Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek táppénzre vagy...

Elmehetek táppénzre vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Most 10 hetes terhes vagyok. Jelen pillanatban 1,5 hete táppénzen egy hosszan tartó nátha miatt. Pár napja kezdődött el a hányós, szédülős időszak, amit olyan nehezen viselek, hogy sokszot a víz sem marad meg bennem. Viszont 2 hete a nőgyógyász szerint nem vagyok veszélyeztetett terhes, akkor mégcsak émelyegtem reggelente vagy egész nap. Hülye voltam akkor, mivel nem kérdezett a munkahelyemről, nekem ez meg csak utólag jutott eszembe, hogy annak ellenére, hogy alacsony kockázatban vagyok, erről azért beszélni kellett volna. Szóval a munkahelyem nagyon stresszes, reggel fél 4-kor kelek, néha bent kell maradjak túlórázni is, így fél 6-ra érek haza, vagy később. Most pedig kiderült, hogy a fröccsüzem részére kell mennünk a kevés megrendelés miatt. Valahogy fröccsgépek közé szerintem ilyen esetben veszélyes a dolog. Ha kérek javaslatot a nőgyógyásztól, ilyen esetben kiír táppénzre szülésig? Mert elég bizonytalan, mikor is mehetünk vissza a munkaterületünkre 2 műszakba 8 órában dolgozni.

2018. máj. 16. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp jelezd. Én is nehéz munkakörben voltam és szintén brutál szarul. Amikor mondtam a dokinak mit dolgozok mondta,hogy javasolja a tp.-t. Mondjuk nekem más is volt állandó szédülés.. Ha jelzed ki kell,hogy írjon. Jöhetnek itt azzal,hogy lusta..stb. én annó megkaptam nem is érdekelt nem voltak a bőrömben. A gyermeken élete a legfontosabb.
2018. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha jellzed a problemadat szerintem ki fog írni. Mindenképp próbáld meg. Most a baba mindennél fontosabb.
2018. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Terhesseg Egy termeszetes allapot nem betegseg

Egesz 7 honapig otthon akarod vakorgatni ?

Ennyi lunta not .....

2018. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
utolsó,gondolom egy kényelmes klimatizált irodából osztja az eszet :D
2018. máj. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez semmi köze a nőgyógyásznak. Menj szépen az üzemorvoshoz.
2018. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Én az elejétől táppénzen vagyok. Részben a munkám miatt, ami fizikai munka, valamint tőlem nem messze savval dolgoznak. Persze ehhez még jött az állandó szédülés. Ezeket elmondtam a nőgyógyásznak és azonnal írta a papírt, hogy javasolja a táppénzt. Sokat vártunk erre a babára és nem érdekelt ki mit mond, nekem Ő a legfontosabb.
2018. máj. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

3as...igen a terhesség egy állapot de nem hiába terhesség hiszen óriási teher a szervezetünkre.Ahogy telik az idő egyre nagyobb.

Nyugodtan menj táppénzre.

2018. máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

A nem megfelelő munkakörülmények még mindig nem adnak táppénzre okot.

A veszélyeztetettség nem azt jelenti, hogy veszélyes a munkahelyed. Ilyen okkal tehát legálisan a nőgyógyászod nem vehet táppénzre.


Üzemorvosnál kell kopogtass, ha nem akarsz dolgozni!

Egyébként túlórára terhesen nem vagy kötelezhető.

2018. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Annyi sok okos ember van, a terhesség szempontjából nem megfelelő munkakörülmény nem ad okot táppénzre... Én köszönöm nem vállaltam 12 órában ápolónőként, műszakban a tőlem sokkal nehezebb, lebénult/fertőző betegek emelését, pelenkázását, ápolását. Imádom a munkámat, de a gyermekem élete a legfontosabb. Aki osztja az eszet, megnézném, mit csinálna hasonló helyzetben, könnyű úgy ítélkezni, osztani az észt, hogy a te munkahelyed nem veszélyezteti a babád életét. Kérdező, igenis menj táppénzre, a nőgyógyász kiír!


31 hkm

2018. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom szerintem az, hogy "stresszes" egy munkahely nem ok a táppénzre. Az meg, hogy nagy gépek vannak, megint olyan dolog, hogy baleset bárhol történhet...Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, nem kemény fizikai munkát végzel, vagy veszélyes vegyszerekkel ami ellen nem tudsz védekezni (maszkkal kesztyűvel) szerintem felesleges. Ennyi erővel mindenki kiírathatja magát.


Ha soknak érzed a munkát, első körben feletteseddel beszélj hogy ne rakjon be túlórázni vagy adjon könnyítést, mert rosszul vagy. Szerintem ez pozitívabb hozzáállás mint, hogy egyszer csak eltűnsz "táppénzre". Nyilván ha nem tudtok megegyezni, akkor menj el nyugodtan...de érdemes először innen megközelíteni a dolgokat. Hidd el szívesebben várnak majd vissza, ha azt látják, hogy te korrekt voltál velük.


Tudom mindenki azt mondja, hogy ez az "anya" dolga, de az a baj, hogy ahogy ez a mentalitás teret kap és kismamák sokszor "ok nélkül" íratják ki magukat, a munkáltatók fejében az lesz benne, hogy "na ezért nem veszünk fel 25-35 éves kapcsolatban lévő nőt dolgozni"...


Én személy szerint PCOS IR-el kezdtem a terhességem (szóval alapjáraton veszélyeztetett terhes vagyok és kiírathatnám magam) ráadásul patikában dolgozom (ami álló munka, sok a beteg vegyszerek is vannak) nekem nőgyógyászom így is azt mondta ha nincs semmi gond a terhességgel dolgozzak nyugodtan. Megbeszéltük melyik anyagokkal nem dolgozhatok, főnök belement, hogy inkább a háttérmunkákat csinálom a betegekkel való találka helyett, és most 22 hetesen még dolgozok. (következő hónaptól csökkentjük az óraszámot közös megegyezéssel) Nőgyógyász folyamatosan figyel, de ő pl úgy gondolja, hogy csak ártana nekem ha otthon tespednék. (kevesebb mozgás, hízás stb) Pedig magándoki, szóval valószínűleg nem kerülne "sokba" egy igazolás. :S

2018. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!