Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mikor mondtad el, hogy...

Kinek mikor mondtad el, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

Kis közvéleménykutatás. :) Főleg első baba esetében érdekelne.

Mikor mondtátok el:

- a szüleiteknek

- testvéreknek

- egyéb közeli rokonoknak

- jó barátoknak

- főnöködnek

- egyéb munkatársaknak

- haveroknak


Illetve közülük kinek éreztétek fontosnak személyesen bejelenteni, és kinek mondtátok meg telefonon/neten/egyéb úton?


:)


2018. júl. 19. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

2 közeli barátnőmnek rögtön, amikor pozitív lett a teszt

Főnökömnek meg apukámnak akkor, amikor utána elkezdtem vérezni, és munkahelyről kellett elrohannom, apukám jött értem, és vitt be a kórházba. A baba elment :(

A következőt senkinek nem fogjuk elmondani a 12. hétig!!!

2018. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

- szulok 8. het korul

- testvernek nem en mondtam hanem a szuleim mikor talalkoztak

-mas rokon nincs

- baratnok 5-6. het ( kulfoldon lakom, ok ott voltak velem napi kapcsolatban )

- fonok a pozitiv teszt utan, mert nover vagyok korhazban, veszelyes osztalyon ( 36. hetig dolgoztam de nem dolgoztam pl frissen kemoterapiat kapott beteggel )

- munkatars ugyanezen ok miatt azonnal

- haver ? Az nem a tini fiuknak van ?

2018. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Első babánál anyumnak pár nappal azelőtt,hogy először voltam orvosnál,akkor kb.7 hetes terhes lehettem.A testvéreimnek nem mondtam külön,anyum elintézte. A 3 nagyon jó barátnőmmel megosztottam,hogy pozit teszteltem,szóval ők tudták legkorábban.Főnökömnek az orvosi megerősítés után egyből szóltam,mivel fertőző és kemoterápiás betegekkel is dolgozom.A többi munkatársam is ekkor tudta meg.A tág haveri kör és a férjem családja a 12. heti uh után tudta meg. A férjem nem akarta előbb. Miután megjöttem az orvostól,akkor hívta fel. A haverok a face-ről tudták meg,feltettünk egy uh képet.
2018. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én nem bírtam magamban tartani. Szóval szüleim tudták még aznap mikor teszteltem, mint ahogy a legjobb barátnőim is, akikből van néhány...

A kollégák szép lassan rájöttek a következő héten, mert olyan rosszul voltam. De nem is akartam titkolni, mert fertőzésveszélyes munkahelyen dolgozom, és fontos volt, hogy mielőbb kikerüljek a "veszélyzónából". Meg egyébként is sokat véreztem, szóval vigyázni kellett rám.

Szóval mondhatjuk, hogy az ötödik hét végére mindenki tudta, az én oldalamról, akik részt vesznek a napi életemben.

A párom jobban bírta, ő a kritikus idő vége felé kezdte el újságolni.


17 hkm

2018. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A #4 válaszomhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nekem még most is csak azok tudják, akikkel napi kapcsolatban vagyok. Facebookra nem tettem ki semmit, és amíg meg nem születik, addig nem is fogok.
2018. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Szüleink, testvéreink és a két legjobb barátnőm, a férjem legjobb barátja azonnal a teszt után tudta mindhárom terhességet. Ők úgyis tudtak volna arról is, ha nem úgy alakul (első terhesség sajnos valóban nem úgy alakult). Tágabb család, főnököm, kollégáim a szívhang után (nyugodtan elmondhattam, nem kellett félnem, hogy kirúg, ha esetleg ismét gond lenne, de többször szerencsére nem volt), tágabb baráti kör 12 hetes uh után tudta meg.
2018. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Szülőknek mikor először voltunk dokinál(6 hetesen), a testvéreknek a szülők elkotyogták. Barátnőknek, barátoknak 8.héten, mikor visszamentem dokihoz, meg munkahelyen is akkor, mert sokat és nehezet kell emelni, így nem akartam, hogy ebből bajunk legyen. De ettöl függetlenül kímélve a 7.hónapig dolgoztam :-)
2018. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
5 hét környékén tudta meg a család,6 hetesen tp re kellet mennem mert vérzö hematomával fekvésre itéltek ekkor tudta meg a fönököm is,vele együtt a munkatársak mivel hiányoltak hamar kideritették mivan velem.Mindenki más 18 hetesen tudta meg.
2018. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Elso baba:

- a szuleinknek es a szuk csaladnak 7 hetesen szoltunk

- munkahelyen 11 hetesen mondtam el, mert problemam volt

- mindenki mas is ekkortajt tudta meg, kiveve 1-2 kozvetlen kollega, ok rajottek hamarabb


Masodik baba:

- munkahelyen 10 hetesen

- csaladnak es baratoknak 16 hetesen


3. terhesseg:

11 hetesen mondtuk mindenkinek uh utan, de egy heten belul megallt a szivmukodes. A gyerekeinknek is szoltunk, hatalmas csalodas volt a veteles nekik, azota is emlegetik, pedig mar 4 ev eltelt es nem is kicsik.


Ezutan meg volt 3 vetelesem 8-12 het kozott, azokrol gyakorlatilag vsak 1-2 ember tudott, akinek muszaj volt elmondani valami miatt.


Most a 24. heten vagyok, 13 hetesen mondtuk el a gyerekeinknek es egy barati parnak, mert elottuk mar nem tudtuk titkolni.

A szuleinknek es szuk csaladnak 20 hetesen szoltunk csak, masnak azota sem. Aki lat, az ugyis tudja, akivel nem talalkozok, az pedig egyszer majd lat es akkor megtudja.

2018. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

- a szüleiteknek: a ferjem es az en szuleimnek is a teszt elvegzesenek napjan elmondtuk, mert a ferjem nem birta magaban tartani az oromet, en meg ugy voltam vele, miert is ne osszuk meg a jo hirt. :) Akkor olyan 5-6 hetes lehettem mar egyebkent.


- testvéreknek: eekem nincsenek, ferjem testverei par nappal a szulok utan tudtak meg.


- egyéb közeli rokonoknak: 1. nogyogyaszati vizsgalat utan, ahol biztossa valt a dolog, kb 10 hetesen.


- jó barátoknak : nekik ugyanakkor, amikor a kozeli rokonoknak.


- főnöködnek : nogyogyaszati vizsgalat utan.


- egyéb munkatársaknak : nincs munkatarsam, egyeduli alkalmazott voltam egy kis vallalkozasban.


- haveroknak : nincsenek "haverjaim", tavolabbi ismerosoknek neveznem oket, es nem lettek altalunk tajekoztatva, mert sem facebookon , sem mashol nem tettuk kozze a hirt, inkabb csak eljutott hozzajuk valamilyen uton modon hetek alatt.


Most a 35. hetnel jarunk, akinek tudnia " kell" rola, azok tudjak, akiknek meg nem fontos, azokat felesleges is riadoztatni a kozossegi oldalakon. Szuletest sem fogom / fogjuk ott megosztani, ez 100%.

2018. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!