Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi tévő legyek? Idegileg kész...

Mi tévő legyek? Idegileg kész vagyok.

Figyelt kérdés

Februárba teherbe estem (szerettük volna a párommal) de mikor az anyukája megtudta akkor azt mondta, hogy nem születhet meg. Akkor a párom is elbizonytalanodott.3-4 napig sírtam, hogy egyedül maradtam . Mire elkezdtem vérezni és elment a baba. Akkor már a párom és az anyukája is azt mondta, hogy "sajnálják" . Azóta nem kívánom a szexet. Minden nap eszembe jut, hogy milyen jó lett volna ha megmaradt volna a baba. Szeretnék nagyon, de már nem tudom, hogy a párom mit akar mert ő most nem.22 éves vagyok, jelenleg szeptemberig tanulok,munkanélküli által.Mellette babyszitterkedem. Ő dolgozik. Albérletben élünk.Anyumék ,tesómék,barátnőm és a tesójáék is segítettek volna ha megmarad a baba. Viszont hozzá tartozik hogy rákmegelözző állapotban vagyok és a dokim azt mondta, jó lenne minél előbb gyermeket vállalni. Volt már egy méhnyak műtétem és attól félek hogy az miatt vetéltem el.Mit csináljak? Ti mit tennétek a helyzetembe? Minden válasz érdekel.

A párom most nem akarja ezért kiszáll még magömlés előtt :( így meg tuti hogy nem fogok teherbe esni.De nem akarom nyaggatni.Kezdem azt érezni ,hogy túl fiatal hozzá.


2010. jún. 20. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Én azt mondom agyerek vállalás nagy felelősség,életre szóló felelősség.Két ember döntése kell,hogy legyen.Kell hozzá egy biztos háttér,mind anyagilag mind erkölcsileg.Beszéljétek meg a pároddal,ezt nem döntheted el egyedül.Én a helyedbe ezen bizonytalan körülmények miatt biztosan várnék még a baba vállalással.
2010. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Én nem szülnék gyereket, betegségre (főleg ha amiatt ment el), munkanélkülire, és albérletre.
2010. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Nos, ahogy előttem írták, ez így tényleg felelőtlenség lenne.

Sajnálom a babát, biztosan jó anyukája lettél volna, de valamiért a sors úgy rendelte, hogy ez neked még korai. 22 évesen? Először alapozzátok meg a jövőtöket, és persze az övét is. Én is korán szeretnék babát, de párom is mondja előre, hogy még bő 10 év. És igaza van.. azon kell majd munkálkodnunk, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.

Dokival beszélj róla, hogy mennyi az esélye annak, hogy baj lesz legközelebb is, hogy tudsz tenni ellene, stb.

És persze, a pároddal is beszéld meg a dolgokat. Az a fontos, hogy EGYÜTT akarjátok. :)

2010. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha arra var az ember hogy jo anyagi hattere legyen a gyermekvallalasnak akkor soha nem lesz gyereke...Az igaz hogy az alberlet ablakon kidobott penz,de nem feltetlenul akadaly.Azt mindenkeppen ki kell vizsgalni hogy mi volt az oka a vetelesnek,100%-ra sose tudja meg az ember,de ha van ott lenn problemad akkor lehet amiatt.A megszakitott kozosules pedig egyaltalan nem zarja ki a terhesseget,en ugy lettem terhes a masodik gyerekemmel...Mi nem lakunk alberltben de 20 evig torlesztem a lakas reszleteit...
2010. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem keress mas pasit.
2010. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

nekem nincs bajom az albérlettel.Ugy vagyok vele ha nem tudjuk fizetni akkor költözünk olcsóbba, és ha azt sem akkor a szülőkhöz.

Én munkanélküli álltal tanulok,szeptemberbe vége,Mellette 2 helyen babyszitterkedem kijárok házhoz hajat vágni.Szóval nem vagyunk pénztelenek.Mindenünk megvan. És ha a luxusokról lemondanánk akkor havi 40ft-ot tudnánk csak a babára költeni.

2010. jún. 20. 23:10
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Akor koltozzetek szulokhoz es mondjatok le a luxusokrol,akkor johet a baba.
2010. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem csak a körülmények a legnagyobb probléma,hanem amint írod az,hogy a párod még nem akarja.A gyerekvállaláshoz mindig 2 ember akarata elhatározása szükséges.Beszéld meg vele a dolgot.Ha Ő úgy érzi még nincs kész rá,akkor nem szabad ráerőltetni egy gyereket akarata ellenére.Ez nem lehet a Te egyedüli döntésed.
2010. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2010. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
E
2010. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!