Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy "kell" ikreket csinálni?...

Hogy "kell" ikreket csinálni? Akiknek ikrei lettek, volt valami különleges trükkjük?

Figyelt kérdés
Több szex, előtte önmegtartóztatás, ovulásió előtt, napján, utána?

2018. júl. 5. 11:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Lombikkal. De ott sem biztos, hogy mindegyik visszaültetett embrió megmarad.

Nekem van egy ikerpárom, de mindent ugyanúgy csináltunk, mint amikor egy babával fogantam meg. Annyi, hogy idősebb vagyok, és ez a harmadik terhességem volt. (A családban sehol nincs iker, csak nálunk).


Amúgy nem akkora buli az ikres szülőség, mint amilyennek kívülről tűnik. Az ikerterhesség nagyon kockázatos, hatalmas a veszélye az extrém koraszülének, a fejlődési rendellenességeknek és a késői magzatelhalásnak. A kismamát is nagyobb eséllyel fenyegeti a terhességi cukorbetegség, a toxémia és a trombózis.


Megszületésük után, meg nem kell bemutatni a helyzetet, de arra fel kell készülni hogy egy évig nulla alvás, zéró én idő vár rád, főleg ha egyszerre betegek és egyszerre fogzanak. (És sajnos a GYED is csak szimplán jár két babára, ezért nem árt előtte félretenni egy halom pénzt). Szóval gondold meg...

2018. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ennek nem igazán van trükkje néha tiszta veletlen:) én is szerettem volna ikreket nagyon mindig is. És most másodjára vagyok terhes és ikrek szóval a fiam kap két kis hugot :D és a batyamnal is így volt született egy lanya majd egy fia és most ikreket várnak egy fiú egy lányt:) a családba sehol nincsenek ikrek és a párjaink részéről sem és természetes úton sikerültek. És egyébként nem feltétlen korhoz kötött én 22 vagyok a bátyám felesége 26. Vannak csodák!:)

21h km

2018. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kriszti8206 válasza:
91%

Jól meggondoltad?Biztos hogy ikreket szeretnél?Ha ikrekkel vagy terhes akkor a reggeli rosszullétek a duplájára nőnek. Bár nem értem miert hívják reggelinek...Én 14.hétben vagyok és egész nap hányok. Nehéz az alvás...Mert a pocakom már nő.

Pedig súlyt nem szedtem fel.A párom iker és nekünk is ikreink lesznek.Azt mondta a szülésznő hogy ennek a közvetlen öröklődésnek 0-5% az esélye.

Még bele sem gondoltam hogy miből fogunk 2 ágyat 2 etető széket 2 autós ülést stb.vasarolni. Nagyon boldogok vagyunk de 2 babával nem számoltunk.Szerintem örülj ha nem ikreid lesznek,mert egy gyermek sem könnyű feladat de kettő.

Életkorral ( 30+ ) nő az esélye hogy ikreid lesznek.Én 35 vagyok.

Sok sikert! :)

2018. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, hát én az előző 2 terhességemet is végighánytam, de eszembe se jutna, hogy emiatt ne legyen több gyerekem.

Igen, van nagyon sok kellemetlenség a terhesség alatt, de azért a fele rinya. 2 gyerekem van, a vége felé már kb. járni alig tudtam, főleg a másodikkal, mert 4,5 kg volt.

Nekem ezek a dolgok olyanok, hogy ok, most kellemetlen, de majd csak kibírom!

Amúgy jófogáson, vaterán lehet venni újszerű gyerekcuccokat, nem vennék ma már kb. semmit újat. Mert arra a pár hónapra minek.

2018. júl. 16. 10:27
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as hozzászóláshoz: nemcsak közvetlenül a születésük után van komoly anyagi vonzata. Mindig egyszerre betegek, egyszerre mennek oviba, suliba, később táborba, mindent duplán kell megvenni. Nemcsak ruhát, hanem gyógyszert, táplálékkiegészítőt is. Ha vegyes neműek, akkor meg ez extra szívás, mert ugye egymás ruháit sem igen hordhatják. Arról nem is beszélve, hogy nagyon nagy százalékban koraszülöttek, így sokszor emiatt plusz fejlesztésekre kell őket hordani ( ez sincs ingyen, bár pl. a Dévény tornából már 8 alkalmat ki tud írni a gyerekorvos). Ugyanakkor sem a csed, sem a gyed nem jár duplán, csak a gyes (ami, ugye 1 gyerekre 28500 ft).

Nagyon sok logisztika kell, hogy bárhová is eljussunk családilag, mert az ikerbabakocsi kb. sehová nem fér be, ügyet intézni kb. lehetetlen. Ha nincs segítség, akkor - amíg nem járnak - sehová nem lehet elmenni velük egyedül, mert ugye egy embernek csak két keze van, nem pedig négy...


Én ikres szülőként minden egyes nap szembesülök a felsorolt nehézségekkel. És bár imádom őket és irtó cukik, sokszor eszembe jut, hogy mindenki jobban járt volna, ha mondjuk 2 év, és nem 1 perc körkülönbséggel jöttek volna világra.


Tudom, most kegyetlenül le fognak pontozni, de én alaposan meggondolnám hogy készíttetek-e lombikkal ikreket.

2018. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nekem is ikreim vannak es nagyon megértelek. Nem lepontozlak hanem inkább fel. Ugyanezt erzem nap mint nap, es nagyon nagyon sokszor eszembe jut, ha egy babam van akkor mennyivel könnyebb lenne az életunk. Egyébként a gyerekeknek is. Pl ha egyedül vagyok veluk akkor nem tudok egyszerre két gyereket biztonsággal felvenni, ringatni hanem felváltva kell es az egyik mindig sír ameddig fel nem veszem, viszont akit leteszek folytatja mivel a kezemben szeretne lenni. Egy babaval ez a tipikus idilli babazas van, csak te es a babad órákig csak nezitek egymást meg fekszetek egymas mellett egyutt alszotok stb stb. Na ezt ikrekkel nem lehet. Plusz alig ferunk be valahova a babakocsival. Mindig ra vagy szorulva arra hogy segítsenek neked pl. Amikor meg játszótéren másznak ossze vissza vagy ne egye a homokot, ketten mennek kétféle. Ez amugy a filmekben nagyon cuki meg vicces de az életben a sirogorcs kerülget. Nekem spontán ikreim vannak. Soha nem akartam ikreket es nem is jutott eszembe hogy lesznek. Nyilván nagyon szeretem őket ez nem is kérdés, egyikük nélkül sem tudnék élni. Ők ketten egy egesz a szívemben, de valahogy nekem túl magas ez a szint. Nekem elképzelhetetlen, hogy valaki akinek 3 vagy 4vagy tobb gyereke van hogyan boldogul es eli tul a napokat. Ez típus kérdése is. Nekem ez mar sok lenne. Szerintem en legbelül ilyen tipikus egygyerekes vagyok, úgymond.
2018. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12es vagyok és utolsó kettővel nagyon egyet értek igaz még csak terhes vagyok az ikrekkel de már latom előre azt, hogy mennyivel másabb lesz a 2 lannyal mint a kisfiammal mivel ugye ő csak egyedül volt. A terhességem egyebkent nem másabb nagyon én az első terhessegemet is nagyon élveztem és most sincs máshogy, csak ugye ott van az, hogy nagyobb a kockazat, jobban kell vigyázni stb. A bátyáméknak meglett a kicsik én őszintén a kialvatlansagot latom rajtuk erősen mivel van egy 4eves lany egy 3eves fiú és most az újszülött ikrek. Igaz anyukánk segít nekik és tesom anyósa is de nem lehetnek ott a mamák örökre. Így h ennyi segítség van jobban megy nekik az egész de hat így is barom nehéz. Szóval tenyleg gondold át. Szep és jó de vannak benne olyan dolgok amik nagyon nehezek.:)
2018. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!