Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után mire figyeljek...

Missed ab után mire figyeljek hogy az uj terhességem sikerüljön? Lent a többi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Missed ab-om volt június 8-án.

Most úgye július 11-e van még a menstruációm nem jelentkezett.

Ez ilyenkor nem probléma?


Es még az lenne a kérdésem,hogy 8 hetesen vesztettük el a ,,babánkat,, az orvos szerint az első menses után lehet újra probálkozni.

Mi a férjemmel ugy beszéltük hogy veszünk jövő hónapba babaváró/tervező vitamint amit 1-2 honapig még szedek.és utána majd.

A kérdésem az lenne:


-melyik vitamin lenne a legjobb?

(Van egy kis vashiányom,és bevallom nem táplálkozok mostanában kiegyensúlyozottan)


-mennyi idő lehet míg sikerülhet kb.ha három hónap múlva elkezdenénk?

Így a vetélès után 4 hónappal lennénk.



-előtte érdemes nőgyógyászhoz menni,hogy megvizsgáljon vagy nem szükséges?


-végül:Hallottam erről a progeszteron pótlásról.ezt kèrni kell,vagy az orvos ajánlja.vagy ha mégse ajánlja hogy kell úgymondd kérni?

Egyáltalán kérhetem?

Nem árt?



Előre is köszönöm ha válaszoltok.


2018. júl. 11. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szívből sajnálom a történteket!

Semmit nem tehetsz annak érdekében,hogy sikeres legyen a következő terhesség


Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Szedhetsz vitaminokat ha ettől jobban érzed magad, oda figyelhetsz a táplálkozásra, de ez sajnos nem igazán tőled függ. Ha komoly hiba csúszik a fejlődésbe, akkor beindul a természetes kiválasztódás...


A progeszteron pótlás meg csak divat..meg sem nézik van-e rá szükség, kb mindenkinek felírják. De csak kevés esetben indokolt és csak akkor hatásos, ha valóban progeszteron hiánya van a kismamának.


Az hogy mennyi időn belül sikerülhet? Ezt pedig senki nem tudja neked megjósolni.

Próbálkozni kell :)

2018. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2018. júl. 11. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy van, ahogy az első mondja. Én elejétől kezdve szedtem a progeszteront. Sajnos a magzat így sem fejlődött tovább. Most fognak műteni, mert azt sem tudják hol van. A legtöbb, amit tehetsz, hogy vigyázol magadra, egészségesen, vitamindúsan étkezel, és szedsz e vitamint plusz folsavat. A többit a természet megoldja. Sok sikert.
2018. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hangzik túl jól de köszönöm.remélem segít a vitamin a szetvezetemnek is meg valamilyen szinten lelkemen is...mert egy kis lépés az új esély felé.
2018. júl. 11. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Így van, nem szabad feladni, én sem fogom. Utolsó voltam.
2018. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!ha meg elolvasod bocsánat hogy tegnap bunkó voltam.

Nagyon sajnálom hogy te is átélted ezt.Szörnyű hogy ilyenkor az anyai szív tehetetlen...


Sokszor még bűntudat is gyötör amiért újra teherbe szeretnék esni kis idő múlva.Néha pedig úgy érzem hogy újra minden esély előttem áll,és úgy érzem sikerrel járunk majd.


Nem tudom ez a hullám völgy érzés meddig lesz...es hogy normális-e azt tudom elég élesen váltják egymást.egyszer a fellegekben érzem magam ...a másik pillanatban lezuhanok és padlót fogok.ez depresszió?!nem tudom.lehet.de kívánom tiszta szívemből neked és minden ilyenen átesett anyának,hogy a következő terhességet kitudják hordani és egészséges babának egészséges anyukája legyen.



Minden nő megérdemli,aki csupán anya szeretne lenni...én sem vágyok másra...csak erre ...hogy újra életett adhassak.neki és magamnak.

2018. júl. 12. 06:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egyáltalán nem éreztem bunkónak a válaszod, meg sem fordult a fejemben, hogy az lennél.

A veszteséget mindenki másképp éli meg. Még rágondolni is fájdalmas, hogy 2 év megpróbáltatás után végre pozitív lett a tesztem. Nagy volt a öröm, alig tudtam kivárni az első vizsgálatot, és hát a végeredmény már ismert...

Nekem sokat segít a férjem, rajongásig szeret, ez ad nekem erőt. Az ő türelme, odafigyelése, együttérzése a legjobb terápia számomra.

Neked is sikerülni fog átvészelni ezt az időszakot, csak meg kell találnod azokat a dolgokat, amik vigasztalnak, és nem elkeserítenek.

Legyen sok erőd, egészséged, és főként sok pozizív gondolatod, hogy a következő babádnak erőt tudj adni az élni akaráshoz.

2018. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 3 èvvel ezelőtt, jún. 4-én volt vetélésem. Voltam uh-on később, a doki mindent rendben talált.

Pontosan 28 nappal később megjött, és utána már nem :) terhes lettem, a kisfiam 2 éves múlt azóta.

Prog.pótlás nagyon kevés esetben segít, de legalább èn jó szarul lettem az 1. tabletta után, megkérdeztem a dokit, hogy abbahagyhatom-e, és mondta, hogy igen... nem kell szednem. Nem is kellett :)

Ártani nem használ 😄

Én femibiont szedtem anno.

Dokihoz mindenképp menj el előtte!

2018. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó válaszolóm!!!

Nagyon jó volt olvasni a történeted.

Jo lenne ha én is igy átélhetném.Bár félek ujra megtörténne a baj:(

De gratulálok a szép nagy fiadhoz:)


Remélem nemsokára megajándékoz az élet engem is egy kisbabával.:)

2018. júl. 13. 06:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Átérzem a félelmed, a vetélés rányomta a bélyeget a terhességemre, rettegtem, hogy megismètlődhet, de ahogy egyre múlt az idő, szép lassan megnyugodtam.

De valahogy csak akkor mertem elhinni az egészet, amkor megszületett és a karomban tarthattam.

2018. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!