Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek így táppénzre vagy...

Elmehetek így táppénzre vagy nem vagyok rá jogosult?

Figyelt kérdés
Folyamatos 6 évi munkaviszonnyal rendelkezem. Annyi hogy 6 hónapja másik céghez mentem de nem volt a munkaviszonyomban 1 nap megszakítás sem. Elmehetek táppénzre egy hónapos terhesen a szülés végéig ha ezen a munkahelyen csak 6 hónapja dolgozom ?
2017. júl. 16. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Elmehetsz. Semmit nem jelent hogy hol. A lényeg h dolgoztál.
2017. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1#vagyok. Nyilván a masik szempont h az orvos indokoltnak tartsa hogy tappenzre menj. (Veszélyeztetett terhesség) de vegulis a kérdés nem ez volt. Csak mondom..
2017. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy. Köszönöm. Próbálok mindenre felkészülni . Sajnos 2 magzat meghalt az elmúlt 1,5 évben .. ezért elhatároztam ha táppénzre kell mennem akkor el is megyek .
2017. júl. 16. 22:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól teszed!Én tavaly vetéltem el,most 6 hónapja próbálkozunk és én is úgy vagyok vele,hogy tuti kiírnak.Igaz nekem folyamatos munkaviszonyom van.Egy kolléganőm,1 éve dolgozott nálunk,mikor elment táppénzre.
2017. júl. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor az én munkaviszonyom nem számít folyamatosnak ? Kell az új munkahelyemen is legalább egy év hogy elmehessek táppénzre mondjuk egy hónaposan?
2017. júl. 17. 06:34
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, hogy nem, mert a táppénzen tölthető idő annyi lehet, amennyit a jelenlegi munkahelyeden eltöltöttél. Egy hónapos terhesség meg nincs. Havi utan számítva mire észreveszik a babát biztisan, tehát ultrahanggal igazolják a szívhangot, az legalább hat hét. Havi után egy hónappal még csak megtermékenyül.
2017. júl. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Mentek a zöld kezek!
2017. júl. 17. 07:04
 8/11 anonim ***** válasza:

6. A szivhangban igazad van. Addig nem ir ki a nodoki. Háziorvos viszont talan, ha megkered. (hivatalosan ez csalas de lehetsz akar "beteg" is igaziból)


A masik dologban nincs. Jar neki a tappenz.


[link]

2017. júl. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ! Nekem a linkből nem derült ki hogy így is jogosult vagyok e? Folyamatos a munkaviszonyom , azonban az utolsó hát hónap másik munkáltatónál történt. Azt nem tudom hogy így jogosult vagyok e tp-re , ha teszem fel 7-8 hónap tp úgy hogy itt csak 6 hónapja vagyok .
2017. júl. 17. 13:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Megtaláltam a jogszabályt: [link]
2017. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!