Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kis korkulonbseg vagy nagy?

Kis korkulonbseg vagy nagy?

Figyelt kérdés
Ma volt kint a vedono es mondtam neki, hogy sokat beszelgetunk a kistesorol. 3 eves kor korul tervezzuk, noha nem vedekezunk (igaz nem is megy el bennem) pont emiatt. Ha jon, jon. Konkretan ugy szeretnenk, hogy 2 eves kora utan dolgozok 1 evet es 3 eves koratol probalkozunk.. a vedono szerint meg a 6 eves korkulonbseg is kicsi. Sogoromek tele vannak penzzel, ok is vartak: 14, 12 es 3 a legkisebb. Egyik ismerosomeknel szinten ugy van, hogy 12 a lanyuk (elozo hazassagbol)es most fog augusztusban megszuletni a teso. Mi azt szeretnenk megvarni, hogy legyen kulon szobajuk ehhez kell 2 ev meg mert most kezdtunk felujitasba. A penzunk mar most meglenne ra csak kicsi a haz.. szerintetek? Ti nalatok mekkora a korkulonbseg?
2018. júl. 11. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
14, 10, 2 évesek a gyerekek. Nem bírnám idegekkel egy picivel és egy babával, mi is úgy gondoltuk, hogy kicsit dolgozzak két szülés között, és nem kerget a tatár.
2018. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
14 hónap van a két nagy között, imádom. 😊 Ha van türelmed hozzájuk, nem lesz gond, 3 év meg már nem is kevés.
2018. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5,5 év alatt született 4 gyerek, szóval én a kicsi korkülönbség híve vagyok. Nálatok, ha jól értem, minimum 4 év lesz, az egyáltalán nem kevés.

Utólag sem csinálnám másképp.

2018. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk 3,5 év lesz, januárra várjuk a másodikat. Nem akartam előbb, a férjem meg végképp nem, elvoltunk így hárman a kislányunkkal, nem vágytunk még újabb babára. 2,5 éves múlt a kislányunk, mikor elkezdtük érezni, hogy most már jó lenne, megbeszéltük, hogy akkor jöjjön a tesó. Benne volt az is, hogy egyszerűen nem látok jó példát a 2 év vagy kisebb korkülönbségre a környezetemben, mindenkinél az van, hogy anyuka idegroncs, a nagyobb gyerek totál féltékeny, utálja a kicsit és bántja, folyton cirkusz van. Biztos van másképp is, csak én nem látom magam körül. Ezért én úgy voltam vele, hogy legyen már akkora a nagy, hogy jobban megértse a dolgokat, meg lehessen vele beszélni. Az óvodába be legyen már szokva, ne kösse össze a tesóval, hogy mennie kell. És hát igen: neki volt 3,5 éve, hogy csak ő volt, a kicsinek is jár legalább az a napi pár óra, amíg a nagytesó oviban van. Köztünk a húgommal 3 év 2 hónap van, féltékenység nem volt sosem, örültem a kistesónal, "segítettem" anyunak gondozni. Remélem, nálunk is így alakul.
2018. júl. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

19 12 1 évesek.Nem bírnék két kicsivel.Dolgoztam a babák közt, nem betegedtem bele a sok éves otthonlétbe.A nagy értelmes mikor kicsi van, tud segíteni, nem nyúz, nem kell ketté szakadni.

Hátrány, hogy igazából sosem tudtak együtt játszani, nincsenek összenőve.De nem is ölték egymást.


Mégis a nagy korkülönbségre szavazok.

2018. júl. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most 2 ev 3 honapos a kisfiam. Az ismerosi koromben rengetegen akkor alltak neki a kisteso “gyartasnak”, amikor a “nagy” 1 eves lett.

En ezt nem birtam volna idegekkel...

Mindig is 3 eves korkulonbseget tudtam elkepzelni.

Visszamenni dolgozni nem tudnek, mert messze van a munkahelyem, gyerek mellett mar nem menne ez a tav, szoval varnunk kell, hogy koltozhessunk, de arra sajnos meg varni kell... pedig kicsi a lakas, kulon szobat szerettem volna mindket gyerekemnek, de sajnos nincs mas valasztasunk egyelore, ez lesz... hamarosan tervezzuk a kicsit.

Eddig nem voltam ra kesz, nem ereztem, h szeretnek. Most mar kezdem erezni, hogy igen :)

2018. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!