Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétoldali petevezeték elzáródá...

Kétoldali petevezeték elzáródás diagnózis után nektek csináltak lapart? Ha igen milyen eredménnyel? Hol volt az elzáródás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 20:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi szépen.Én is drukkolok nektek.
2010. jún. 19. 18:40
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia! érdeklődnék, hogy mi lett végül??
2010. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nekem csináltak laparoszkópiát és eszerint mindkét petevezetékem el van záródva és az eredmény végleges nem lehetek terhes. Ehhez képest 4 évvel ezután teherbe estem, de mivel már nem akartam gyereket ezért olyan döntésre lettem kényszerítve a téves diagnózis miatt, hogy megtartsam a gyereket vagy sem. Végül megtartottam, de mind a mai napig nem tudok igazán örülni a helyzetnek. A lényeg az ,hogy ne higgyétek el feltétel nélkül, ha az orvos azt mondja nem lehet gyereketek!
2010. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi a kérdést. Egyenlőre sajna nem találtam olyan dokit, aki elvégezte volna pedig voltam párnál. Az egyik azzal győzködött, hogy gyulladástól nem záródhat el és hiába van a leletemen más, sikerülni fog spontán.Várjunk.(na igen már jó pár éves próbálkozáson vagyunk túl.) A második miután más problémám is volt és harmadjára is elő kellett adni az egész történetem, mert fogalma sem volt róla ki vagyok.Fel se írta a nevem.A harmadik, akit annyira ajánlottak, hogy milyen szuper egyből meddőségi centrumra hivatkozott.

Úgyhogy egyenlőre ott tartok, hogy egy megbízható dokit keresek.Kicsit azért besokalltam az orvosokból.

Utolsó válaszolónak: Érdekes, hogy neked teljes elzáródás ellenére sikerült.Akkor a lapar se valami megbízható.Vagy csak ott is a doki cseszett el valamit.Én azért minden jót kívánok a babához és hogy megbékélj a helyzettel és megtaláld benne a boldogságot.

2010. okt. 11. 10:47
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én kérdeztelek vissza, hogy hol tartasz. Laprra készülök. Ez a negyedik éve már, hogy várjuk a babát és talán most érzem úgy, hogy vagy így vagy úgy, de lesz megoldása mindennek.

Engem is össze-vissza küldözgettek, elegem volt már, mindenki mást mondott. Amikor először mondták azt, hogy kétoldalon elzáródás van, rögtön az volt a kérdésem a dokihoz, hogy meg lehet-e műtéttel nyitni és úgy nézett rám, mintha a nem is tudom mit kérdeztem volna, és mondta, hogy ilyen nem létezik. utána az SZTK-s nőgyógyászt is megkérdeztem, meg a magándokimat. Mindenki egyértelműen lombikot ajánlott. Közben beíratkoztunk a Budai Meddőségibe, ahol a HSG-t megismételték. Eredmény ugyanaz, csakhogy itt fel sem merült a lombik lapar előtt. EGyből elküldtek műteni, most várom a lapar időpontját. Itt egyértelműen abban bíztatnak, hogy sikerülni fog, és nem kell majd lombik. Ebben próbálok hinni, de az elmúlt évek során annyi mindenen mentünk keresztül, hogy felérne egy csodával, ha csak "úgy" sikerülne a lombik és utána a teherbeesés.

És még egy dolog. A lapar műtétet az én magándokimnál próbáltam megoldani, aki érdekelet egy másik meddőségi centrumban, ezért szinte kinevette, hogy laparra küldenek, és átirányított a másik centrumhoz, merthogy ott sokkal jobb szakemberek vannak. Úgy gondolom, hogy mindenki a saját malmára hajt, és magasról tesznek rá, hogy te közben min mentél keresztül. Ne add fel, nézz utána az aviva tornának is, és próbálj egy lombik centrumon keresztül megoldást találni a problémádra.

Sok sikert!

2010. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi szépen a biztatást.Nem adom fel megyek tovább, csak találok egy megbízható dokit, vagy ha nem akkor egy meddőségi centrumon keresztül próbálkozok.Az Aviva tornát is megpróbálom, sok jót írnak róla.

Drukkolok neked a lapar miatt és sok sikert kívánok!

2010. okt. 17. 20:56
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok és ha megengeded tanácsolnék: ne veszítsd azzal az időt, hogy te magad keresel. Íratkozzál fel egy meddőségi centrumba. Ott lehet lesz valaki aki indokoltnak tartja majd, hogy laparral nézzék meg, hogy mi van, de ha nem akkor is előbb vagy már. (én is meddőségin keresztül kerültem laparra) Közben megcsinálják az összes többi vizsgálatot (vagy előbb) és ezzel is már sokkal előbb leszel!!!

Megvolt a laparom, mindkét petevezetékemet eltávolították, így nálam 100% csak lombik maradt. De legalább nem maradtam a nagy bizonytalanságba, hogy akkor most mi van, hogyan tovább. Tudjuk, hogy merre tartunk.

Írj ha haladsz valamerre, nagyon kíváncsi vagyok.

2010. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!