Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztünk epilepsziás...

Van köztünk epilepsziás kismama/anyuka?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk párommal, és érdekelne , hogy kinek hány év/hónap alatt sikerült?!

Illetve problémás/könnyű terhesség volt?!

Szülés hogy zajlott?!



#Epilepszia/terhesség
2018. júl. 5. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem:

7 hónapot vártunk rá, akkor kiderült hogy pcos-em és ir-em van, amint azt kikezeltük már jött is természetesen úton a lányom. A terhességet onnan tudtuk, hogy a 3. héten elkezdtem hányni, ami a 32. hétig kitartott. Az elején napi 3x is, a végére már inkább csak egész napos émelygés. Volt minden bajom, végül a lányom a 36. héten farfekvéssel császárral született.

Az epilepszia gyógyszert nem hagytam abba, csak szedtem mellé napi 2x folsavat, valamint terhesvitamint is.

A szoptatás alatt már nem szedtem semmit az epilepszia gyógyszer mellé.


Második terhesség:

Most 33 hetes vagyok, úgy néz ki fiú lesz, semmi bajom nincs, az egész terhesség alatt egy rosszullét nem volt, csak vashiány lépett fel de az normális.

Az epilepszia gyógyszert szintén nem hagytam abba, az elején szedtem mellé napi 2x folsavat és terhesvitamint, a 2. trimeszter óta pedig csak terhesvitamin + vas. A vastablettában ugyebár úgyis van folsav.

Ő novemberben fogant, a fogamzásgátlót szeptemberben cseréltem le terhesvitaminra.


A neurológusom szerint az epilepszia nem zárja ki se a terhességet se a hüvelyi szülést, ennek ellenére én császárral szültem mert féltem hogy baja lesz a babának ha esetleg a fájdalomtól/stressztől rohamot kapok szülés közben.

2018. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám epilepsziás, velem és húgommal is nagyon hamar teherbe esett, problémamentes terhessége volt, villámszülés mindkétszer. Gyógyszert ő nem szedhetett, régen volt már (én 51, húgom 41 éves), akkor még nem volt annyi lehetőség, mint talán manapság. Ennek ellenére rohammentes volt végig a terhesség és a szoptatás ideje alatt is.

Az általad kérdezetteket véleményem szerint maga az epilepszia nem befolyásolja, legfeljebb a rá szedett gyógyszerek, de ezt az orvosoddal kell megbeszélni. A többi teljesen alkati dolog, ugyanúgy, mint a nem epilepsziások esetében.

2018. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az vagyok 14 éves korom óta. Három gyermekem van, mindhárom terhesség problémamentes volt. Minden alkalommal nagyon hamar teherbe estem. A neurológusom az első terhességem alatt leállította a gyógyszert, viszont a 37. héten akkora stressz ért, hogy rosszul lettem és pont a hasamra estem. Levált a méhlepény az ütés miatt, azonnal császároztak (hála Istennek pont kórházban voltam, ha otthon történik nem éltük volna túl...). A következő terhességeimnél nem kísérletezgetett a dokim gyógyszerleállítással (sőt, a harmadik terhességem során növelte az adagot)...Az előzmények miatt a további terhességeim programozott császárral értek véget. A gyermekeink egészségesek (14, 9 és másfél évesek). Lamolepet szedek, 2x150 mg-ot.
2018. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as én is 14 éve vagyok epilepsziás, már 1 éve tervezzük, dokim ugyan még a gyógyszert nem akarja allitgatni, lamolepet, vimpatot, és briviactot szedek!

2018. júl. 6. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Van itt azóta valaki még akik irtatok?? Kérdésem sz lenne hogy most tervezünk babát és én levilt szedet 6x500 mg ot.. viszont 2013ota nem volt semmi bajom csak a pánikbetegség jött elö ara is szedek kedély javitot 20mg ot...szerintetek? Csökkenti az epis gyógyszert??még nem voltam dokinál e miatt de persze mindenképp megyek
2022. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!