Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Doki szerint nem volt tüsző...

Othetes kérdése:

Doki szerint nem volt tüsző repedés azért késik a menzesz, de 3 pozitív terhességi tesztet csináltam . Most akkor miii? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés

Tehát: Arról van szó hogy 1 héttel ezelőtt nem jött meg a menzeszem. Aznap mikor nem jött meg teszteltem.. negatív lett. Mondom oké. Két nap múlva teszteltem még kettőt... És halvány csíkos lett mind a kettő. Mondanom sem kell boldogságból meg egymás nyakába borulva sírásból állt az egész nap. Kiszámoltam 4+3 voltam akkor. Másnap nagyon halvány rózsaszínes folyásom volt, aztán harmad nap is. Úgyhogy úgy döntöttem elmegyek orvoshoz, habár még nem akartam, hiszen a 6. Hétig kb fölösleges, de ez szükségszerű volt. Ahol aztán jött a pofára esés. Ultrahang után nevetve bele közölte az arcomba hogy biztosan nem vagyok terhes, csak nem volt tüsző repedésem és azért nem jött meg. Erre én elkezdtem zokogni, nyilván nem erre számítottam. És értetlenül kérdeztem hogy de akkor a tesztek miért mutatnak pozitív eredmenyt.?! Erre konkrétan leb*szott a lábamról hogy olvassam már végig a terhességi teszt tájékoztatóját... Mert ha már megtettem volna ezt akkor tudnám hogy a halvány csík az negatív. Bunkó volt. Nagyon. Felírt

progesterone exeltis nevű gyógyszert elhadarta hogy hogyan kell szednem. És küldött Isten hírével.

Sírtam egész éjjel. Sírva feküdtem. Sírtam álmomban..

Nem akartam elhinni amit mondott. Egyszerűen nem hittem el.

Ezen felbuzdulva reggel megkértem a Kedvesem menjen le a drogériába és hozzon egy Clearblue-t... Az digitális. Nincs rajta mit félre érteni.Megcsináltam és pozitív lett.

Teljesen össze zavarodtam. Azóta hasonló történetek után kutatok neten hogy egy kis bizonyosságot kapjak affelől, hogy az orvos is tevedhet.

Kérnék véleményeket... A történetemmel kapcsolatosan. És az olyan vélemények is érdekelnek amit nem akarnék hallani normál esetben.... Nem akarom bele élni magam semmibe .. de én nem hiszek ennek az orvosnak :(


Holnap után mindenképp elmegyek egy másik orvoshoz, de addig kell valami amibe kapaszkodhatok... Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. szept. 22. 18:15
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Én nem szóltam le, csak megkértem hogy ne offoljon.

Semmi negatívitás nem volt az irományomban.

Pont tenni kell magasról azokra az ilyes fajta véleményekre ... Mégis kit érdekel hogy mit gondol egy vagy több vadidegen ? Főleg az interneten ...??

2018. szept. 23. 09:03
 22/32 anonim ***** válasza:

A pozitív tesztek nem nagyon szoktak hazudni. Tény, hogy létezik olyan daganat, ami HCG-t termel, de marha ritka. Egy fertilis korú nőnél, ha nem védekezik és kimarad a vérzés, ráadásul pozitív a teszt, akkor azért az első dolog a terhesség, ami felmerül, nem a HCG termelő daganat, aminek a gyakorisága kb. 10 a millióhoz...


Az is tudni kell (bár a leírásodból látom, hogy tudod is), hogy a terhességi teszt hamarabb mutatja ki a terhességet, mint az ultrahang.


Az orvos pedig maximum abból láthatja, hogy nem volt ovulációd, hogy szokatlanul vékony a nyálkahártyád.


Egyetlen dolog merül még fel bennem: ha pozitív a teszted és vékony a nyálkahártyád, akkor előfordulhat méhen kívüli terhesség is. Ilyen korai terhességnél jellemzően az sem látszik ultrahangon (később sem mindig).


Egyébként valószínűleg később is fogant a terhesség, mivel normál esetben a menzesz várható idejében már pozitív szokott lenni, de neked negatív volt. Emiatt is előfordulhat az, hogy még nem látta olyan vastagnak a nyálkahártyát.


Szerintem egyelőre ne aggódj, ha pozitív a teszted, akkor 99,99%, hogy terhes vagy.

Szedd a progesteron exeltist (koraterhesség alatti vérzés esetén egyébként is ezt adják), és ha nincs semmi panaszod, akkor várj minimum egy hetet, aztán menj dokihoz. Akkor már petezsákot kellene látnia, ha embriót nem is.

Ha panaszod van (erős vérzés, görcs, kávézacc szerű vérzés, valamelyik oldalon jelentkező alhasi fájdalom), akkor sürgősen menj orvoshoz.

2018. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Majd ird meg mi van
2018. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Minden féle képen.

Holnap megyek orvoshoz :)

2018. szept. 23. 21:57
 25/32 A kérdező kommentje:
Egyébként csináltam ma kettő tesztet.. nem digitálisat.. hanem a hagyományos csíkosat. Abszolút egyértelműen két csík volt :) kicsit nyugodtabb vagyok... De holnap úgyis minden kiderül remélem...
2018. szept. 23. 22:24
 26/32 anonim ***** válasza:

En is kivancsi vagyok!! Írj mindenképp!


Addig is nyugi!! Drukkolok!

2018. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szorítok én is!
2018. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Szép napot!

Hát hosszú nap van mögöttem.

Megvizsgált másik orvos... Ultrahangon nem látott semmit(még). Kért egy totál béta HCG vérvételt. Még is vártam az eredményt. :)

Linkelek kettő képet. Kicsit kínai nekem de a vérvétel eredménye magáért beszél. :)


[link]


[link]


Csütörtökön kell vissza mennem egy harmadik dokihoz. Majd kiderül. De attól függetlenül hogy UH-s képet nem láttam sokkal nyugodtabb vagyok.

2018. szept. 24. 18:45
 29/32 anonim ***** válasza:

De jó!


Írj mi volt a dokinal!

2018. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Szép estét mindenkinek! A HCG-m be duplázódott. És nagy nagy keresgélés után megláttunk egy pici pete zsákot. :) Valószínűleg félidő után sikerült megtermékenyülni. Így most kb csak 4 hetes (a fogantatás időpontját nézve) a kis pöttyünk. Ezért nem látta senki sem :)

Még a szívét pulzálni nem láttunk UH-n de még pici hozzá... Október 11.-én kell vissza mennem a dokihoz. Mostmár teljesen nyugodt vagyok. :) Köszönöm a sok biztató hozzászólást. A továbbiakban is megírom a fejleményeket ha van rá igény.. :)

2018. szept. 29. 18:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!