Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogy mondtad el,...

Mikor és hogy mondtad el, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

1. A párodnak? - természetesen azoktól kérdezem, akik nem együtt teszteltek

2. A szüleidnek?

3. Az ő szüleinek?

4. Többi rokonnak és barátnak?


2015. jún. 1. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:

1. amikor hazajött, előre kiészítettem az asztalára a tesztet, köré rajz, meg egyebek.(kb 9.hét)

2. mikor hazamentem a szüleimhez, szimplán előadtam(muszájból csak, mert ellenezték)(kb 14. hét)

3.a párom tesójától tudja, így az anyós hívott engem és közölte velem, hogy mindenben számíthatok rájuk a kereteihez képest.(kb 10.hét)

4. amikor találkoztam velük és feljött a gyerekvállalás téma (kb 15.hét)

2015. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.

Nagylányt - telefonon, mert ügyeletes volt, én nem bírtam volna egy napig magamban tartani, jól is tettem, behívatott mást, hazarohant, és megünnepeltük. :)

Kistesót - meglepi baba volt (terveztük, de még csak akkor kezdtünk volna próbálkozni, egy ciklus végi együttlétből fogant, rögtön a fogamzásgátló elhagyása után), vele karácsonykor lett pozitív a teszt, a nyakába ugrottam, és sokkoltam. :)))


2. Első gyereket hat hetesen, a másodikat sokkal hamarabb, már a pozitív teszt idején.


3. Ugyanakkor.


4. A 10. hét körül? Fogalmam sincs. Kb. akkor. A nem túl közeli barátoknak csak sokkal később, a 14. hét körül.

2015. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. megnézte, azt mondta két csík, az mit jelent? Mondom azt, hogy nemsoká lesz egy üvöltő kis csomagunk.

2. apu 60. szülinapjára kapott ajándékok mellé vettünk egy "boldog szülinapot nagypapa" üdvözlőkártyát, 12. heti ultrahangos képek voltak beleragasztva. Alá is akartuk írni, de akkor még csak fiú nevünk volt, így nem írtuk alá, pedig elég lett volna az is ;)

3. sehogy, nem élnek

4. osztálytalálkozón látszott, hogy "felszedtem" pár kilót, rákérdeztek, hogy baba van -e a háttérben. Párom barátainak ő mondta meg.

2015. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 - együtt teszteltünk

2 - tesóm nem kérdezted de mms-ben elküldtem neki a fotót a tesztről, megszáradni se hagytam a tesztet. Nagyon jó tesók vagyunk, amúgy is tudta mi a terv. Anyának 5 hetesen mondtam el, miért is tiltakozok a röntgen ellen. Apával elváltak, nekik legalább úgy mondtuk el, ahogy akartuk, orvos után 6 hetesen felmentünk hozzájuk és elmeséltük.

3 - anyóséknak 5 hetesen mondtuk el, bár tudták, hogy tervezzük az unokát.

4 - kinek hogy, 6-12 hetes korom között.

2015. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. 2 nappal a pozitív teszt után (munka miatt nem találkoztunk előbb), egy kis ajándékdobozban átnyújtottam neki. Ez volt a nemvárt előtt 2 nappal.

2-3. Karácsonyi ajándékként becsomagolva a bekeretezett UH kép a 12. héten (a szűk rokonságban aztán hamar elterjedt, mert mindkettőnk szülei büszkén újságolták).

4. Még a 11. héten elárultam a legjobb barátnőmnek, 13. héten bejelentettem a munkahelyemen, azt követően pedig fokozatosan megtudták az ismerősök.

2015. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.-mikor hazajött a munkából és megvacsiztunk, utána megmutattam neki a tesztet

2.-3.- 9. héten, vettünk nekik egy Nagymama mesélj nekem című könyvet és beleragasztottam az első uh képet.

4.-16. héten egy családi összeröffenésen. Barátoknak a 12.héttől folyamatosan, kivel mikor találkoztam.

2015. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem csináltam különösebben nagy ügyet belőle.

A reggeli tesztelés közben éppen fogat mosott, így azonnal megtudta a férjem.

Bár tervezett gyerek volt, ott hirtelen engem lesokkolt az eredmény. Ráadásul hülye fejjel egy szerdai napon, munkába indulás előtt teszteltem, egész nap szétszórt voltam emiatt. Az egyik munkatársamnak mondtam el még aznap.

Anyukámnak másnap, mert pont másnap volt a születésnapja, ezért magamban tartottam, de ott is sima "terhes vagyok" közlés volt.


Néhány héttel később a munkáltatómnak is hasonlóképpen.

2015. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!