Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmehetek táppénzre ilyen korán?

Elmehetek táppénzre ilyen korán?

Figyelt kérdés

4 hetes terhes vagyok, de már most szenvedek a tünetektől. Hulla fáradtság, bármelyik percben képes vagyok elaludni, alig birok állni, feküdnék egész nap. Émelygek, nincs étvágyam, úgy érzem magam, mint akin átment egy úthenger. Néha van egy kis foltnyi világosbarnázásom, amire azt mondta a nőgyógyász, hogy pihenjek sokat és szedjek magnéziumot.

Na most, heti 4-5 nap 12 órás folyamatos álló, pakoló munkát végzek, sok emberrel találkozok, sajnos most el is kaptam egy vírusos torokgyulladást, jelenleg ezzel pihenek itthon. Napi 2 órát utazok és késő este érek haza. Jövőhéten szabadságon leszek, utána akkor már 5 hetesen felvenne a háziorvos szerintetek? Nagyon rendes, mindent meg lehet vele beszélni. 7 hetesen kell visszamennem a nőgyógyászhoz.


2018. máj. 31. 05:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Elmehetsz!
2018. máj. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Ekkora hisztit!

Nem, 4-5 hetesen nincs szívcső pulzálás, addig pedig terhességre hivatkozva nem vesznek táppénzre.

2018. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor megetsz el, ha megállapították az élő terhességet. Viszont ha hánysz, rosszul vagy, akkor simán lemész a házidhot, hogy vegyen to-re mert beteg vagy.. de azzal az indokkal, hogy van egy + teszted, nem fog.
2018. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Hogy mi van? Terhes vagy, nem beteg. Ha nem dolgozol veszélyes szerekkel, vagy nem tudod kikerülni a nagyon nehéz dolgok emelését, akkor menj. De ennyi miatt, mint amit leírtál... Kb ugyanazt csinálhatom, mint te. 31 hetes vagyok, most fejeztem be a munkát. Még pár hetet bírtam volna, de így beszéltük meg. Az első időszakot csak simán túl kell élni. Nem egy nő tette már meg.
2018. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Engem már akkor felvett táppénzre az orvosom, mikor még nődokinál nem jártam, de tudta, hogy terhes vagyok, hogy sori munkás vagyok és már nagyon nem bírom. De kb két nap telt addig, hogy eljutottam nődokiig is és megkaptam az igazolást az élő terhességről. Szóval nyugodtan menjél!

Ha van lehetőség, élni kell vele ;)

Én 3 éves koráig itthon maradok a lányunknak, mert megtehetem, akkor én ezek szerint meg ingyen élő vagyok, akit eltartanak :D

Vicc itt néhány anyuka.

2018. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy mondod utolsó, viccek az itt lévő anyukák.

Hagy legyen már saját döntés, hogy én akarok e dolgozni x idős terhesen vagy nem. Aki még 30 hetesen is dolgozik, az így járt, dolgozzon. De semmi köze hozzá ha valaki már 6 hetesen elmegy tp-re.

Egy terhesség, egy nő sem egyforma.

2018. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ezt én sem értem, miért fáj bárkinek is. Engem mindjárt tp-re vett a doki, mert nem megoldottt a munkám közben, hogy 10 percenként hányjak(villamosvezető vagyok) :D és ennyi. Van, aki nincs rosszul. Akkor én is dolgoztam volna... nem tudom, miért kell köteledni.
2018. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Pont ezért alakul ki egy sztereotipia a tethes nőkről. Valamint ezért rúgják ki őket, ha próbaidő alatt lesznek terhesek.

Amúgy meg a táppénz nem úgy működik, hogy nincs kedvem dolgozni, elmegyek táppénzre. Elvileg csak indokkal írhatnak ki. Pl nem tudod elvégezni a munkádat a gyakori hányás miatt (az álomkór nem ilyen), vagy veszélyeztetett terhes vagy.

2018. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért ha pl járművezető, akkor nem igazán jó, ha álomkóros. :D
2018. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

A háziorvos bármikor kiírja a terhes nőket,ha az elmondja hogy úgy érzi nem bírja, gyenge, kialvatlan... Stb.

Ha fáj ez nektek, ne nem :)

2018. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!