Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kettő gyerek között 6-7-8 év...

Kettő gyerek között 6-7-8 év kor különbség, testvérkapcsolatba jónak számit?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 08:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én zöld kezet adok minden válasz adónak,aki válaszol.Sok témakörben lepontozzák az embert
2018. aug. 16. 19:28
 12/19 anonim ***** válasza:
7 év van közöttük. A nagy lány most lesz 8 éves, a kicsi 7 hónapos fiú. Nem féltékeny az öcsire. Köztem és a bátyám között is 7 év van. Jól kijöttünk gyerekként, felnőttként már kevésbé sajnos...
2018. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nővérem 6 évvel idősebb nálam,én jóban voltam vele kiskoromban,szerinte mindig lógtam rajta :) De azért jól elvoltunk/vagyunk.
2018. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7 èv van az egyik barátnőm és a tesója között, felnőttként lettek csak jóban. A bátyjának amíg kicsik voltak csak nyűg volt a létezése
2018. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem 6-8 év rengeteg. 1,5-2 év teljesen ideális. Van ideje anyukának testileg regenerálódni a két terhesség között. A gyerekek meg szinte együtt nőnek fel.


Persze, kicsivel több feladat, mintha a nagy 6 éves lenne, de az minimális. Főzni, mosni, takarítani ugyanúgy kell 6 éves mellett is. Nem az a sok idő, amíg megeteted az 1-2 évest, hanem amíg főzöl. Pelenkazas sem egy nagy kaland. Az meg hogy éjszaka felváltva kelnek nem probléma. Nálunk kicsihez anya kel, hiszen általában szoptatás miatt sir. 21 hónapos nagyhoz pedig apa kel éjjel.

2018. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan jönnek ki egymással az sok mindenen múlik.

A nemek elosztásán, ami nem választható ugye, az adott gyerekek karakterén, ami szintén lutri (de ez a kis korkülönbségre is igaz), mwg a szülők hozzáállásán is. Szerintem az a jó, ha a nagy gyerekre nem mint bébiszitterre tekintünk. Ha abban vehet részt, amiben szeretne, és nem elvárás hogy segítsen a kicsi körül, akkor az mindenképpen pozitív.


Mivel nem lesznek kortársak ennyi korkülönbséggel csak felnőttként, ezért max. a nagy fog szórakozni a kicsivel, de igazi játszótársak nem lesznek.


Viszont minden nehézségével együtt is lehet szép családi felállás!

2018. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Köztünk 7 év van. Egy bátyjám van. Nálunk sok volt. Nagyon. Most vagyok 22 éves kb max 3 év volt mikor jó kapcsolatunk volt. Amúgy csak köszönő viszonyban vagyunk kb. , pedig nálunk is ő sírt ki engem.


A barátnőméknél 8 év van, neki is bátyja van. Ők szétválaszthatatlanok voltak, a srác most költözött el munka miatt.


Ismerek olyan nővér triót mint a bűbájos viszik van volt 2,5 és 3,5 év a korkülönbség. Így a legkisebb és legnagyobb között kb 6 év a különbség. Ők kb mîg a legnagyobb 10 nem lett elválaszthatatlanok voltak, majd alig lehetet szét szedni őket de azért mert konkrétan ölték egymást. Mikor a legkisebb kb 19-20lett akkor változott megint, mostmár azért nem lehet szétválasztani őket mert nem tudnának egymás nélkül élni.


Ugyhogy szerintem is egyén függő.

2018. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bűbájos viszik= bűbájos boszik
2018. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem két hugom van, az egyik három, a másik hét évvel fiatalabb. A kisebbikkel játszottam ugyan, de csak pár évig, mire 14 lettem, túl nagynak tűnt a korkülönbség (érthető okokból). A nagyobbik hugommal ez nem volt. Viszont mire a kicsi is 16-17 éves lett, eltűnt ez a távolság, mindhárman nagyon jóbsn vagyunk azóta is (ma már 39, 36, 32 évesek vagyunk).


Az én gyerekeim között 22 hónap van, azaz kevesebb, mint két év. Még picik, a kislányom még csak 4 hós, a kisfiam pedig éppen kétéves múlt, hát elég kemény az eleje. De később könnyebb lesz, mert jobban eljátszanak, legalábbis a testvéreim gyerekeinél (nekik előbb lett) ezt láttam, hasonló korkülönbségnél.

2018. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!