Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben az esetben ti mennétek...

Ebben az esetben ti mennétek kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai reggel döbbentem rá, hogy egy éve volt az, amikor eldöntöttük a párommal, hogy jöhet a baba. Semmiféle praktikát nem alkalmaztunk, nem vizsgálgattam magam, és heti 2-3 alkalommal biztos lefeküdtünk egymással, szóval elég valószínű, hogy az esély mindig megvolt a teherbeesésre. Szerintetek adjak pár hónapot még egy kicsit jobban ráfókuszálva, peteérést figyelgetve, vagy szerintetek lehet valami gond és irány vizsgálatokra?


2018. szept. 27. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Én mennék nőgyógyászhoz


Párhuzamosan Pedig elkezdenén nézni a testemet

Mivel hogy a kivizsgálás az nem egy két nap

2018. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapjaraton nincs gond a ciklussal akkor egy szokásos éves nőgyógyászati vizsgálat is elég lehet kiegeszitve egy hormon vizsgálattal. Esetleg a párod is elmehetne egy sperma vizsgálatra. A többi meg az eredményétől függ.


Annyit még kiegeszitesnek, hogy hiába az 1 év sokaknak 2-be is beletelik mire természetes úton osszehozzak a gyereket.

2018. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettő párhuzamosan. Kezdj el fókuszálni a célzott együttlétre, ezzel együtt említsd meg a dokinak, hogy már próbálkoztok egy éve. Egy hormonvizsgálat sosem árt.
2018. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

konkrétan így nem mennék kivizsgálásra, de az éves rákszűrésnél megemlíteném a dokinak, hogy ez a helyzet, van-e javaslata.

Egy uh-os cikluskövetés vagy egy hormonpanel beleférhet, de lehet, csak az időzítéssel volt gond (kolleganőmék 3 évig várták hiába a gyereket, elkezdett hőmérőzni, a 2. ciklusban már jókor voltak együtt, meg is lett az eredmény)

2018. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Életkortól is függene.

Ha fiatalok vagytok, akkor beleférhet a fél év önmegfigyelés. Ha "szorít az idő", akkor kivizsgálás.

2018. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad a korodat. Ha úgy érzed, szorít az idő, mindenképpen fordulj orvoshoz, és álljatok neki a tudatos baba gyártásnak is párhuzamosan. Vegyél ovulációs tesztet. Ez azt is jelzi, van-e peteérésed, és így minden hónapban biztosan együtt lehettek a legtermékenyebb ciklusnapodon. Én ezt megtenném a helyedben akkor is, ha még nem akarsz orvoshoz fordulni.


Ha a heti 2-3 alkalom csak heti 2 alkalom volt, sok hónapban kimaradhatott éppen a peteérésed előtti legjobb nap.

2018. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!