Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valami komolyabb baj van...

Ha valami komolyabb baj van mindenképp elvetélek?

Figyelt kérdés
Barnázni kezdtem ma, ezért bementem az ügyeletre és kaptam utrogestan tablettát. 3x2 szemet kell szednem, el is kezdtem. Viszont kövezzetek meg, de az a gondolat vert éket bennem hogy esetleg valami oka van annak ha el kell, hogy menjen ez a baba. Mit gondoltok?
2018. máj. 13. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne gondolj ilyesmire. Azért kaptál utrogestant, mert neked van problémád, azaz progeszteron hiányod, nem pedig a babának.
2018. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szóval nem a baba beteg, és az egészséges baba is el tud menni, ha nem megfelelően odabent a körülmények..
2018. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ok mindig van, de sajnos lehet annyi is, hogy elsorvad a sárgatest így kialakul a progeszteronhiány. Egészséges baba, mégsem képes megmaradni gyógyszer nélkül így.

Fejlődési rendellenességnél az utrogestan hatástalan. Van mikor nem indul meg a vetélés, de megáll a szíve.

De ne gondolj erre!

Nekem 6 hetesen kellett utrogestan, másnapra elmúlt a barnázás, azóta már 3 éves nagyfiú, egészséges.

2018. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Én többször barnáztam, véreztem az elején. Alacsony volt a progi szintem utro segített.

Most 19+4 vagyok és eddig tökéletesen egészségesnek néz ki a kisfiam.


Ez az én betegségem nem a babáé, ez olyan mint aki clostit szed vagy netán inszem vagy lombik kell akkor ne legyen babája hisz nem véletlen hogy nem sikerül. Vagy véralvadási zavara van ezért kár szúrnia magát, hisz nem véletlen hogy elvetél. Nem bűn rásegíteni a terhességre, csak azért mert régen nem tudtak.

Kár lenne akkor a védőoltás is meg bármi másra a gyógyszer. Végülis influenzában is sokan haltak meg...

2018. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Huuuu... Kedves kerdezo!! Szivembol szoltal!! Egy cipoben jarunk akkor ezek szerint es ez a kerdes bennem is ugyan igy felvetodott es mar hetek ota nem hagy nyugodni. En 4 hetesen kezdtem el az utrot es azota is hasznalom. Majd a 13. hetnel kell abbahagynom elvileg. Kedden megyek dokihoz, hogy ramnezzen, de mar az ideg megesz... 1 honapja voltam, akkor volt szivhang es mindent rendben talalt.

24-en pedig megyek a 12 hetes uh-ra es genetikai vizsgalatra. Mondanom sem kell, en mar tukon ulok....

2018. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A természet okosan szelektál. Nincs az a kromószoma bajos magzat, amit benntart bármilyen progeszteron.

Ha csak egy kis hianyod van a problemád megszűnik. Ha nem hetekig bohóckodhatsz és reménykedhetsz, mégis elmegy a baba.

Szerintem hittel,de racionálisan kell felfogni ezt a dolgot.

2018. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly barnáztam, utro-t kaptam, de másnapra már el is vetéltem. Szóval, ha gond van az embrióval (nálam egyértelműen ez volt a helyzet) akkor nem hiszem, hogy sokat ér a gyógyszer.
2018. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Kizárólag Magyarországon adják a progeszteront ilyen esetben ez csak placebó. Ha baja van a babának nem segít rajta. Hogy a nőnek progeszteron hiány legyen az pedig kb. 1 %. De de a magyar nők hisznek benne, az a lényeg.
2018. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso valaszolonak van igaza.

Az utro akkor fog neked segiteni, ha progihianyod van es az okozza a barnazast. Gondolom vert nem vettek, progiszintet nem neztek, csak felirtak az utrot, mert igy szoktak csinalni (a progeszteron kiirasok tobb, mint 90%-at nem elozi meg vervetel, csak automatikusan nyul erte az orvos.) Igen kicsi az esely ra, hogy sargatestelegtelenseged legyen, mert eleg ritka, de placebonak tokeletes, mint latod a paciensek elegedetten tavoznak a progeszteronjukkal. Valojaban tobb tanulmany is szuletett mar az elmult evekben, hogy verzes utan kb ugyanannyi esely van arra, hogy a terhesseg megmarad progipotlassal, mint progipotlas nelkul.

De meg kell kb 5-10 ev, hogy valtozzon a magyar gyakorlat, kicsit lassan megy...


A jo hir neked kerdezo, hogy a progitol bajod nem lesz, artani nem art, valamint nem fogja megtartani a terhesseget akkor, ha az embrioval van gond. Pl egy kromoszomarendellenesseg miatt ugyanugy elhal, mert egy bizonyos szint utan nem tud tovabb fejlodni. (Nyilvan van sok rendellenesseg, ami mellett tovabb fejlodik, hiszen szuletnek beteg babak, de az sem az utro miatt marad meg. Az elettel osszeegyeztethetetlen rendellenesseg miatti fejlodes leallason az utro nem valtoztat.)

(Most pedig le lehet pontozni a progeszteronos irasom miatt, de tenyleg nem varazsszer, csak valami, amiben lehet hinni. Talan ez a legnagyobb elonye, a mentalis megnyugtatas.)

2018. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!