Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon nem is akarok igazán...

Vajon nem is akarok igazán még egy gyereket? Vagy csak azért jött ez az érzés, mert eddig nem jött össze?

Figyelt kérdés
1,5 éve szeretnénk 2.at, de ebbol fél évig nem volt rendszeres menzeszem a szoptatás miatt, ezért a kivizsgálásokat csak pár hónap múlva kezdjük. Az első gyerekünk könnyen összejött. Onnantól, hogy beállt a ciklusom, sokféle dolgot kipróbáltam már, és többször sírhatnékom volt, mikor megjött. Aztán jött a fásultság érzése, irígység, mikor másnak sikerült, most meg az öröm minden kisbabás hírre, és sokszor már arra is, hogy csak egy van, nem kell a figyelmem megosztanom, többet tudok pihenni, élvezni tudom a gyerekemmel az együtt töltött időt. Egyre többször megragadja a figyelmem azoknak a panasza, akiknel kettő van, és nincs kifejezetten nagy korkülönbség, hogy milyen nehéz nekik. Akarom én ezt egyáltalán. Ez most vajon csak a sorozatos csalódás miatt van?
2018. okt. 10. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Inkább az lehet, hogy beállt az életed eggyel és nehéz elképzelni, hogy újra éjszakázz, szoptass naphosszat, stb. Nekem a kicsi most három hós, 22 hó van a két gyerek között és az az igazság, hogy nem egyszerű, pedig a kicsi nagyon nyugodt baba, viszont a kétévesem pont a dackorszak közepén jár, megfűszerezve a bölcsi kezdéssel és a kistesó érkezésével. Amíg csak a nagy volt, könnyebb volt minden. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy megbántam a másodikat, csak azt, hogy én azt is megértem, ha vki úgy dönt, hogy nem vállal másodikat, látván és megtapasztalván azt, hogy egyre könnyebb a gyerekkel, ahogy nő és hogy a szülőknek újra van élete. Én mindig hármat szerettem volna, de most úgy érzem, elég a kettő. Nyilván mindenkinek más az, hogy hány gyerekkel érzi teljesnek a családot, a lényeg, hogy csupán társadalmi vagy családi nyomás miatt ne vállaljon még egyet.

Szóval lehet, hogy te így érzed kereknek a családotokat és az életeteket, és ezzel semmi gond nincs.

2018. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pihentessétek egy kicsit a dolgot aztán ha megint úgy vagytok vele hogy szeretnétek akkor próbálkozzatok újra. Van ilyen egyébként a húgomnak pici babája van és hiába találom aranyosnak el se tudnám képzelni hogy megint babázzak.
2018. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is masodik lenne de kicsit bizonytalan lettem mert ez a 3.probalkozos honap! Mar nagyon rastresszelek. Ha ez a honap is sikertelen lesz akkor hagyom egy idore. Voltam vizsgalatokon,vitamint szedek! Semmi bajom! Ferjem meg nem lett kivizsgalva. Nem tudom... ugy hogy megertem hogy kicsit elbizonytalanodtal te is! Azert minden jot kivanok nektek.
2018. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!