Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, hogy van az, hogy nem...

Lányok, hogy van az, hogy nem csak az ovulacio alatt eshet teherbe egy csaj? (Mensi utani 14. Napon)

Figyelt kérdés
Nem ertem, hogyha a petesejt akkor lokodik ki (ciklus felenel), akkor hogy lehet esely a teherbeesesre maskor is? A baratnommel tegnap lefekudtunk egymassal, mensi utolso napja volt (5. Nap) es kicsit bele elveztem, es most kicsit felunk hogy terhes lehet. Megtartanank a babat, mert igazabol mindenunk megvan hozza, csak igy kicsit rossz lenne hogy nem terveztuk.
2018. okt. 7. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Spontán peteérés menstruáció allatt is van esély a terhességre igaz akkor jóval kisebb.. Én így lettem terhes ahogy Te leírtad. Esély mindig van a terhességre. Mivel a nőnek mindig "aktiv" a méh-e így mindig van esély rá hogy egy kis krapek célba érjen csak néhány napon nagyobb néhány napon kevesebb eséllyel fogan meg a baba.
2018. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

1

A nök ciklusa ritkán 28 napos

Akkor van félidőben a 14. Napon


Nekem spec 24 napos ... 9. Napi ovoláció



2


a spermiumok extrém esetben 5 napog is élnek, de 72 óráig tuti


3

létezik spontán peteérés

2018. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

U.i.:


Hamarabb szàmolunk úgy, hogy mensi előtti 14. Nap van a peteérés ( az a jó ha ez a szakasz 14 napos.. )

De ugye csak visszaszámolni lehet, előre nehéz ezzel kalkulálni

2018. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták eleve nem "mensi után", hanem előtt 14 nappal van átlagosan.

28 naposnál esik csak 14. napra, amit szintén nem a "mensi utántól" kell számolni, hanem a vérzés első napja a ciklus első napja.

32 naposnál: 32-14=18. nap a feltételezett ovu napja.

A hímivarsejtek pedig 3-5 napot is simán kibírnak odabent várakozással.


5+5+14=24 napos ciklusnál már komoly esélyetek van, hogy ezt elszámoltátok.

És bármikor lehet hosszabb rövidebb ciklus egy nő életében, akár a stressztől is.

2018. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

NINCS SPONTÁN PETEÉRÉS!!!!!!!olvassatok utána


-lehetséges,hogy megcsúszik az ovuláció egyéb dolgok miatt

-hosszabb ciklus esetén is később van ovuláció

-luteáris szakasz rövid ill. hosszú

-alapból kimarad az egyik hónapban a peteérés, de van vérzés, akkor általábab a következő peteérés korábban történik


ezek a tényezők miatt is hiszik, hogy van spontán peteérés

pedig tévhit,hogy orgazmus és egyéb más kiválthat

2018. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
*luteális
2018. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Csak ovulaciokor lehet teherbe esni, viszont nem bizti, hogy menzesz elott 14 nappal van az ovulacio.

Bar kicsi a terhessegre az esely, en elgondolkodnek minel gyorsabban az esemenyutani tabletta lehetosegen.

2018. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha letezik spontan peteeres, ha nem, akkor is kell ovulacio, h sikeruljon a gyermek, no es a noi test nem egy oramu pontossagu gepezet es a spermiumok is kihuzhatjak tobb napig, noha a megtermekenyuleshez tenyleg kb 24 ora all rendelkezesre, de h ez mikor van, csak a jo Isten tudja, no meg a nodokik :D
2018. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Hat ez engem is regota foglalkoztat! Nem hiszek a spontan peteeresbe! Nekem 26naposak a ciklusaim igy 12.napon van ovum. Ez elott 2-3 nappal kell egyutt lenni hogy baba legyen! Utana ketlem hogy teherhes tudnek lenni. Volt olyan hogy a ciklus 17.napjan lecsuszott a gumi es minden bennem kotott ki! Igazabol nem bantam volna ha baba lett volna igy nem vettem be gyogyszert. De meg sem lettem terhes sem!! Ugy

hogy sok minden szerintem attol fugg kinek milyenek a ciklusai. Mennyire pontos vagy epp pontatlan.

Most babat szeretnenk igy elkezdtem Lh teszteket csinalni csak hogy megbizonyosodjak arrol tenyleg 12.napon van e

ovulaciom.

2018. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!