Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vállal bárki is gyereket...

Miért vállal bárki is gyereket ilyen létbizonytalanságban?

Figyelt kérdés
Az egész világ kiszámíthatatlan, árak az egekben, egészségügy romokban, lakhatás egy vagyon és még szabályozatlan is.
2018. ápr. 13. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán vágyik rá? Talán van stabilnak mondható munkahelye? Spórolt pénze? Lakhatása? Stabil kapcsolata?

Sose lehet tudni, lehet holnap meghalunk vagy felrobban a föld, nem?

2018. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal rosszabb helyzetekben is vállalnak gyereket, sőt háborúk idején sokkal többet, mint ha nincs háború, fajfenntartási ösztön.
2018. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Unalmas már ez... nézz már vissza kicsit a történelemben, ennél kb. csak szarabb körülmények voltak mindig. Egészségügy szinte csak az utóbbi 100-200 évben említésre méltó, előtte ilyen-olyan babonákkal "gyógyítottak". A nemeseken kívül sokszor szinte mindenki éhezett.

Ehhez képest ma, ha valóban nem is fényes az egészségügy, de el lehet jutni mindenhol orvoshoz, könnyen elérhető az étel, fűtött, meleg lakásokban/házakban élünk (jó, tudom, nem mindenki, de a nagy többség igen). Vannak rosszabbul élő emberek, mindig is voltak, nem csak most.

Én amúgy nem létbizonytalanságba vállaltam gyereket. Van jó munkánk, normális fizetésünk, megtakarításunk, lakásunk.

2018. ápr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak felelőtlen szülők, akik nem kellene bevallaljak a babát még egy kis ideig, tény, de ma valóban sokkal jobb a helyzet. Azzal, hogy mindenben hibát keresünk, azzal a saját pozitív hozzaallasunkat törjük derékba. Ha a poharat minden esetben félig üresnek látjuk akkor valóban azt hihetjuk, hogy ez a világ mennyire kaka. Az egészségügyben meg hajlamosak vagyunk amugyis a remsztorikat továbbadni. De azt sosem hogy 10-ből 9-szer megfelelő ellátást kaptunk...
2018. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted erről az anyukádat is? Talán ő is volt nehéz anyagi helyzetben, mégis felvállalt téged.
2018. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Én nem elek letbizonytalansagban. Jó állásom volt ahonnét eljöttem szülni, várnak vissza. Férjemnek is piacképes végzettsége van, magas fizetéssel a munkahelyen megbecsülik. Ha váltani akarna kb 2 nap alatt találna munkát. Így is van két cég ahova folyamatosan csábítják. Szép lakásunk van, két autónk, jó ebből az egyik céges. Az orvosi ellátással (tb) sosem volt problémám.


Én teljesen elégedett vagyok, reméljük hamarosan testvére/testvérei is lesznek a fiunknak.

2018. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek soha életükben nem éltek olyan jól, mint most. Magyarországon pedig akkor is a világszínvonal felső 5%-ához tartozol, ha amúgy nem ezt érzékeled (és nem, nem vagyok F szavazó, ezek tények)... Ez az egyik.


A másik az, hogy embernek lenni küzdelem, de amilyen küzdelmes, olyan tartalmas és szép is tud lenni. Nem feladatunk a gyerekeinket megóvni attól, hogy harcolniuk és néha bizony szenvedniük kelljen.


Embernek lenni kiváltság. Mit szóljon a vadon élő tigris, akinek nincs egészségügy, se szar se semmilyen? Mit szóljon a gazella, akinek a kölykeit megeszik a gepárdok? Ez a valóság, csak az ember ezen többé-kevésbé felülemelkedett és most azt hisszük, hogy nem normális dolog az, hogy rossz dolgok is érek minket.

2018. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nincs itt semmi fele letbizonytalansag! Jo, van aki a letminimumon tengodik, de ok kevesebben vannak a “kozeposztalynal” !

En csak azt latom a kornyezetemben, hogy bizony milyen jol elnek az emberek. Megyeszekhelyen lakom, lassan annyi auto van, hogy mar meg sem lehet mozdulni!😤!

A boltokban allandoan tomott kosarakat latok, vasarolnak esz nelkul az emberek..., szoval nem ugy tunik nekem hogy itt oriasi baj van! Regen legalabb erzodott a “sokadika”, ma mar nem tapasztalom.

Egeszsegugy sincs romokban. Nalunk mindket korhaz fullosra fel lett ujitva, folyamatosan a korszerusitesek.

Lakhatas: oke, hogy vagyok pl egy alberlet is, megsem lehet talalni csak kihalasos alapon. Tudjak azt is fizetni az emberek.

Egy szo, en csak a joletet latom.

2018. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Menj politikusnak es a leted biztos lesz. Amugy meg?!..
2018. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gyereket,az a szíved joga,de ne takarózzunk már szar világgal,rossz eüvel,meg a többivel.Ennél jóval szarabb világba született sokkal több gyerek,aztán élnek és virulnak.
2018. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!