Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen dozisban erdemes...

Milyen dozisban erdemes elkezdeni a D vitamin, folsav es E vitamin szedeset?

Figyelt kérdés

Hallottam, h segiti a teherbeesest.

Meg ha nem is igaz, szeretnem kiprobalni.

Milyen erossegut ajanlott szedni?

Ezeket lehet tuladagolni?


2018. júl. 5. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Igen, lehet túladagolni. Általában minden vitaminon rajta van az ajánlott mennyiség, annál semmiképpen sem szabad többet. Pl az eurovit d vitamin csepp napi adagja 1 csepp. De a legbiztosabb ha az orvosod ajánlja hogy melyikből mennyit szedj.

Hogy a teherbeesést mennyire segíti azt nem tudom

2018. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Ezek nem segítik a teherbeesést. Viszont a megtermékenyítés után a fejlődésben sokat segítenek. Az E vitamin meg ha jól tudom segíthet a terhesség megtartásban.
2018. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az E vitaminbol sok kellett , 500-700mg naponta. ( 27.ciklusnapig mondga a dokim h szedjem-de ha méhnyhártya miatt akarod, akkor amellé nekem a vasat ajánlotta az orvos , igy be is valt)

D vitamin nyaron sztem felesleges. De am 2200NE bőven elég/nap

Folsavbol es 3mg osat szedtem 2 naponta.

2018. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Túladagolni pl. a D vitamint 50.000 egység fölött lehet naponta, kedves egyes ...


De, a D3 vitamin-hiány közvetlen OKA LEHET a terhesség létre nem jöttének, kedves kettes.


Kérdező, 4000 NE D3, mert megnövekedett az igény terhességre várva, terhesség és szoptatás alatt is. Ez az a mennyiség, amit a Magyar Orvosi Kamara javasol eleve egy egészséges, nem terhes felnőttnek ősszel-télen és tavasszal.


Folsav 200, E vitamin 400.

2018. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom
2018. júl. 6. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

A folsav (B9-vitamin) biztos, hogy nem a teherbeesést segíti, más okból szedetik a fogantatást megelőző időszaktól a megtermékenyülést követő 12. hétig emelt dózisban.

Ez az ok az, hogy hatásosnak bizonyult egy gerincfejlődési-rendellenesség megelőzésében. Mivel ez a fejlődési periódus nagyon korán lezajlik a magzatban, az anya nem is biztos, hogy már tudja, babát vár. Ezért a nőgyógyászok a babatervezés kezdetétől javasolják a szedését. Ma 3-4,5 mg/nap az ajánlott mennyiség ennek a rendellenességnek a kiküszöbölésére, de ha valaki évekkel, évtizedekkel korábban várt gyereket, neki még kisebb értékeket mondtak, pl. 1-1,5 mg/nap, ez azóta emelkedett.

Érdemes egyébként vérvizsgálatot kérni pár héttel később, amiben szerepel a vas és a folsav mérése is, az eredményből látszik, hogy jól hasznosul-e az emelt dózisú folsav, ugyanis van, aki nem tudja jól bontani ezt a vitamint, ezért folát formában kell beszednie, ami már egy tovább bontott verzió.

2018. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!