Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig normális, ha nem jön...

Meddig normális, ha nem jön meg fogamzásgátló szedése után?

Figyelt kérdés

3 évig fogamzásgátlót szedtem, most viszont abba hagytam, mert babát szeretnénk. Ma vagyok az első fogamzásgátlómentes ciklusom 41. napján és még nem jött meg. Tegnap csináltam tesztet, ami negativ volt.

Ti már elmennétek orvoshoz? Vagy ez még normális?



2018. szept. 28. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is most nyár végén hagytam abba sok év után a fogamzásgátló tablettát ugyanezen okból. Szerintem mindenkinél más, hogy az utána következő hónapokban mi történik, de teljesen normális ha össze-vissza fog megjönni (vagy akár sehogy). Nekem pl megjött rendesen aznap mikor a bogyóval is, de másnap elmúlt, egy éjszakát se tartott, majd megint megjött 1 nap múlva, és a negyedik napon meg nagyon görcsöltem pedig amíg a bogyót szedtem kivétel nélkül mindig az első megvonásos vérzés reggelén voltak görcseim. Szerintem nem kell aggódni, nekem a nőgyógyász mondta hogy ha 3 hónap alatt se áll be rendesen, akkor menjek csak hozzá, addig belefér egy kis összevisszaság.

Más. Mivel írtad hogy teszteltél, ez azt jelenti hogy amint abbahagytad a bogyót már élesben próbálkoztatok? Mert akkor akár a baba is besikerülhet, sok olyat olvasni, hogy az első hónapban összejön. Mi várunk pár hónapot, addig óvszerrel védekezünk, pont emiatt mert így azt se tudom mikor vagy van-e egyáltalán ovuláció.

2018. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, már próbálkozunk, az orvos azt mondta, hogy nem kell

várnunk, ha nem szeretnénk.

Most az a tervem, hogy max amig meg nem jön hetente egyszer tesztelek.

2018. szept. 28. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem utána 8 hónapig nem jött meg, és azóta sem jön össze a baba. (2 éve)
2018. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En az előző ciklus előtt hagytam abba. Akkor 42.napra jött meg. Most a 37.-re.

Már azt hittem tuti baba, de sajnos nem.

Bízok ebbe a hónapban. Csak így sajnos nem nagyon lehet ovu-t számolni. :(

2018. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen kérdéshez kapcsolódik a válaszom első fele,de esetleg reggel ébredés után egyszerre megmered a hőd és 36.9-37kornyeken van akkor elvileg ovu után vagy mert olyankor magasabb az alapho.Ha 36.5kornyeken akkor valószínűleg ovu előtt valahol.Igy sacc/kb sejtheted hol tartasz.


3honapot mondott az én orvosom is várakozási időnek.

2018. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudom, hogy több mint egy éve volt ez a kérdés, de akik ide íratok, azóta összejött a baba? Mi lett veletek?

Most én is hasonló cipőben járok, mint ti egy éve :(

2019. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló vagyok, nekünk azóta sem.

Viszont nem ültünk tétlenül, voltunk megfelelő vizsgálatokon és kiderült, hogy a sok évnyi fogamzásgátló szedés alatt kialakult pajzsmirigy alulműködés tüneteit szépen elnyomta a rendszeresen jelentkező megvonásos vérzés. Erre szedek már gyógyszert, volt egy kémiai terhesség is, nem fejlődött valószínűleg pont a nagyon magas tsh miatt.

2019. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem jött össze még! Nekem is pm alulműködésem van, bár ez már a fogamzásgátló szedése előtt is tudott volt , sajnos tapasztalatból tudom hogy nagyon össze tudja zavarni a ciklust ha nem kezelik.

Remélem mot már összejön a baba nektek! Szurkolok!

2019. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekünk se jött még össze. Közben kiderült, hogy pcos-em van, szeptember óta próbálnak nálam hormonokkal peteérést elérni, eddig sikertelenül :/

Amúgy meg természetesen a fogamzásgátló abbahagyása után csak egyszer menstruáltam, de az is már több mint egy éve volt.

2020. jan. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!