakaszban lezajló fejlődési rendellenesség megelőzésére adják.

Ez a könnyen kettétörhető pici tabletta 1200-1500Ft/50 db.

2018. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!


4-es esetleg ehhez az infóhoz forrást is tudsz adni? Mert én még ott tartok, hogy túl sokat nem szabad szedni, és napi 1mg a max.

2018. febr. 25. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem először Siklós Pál nőgyógyász mondta (Róbert Kórház), ő napi 1 szemet javasolt a 3 mg-osból, azt mondta, hogy ez az egyetlen, aminek igazolt hatása van a vitaminok közül babatervezéskor. Aztán amikor az első dobozzal megvettem, a patikus kérdezte, hogy ismerem-e az adagolását, majd elmondta, hogy amikor ő várt babát, akkor még csak 1-1,5 mg volt a napi ajánlat erre, de folyamatosan emelkedik, nyilván az új tudományos eredményeknek megfelelően. A betegtájékoztató szerint 4,5-6 mg szükséges a velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére, ha volt már ilyen problémád. Namost, nekem nem volt, bár volt egy korai vetélésem nem tudom mi miatt, állítólag az első terhességet "felkészülésképp" meg szokta előzni 1-2 vetélés, amiről a nő általában tudomást se szerez, annyira korai. De ami azt illeti, nem szeretném kipróbálni, milyen az, amikor kialakul a velőcsőzáródási rendellenesség, amit meg is előzhetnék. Nyilván az ember nem akar elveszteni magzatot se emiatt, se másért. Én maradok a napi 3 mg-nál, s most ideiglenesen ezt is lecsökkentettem, mert mio-inozitolt is szedni kezdtem, ami hatékonyabbá teheti a folsav felszívódását, ami nekem már így is túl hatékony. Amikor hallottam arról, hogy sokaknak gondjuk van a folsav felvételével és emiatt a drágább folát formát kell szedniük, arra gondoltam, hogy na biztosan köztük vagyok, de akkor egy vérvételnél megnézettem a folsavat és kiderült, hogy szerencsére jól hasznosítom. Ezzel kapcsolatban viszont arra gondoltam, lehetséges hogy az ajánlott mennyiség emelkedését éppen az okozza, hogy a vizsgált személyeknél nem tisztázott, hogy szervezetük mennyire hatékonyan hasznosítja a folsavat. Így ezeknek a nőknek nyilván jóval több kell ugyanazon folsavszint eléréséhez. Persze amikor belövik ezeket az ajánlott napi mennyiségeket, akkor statisztikákat néznek, hogy ez a csoport ennyit szedett és milyen egészségügyi hatások jelentkeztek szignifikánsan nagyobb vagy kisebb számban, mint a kontrollcsoportnál. Először a nyereségek általában kiugróak, aztán az adagok további emelésével egy idő után már nem lesz akkora a különbség, úgyhogy inkább a minimumra lövik be, ami még elég nagy nyereséget produkált a többihez képest.


Én úgy tudtam, hogy a folsav a B-vitamincsoport tagja (a B9-vitamin), s mint ilyen, vízoldékony, könnyen távozik a felesleg. Ezt az 1 mg-ot milyen ajánlások mondják?

2018. febr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!