Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Most kezdtem nemrég fogamzásgátlót szedni, Symicia a neve. Már 2 levelet beszedtem. Az első hónapban végig pecsételgetten, kicsit szünetben is, aztán megjött, de nagyon erős volt, hosszú és fájdalmas. Bevettem egy Advilt vagy Nospát, már nem emlékszem milyet. Emlékszem, hogy rá egy hétre tartottam az 5 vagy 6. szemnél, csak akkor szeretkeztünk, de sosem élvezett még belém. Akkor gumiba élvezett a barátom a gyógyszer miatt, és csak utána nélküle egy kicsit. Viszont most a 2. levél után nem jött meg a megvonásos vérzésem. Levél vége felé fájt az alhasam 2-3 napig. Most vagyok a 3. szünetnapon de semmi. Csak a derekam fáj. Cicim nem érzékeny, nem sötét, szóval ilyesmit nem érzékelek. Csak a derekam.

Mi lehet a baj? Azon gondolkodom hol hibázhattam. Voltunk ebben a hónapban egy fesztiválon, kb. egy fél doboz cigit elszívtam (amúgy nem cigizek) illetve egy kis alkoholt is ittam, de figyeltem hogy ne a gyógyszerrel egyszerre. Akkor mégis mi lehet a baj? Mikor elkezdtem a második levelet, felhívtam a doktornőt az erős vérzés miatt, azt mondta Symicia mellett sokféle vérzés előfordulhat, és hogy a vérzés mennyisége nem befolyásolja a gyógyszer hatékonyságát.

Szerdán kell elkezdenem a 3. levelet. Addig végig aggódjak? Ma estére rendesen sírógörcsöt kaptam, mert mindig mindenre figyeltem.


2018. júl. 20. 21:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyszer 55, egyszer 22 perc késéssel vettem be. De a tájékoztató szerint ha 12 órán belül veszem be, akkor nincs gond.
2018. júl. 20. 21:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni. Szerda még rohadt messze van. A megvonásos vérzésnek a 7 napos szünetben kell kezdődnie. Ez lehet a 7. nap is. Az általad leírt vérzés is normális.
2018. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem aggódnék, ha nem lenne ez a borzasztó derékfájásom,mint korábban menstruáció előtt. :( És ha nem vettem volna be azt a fájdalomcsillapítót. Soha többet nem veszek be.
2018. júl. 20. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet venni fájdalomcsillapítót, az nem gyengíti a hatását. A tünetekkel pedig ne foglalkozz. Mostantól nincs menstruációd. Kár az előző ciklusaidhoz hasonlítani a gyógyszer melletti ciklust.
2018. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!