Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas vérveszteséggel (hemoglo...

Magas vérveszteséggel (hemoglobin jelenleg 80) járó császármetszés után mikor vállalhatok újabb lombikterhességet?

Figyelt kérdés
Császármetszésem volt nemrég, közben, után rengeteg vért vesztettem, de végül nem lett transzfúzió. Szeretnénk majd ahogy lehet újabb lombikterhességet vállalni, van sok fagyasztott embriónk és szívünk szerint kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között. Egészségügyi szempontból mikor lehet újra próbálkozni? Orvosom kb. fél év múlva mondta, hogy addigra jó lehet a hemoglobin és gyógyulhat vashiányos vérszegénység. Ha vannak tapasztalatok, gondolatok, írjátok meg légyszi!

2018. aug. 1. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 120ról 140re 2 hónap vaspótlás után ment fel a hemoglobin.

Szerintem a fél év biztosan szükséges lesz.

2018. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondják a szervezetnek annyi idő kell regenerálódni,amennyi ideig a terhesség tartott.A heg miatt én egy évet tudok.

Ez csak személyes vélemény.Várjatok egy kicsit,mert egy pici babával a terhesség sem lesz egy leányálom,hacsak nincs állandó segítség.

2018. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is egy évet mondott az orvos a császár miatt. Az én értékem amúgy 88 volt. Kb. Fél év alatt rendeződött. Persze ez a normális érték alsó határát jelenti.
2018. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem várj ezzel egy kicsit, ha beindulnak a dolgok (nem alvás, fogzas és társai) lehet h nem is leszel ennyire lelkes a kis korkülönbségért.
2018. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem doki azt mondta császár után, hogy 7-8 hónap múlva kezdhetem a lombikot.
2018. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Segítség van hálistennek, nagymamaák nagyon közel vannak és szuperek! Visszaültetendő embriócska egészsége miatt kérdeztem leginkább, hogy ha a mamija nem éppen a topon van vér ügyileg, akkor az neki nem baj ... az egy évet várni azt úgy értitek, hogy a visszaültetéssel (vagy érthető úgy is, hogy teherbe eséssel), vagy a két császármetszés között teljen el egy év? Nem minden válaszban értettem teljesen.
2018. aug. 1. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért én a szoptatás végét megvárnám. FET-hez is adnak legtöbb helyen hormonokat, nem szívesen bombáznám azzal a babát, akár mit mondanak arról, hogy atmegy-e a tejen vagy sem. Heg miatt is érdemes várni a teherbeesessel. Egyáltalán miért alakult ki ilyen súlyos vérveszteség? Nem hajt a tatár, nem kell, hogy a gyerekek között még egy év se legyen...
2018. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A súlyos vérveszteség azért alakult ki, mert felgyűlt a vér bennem, kézzel nyomta ki a hasamból a dokinőm. Ahogy nyomta ki a felesleges vért, egyszerűen ennyi jött!
2018. aug. 1. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy császármetszés után a következő szülésig MINIMUM teljen el 18 hónap (másfél év). Azaz 9 hónappal a szülés után szabad leghamarabb próbálkozni teherbeeséssel. Óvatosabb dokik inkább egy évet mondanak. Mi nem egész egy évet vártunk (így fogyott el a fogamzásgátló), hamar terhes lettem (ikrekkel). 22 hónap telt el a két császár között, nem volt gond a heggel.
2018. aug. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!