Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nem felelőtlenség...

Szerintetek nem felelőtlenség úgy gyermeket vállalni, hogy nincs meg a megfelelő háttér (anyagi, családi, stb)?

Figyelt kérdés

Gondolok olyasmire, amikor valaki nagyon-nagyon szeretne egy kisbabát, de nem gondol olyanokra, mint: lesz-e energiám, idegzetem, kitartásom foglalkozni vele (kisbabaként, óvodásként, iskolásként, tinédzserként)? Van-e biztos megélhetésem/megélhetésünk? Akarja-e a párom/férjem? Normális családban fog-e felnőni (alkohol, drog, pszichés betegségek)

és még sorolhatnám.

Talán radikálisan állok ehhez, csak az a baj, hogy olyan sok szülő van, aki nem foglalkozik a gyerekével, esetleg nagyon nem jól neveli, ami ugye felnőttkorra problémákat okozhat. Vagy mondjuk a szülők nagyon rossz viszonyban vannak, megy az ordibálás, utálat.

Olyan felelőtlenségre gondolok, mint amikor sokan csak azért szeretnek férjhez menni, mert az esküvő milyen szép és csodálatos, aztán fél-1 év múlva válás


2018. ápr. 16. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
De az de ettől neked nem kell álmatlanul forgolodni. Foglalkozz a saját életeddel ne máséval. Hidd el akkor minden könnyebb.
2018. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
De az! De mindenki úgy bacca el az életét, ahogyan akarja! Az én "barátnőm" pl.két gyereket vállalt a munkanélküliségre. Persze a másodikkal is 3évig baccódik otthon, de félő már a harmadik gyereken töri a kis buksiját...
2018. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Minden nap van egy ilyen provokálò kérdés. Nem unjátok még?? Akinek nincs gyereke egyébként sem tudja előre a "hogy fogom bírni idegekkel" kérdést. Persze elképzelése van ròla de az közel nem azonos a valòsággal... szòval.... én is elképzeltem előre mindent a gyerekkel hogy fogok csinálni- aztàn megszületett....
2018. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

De. És?

Nem tudod megváltani a világot, se megváltoztatni másokat.

Annyit tehetsz, hogy neked több eszed lesz.

2018. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze hogy felelőtlenség, de minden eset már, minden anya indokai mások amikor babát vállal, a jövőt előre pedig senki nem tudhatja, lehet jobb és rosszabb is, szinte minden faktor változhat pozitív és negatív irányba is (házasság, anyagiak, idegileg hogy bírod, munkahely, nagyszülői segítség, problémák a gyerekkel stb.)

Ha mindenki csak akkor szülne amikor minden tökéletes akkor nagyon hamar lecsökkenne a népesség.

2018. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

De az, viszont:

- Aki "véletlenül" lesz terhes és nem áll készen, az mit csináljon? Mindenkit köteleznél az abortuszra?

- Tervezett a baba, apa-anya jól keres, nagymama 1 utcányira, minden oké... Aztán apa munkahelye megszűnik, a nagymama megbetegszik, netán meghal... Akkor mit csinálsz a meglévő pár éves babával?

- Tervezett baba, minden rendben van, apa-anya jól keres, nagyszülők közel, mindenki egészséges, anyuka hetente bébiszitteli a testvére kislányát, és fel is készült... Aztán az ő gyereke nem olyan békés, nyugodt, hanem folyton sír, hisztizik, semmi sem jó, és ezt egy idő már nem bírja idegileg.


Nem minden olyan fekete és fehér mint ahogy te itt leírtad, egy gyerekre soha nem lehet 100%-osan felkészülni :)

2018. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudod ez a türelem meg idegzet olyan dolog, hogy élesben derül ki. Jó, vannak olyan emberek, akik idegbetegek alapból is, de a többség tök jól elvan, amíg azt csinál, amit akar. Aztán megszületik a baba, marhára nem csinál azt, amit akar, és van, aki ezt rosszul bírja. Nem magamról beszélek, én baromi nyugis vagyok, a lányommal is tök jól megvagyok (nem baba már, 3 éves, de ritka, hogy tényleg felidegesítene). De egyszerűen van, akit marhára frusztrál, hogy bambulna ki a fejéből, és nem tud, mert a gyereknek szar napja van, és nyűglődik, nem eszik, nem alszik, semmi se jó épp stb. Ezt előre nem feltétlenül látja az ember.

Mondjuk annak, aki az elsővel is türelmetlen, és nem bírja idegileg, de azért szül még 1-2-3-at, tényleg járna a szívlapát. Nem is értem ezeket az embereket, ha szar neki a kisgyerekes lét, akkor álljon meg egynél, és örüljön, hogy egyre nagyobb, minek szívatja magát még néhánnyal?

A megélhetés is olyan dolog, hogy sok ember nem fogja fel, hogy nem csak a gyerekkel baszik ki, ha a semmire szüli, hanem magával is. Nyilván ő maga se szeret nyomorogni, de azzal, hogy gyereket vállal, még kevesebb lesz. És itt is igaz, hogy jó, vágyik rá, értem, legyen egy gyereke, valahogy kigazdálkodják, de nem, nem állnak meg egynél sokan, mert kellatestvér, miissokanvoltunk, és hasonló hülye indokokkal. Aztán megy a sírás, hogy nincs pénz, de nem látja, hogy erről ő tehet.

A szar kapcsolatba szülők meg szimplán hülyék, és remélik, hogy na majd ettől jobb lesz, pedig nyilván nem.

De ezek az emberek mind olyanok, hogy nem tudod megmagyarázni nekik, mert buták, és nem látják át a helyzetüket. Aki átlátja, az nem szül így.

2018. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!