Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki szoptatás...

Van itt olyan, aki szoptatás abbahagyása után sem esett teherbe, mert még idő kellett, amíg a hormonjai visszaálltak?

Figyelt kérdés

Hosszan tartó szoptatás után vagyok, még mindig van pici tej, a baba pedig nem jön fél éve. A ciklusom rendszertelen, inkább rövid, de előfordul hosszú is.

Ismrrősömmel beszélgettem, ő azt mondta szintén sokáig szoptatott, miután abbahagyta még 1 évig jött tej a melléből (nem fejte, csak néha szivárgott, mint nekem) és másfél év alatt állt be a menstruációja utána esett teherbe.

Rám is ez vár? Van olyan akinek hamarabb összejött?


2018. ápr. 27. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy szülés után épp annyira van esélyed azonnal teherbe esni, mint amennyire nem.Nemcsak a szoptatástól függ, hanem a tested, hormonjaid regenerálódásától stb..stb..amúgy miért olyan rettenetes ha másfél év után esel teherbe?

Ismerek olyan házaspárt, ahol a második baba majdnem a 6 hetes kontroll után azonnal összejött.

2018. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért olyan rettenetes, mert minél előbb szeretnénk babát, ilyen egyszerű. :)
2018. ápr. 27. 09:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze függ a sokmindentől, de én most kifejezetten az iránt érdeklődök hosszú szoptatás után kinél hogyan alakult (2-3 évre gondolok).
2018. ápr. 27. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hány éves vagytok, mennyi az átlag idő (35 felett már 8 hónap). A szoptatás és/vagy rendszertelen menzesz meg valakinek gátolja, valakinek nem, ez is teljesen egyéni. Nekem a másfél ill. két év szoptatás alatt meg sem jött, utána viszont kb. rendszeres lett, illetve teljesen pontos sosem volt (+/- 5-8 nap). Cicit nem szabad nyomogatni kíváncsiságból, fent tartja a tejtermelést, amit kb. fél évig mondanak normálisnak, ha nyomásra jön. Ha neked még mindig van, ráadásul jön magától, lehet gyógyszeres segítség fog kelleni - nőgyógy mellett endokrinológust lenne érdemes megkérdezni, ők nem csak ránézésre felírják az apasztót, hanem többféle hormon egyensúlyát, cikluson belüli alakulását nézik és elküldenek vérvételekre. Esetleg próbáld ki az ovulációs tesztet - drogériákban, gyógyszertárban kapható -, támpontot adhat, hogy mikor érdemes összebújnotok ill. egyáltalán lehet-e peteérésed.
2018. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megszuletett a kislanyunk ra 8hetre teherbe estem pedig vedekeztunk de errol nem nyujtok vitat,raadasul csaszarom volt a doki aztmondta siman kitudom hordani csak most programozott csaszar lesz mi nagyon orultunk hogy ez megtortent velunk es ilyen kis korkulonbseggel jott a kisteso,vegigszenvedtuk de itt van a kezemben a most 2hetes kisfiam és a 11honapos kislányom
2018. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!