Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már 8 hónapja próbálkozunk a...

Már 8 hónapja próbálkozunk a férjemmel. Sajnos eddig minden hónap sikertelen volt. Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy most sikerült. Már mindent jelnek vettem, de két teszt is negatív lett. A közveten környezetemmel kerülöm ezt a témát. Szégyellem is már és el is vagyok nagyon keseredve. Biztosan valami gond van velünk.Tudom, hogy erre nincs praktika és válasz. Vitamint szedek. Azt beszéltük meg, hogy jövőre orvoshoz fordulunk csak sosem hittem volna, hogy ennyire rá fogok görcsölni erre a dologra. Sose voltam az a nagy gyerekpárti, de mióta próbálkozunk azóta minden menstruáció előtt ezen örlődöm.
2018. nov. 2. 07:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Lehet pont ezért nem jön össze, mert örlődsz. Nem egy példa volt már erre, az ismerettségi körömben is. Próbálj meg nem görcsölni ;)
2018. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Érdemes lenne mindenkinek tervezés előtt menni az endokrinologushoz, aki megnézi a hormokat. Nagyon sok párnak probléma manapság, ezzel elébe lehet menni a dolgoknak, ha még nem derül ki semmi, legalább még lehet nyugodni. Egy vérvétel az egész.
2018. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, csak, ha az ember tudja, hogy benne van a pakliban, hogy talán most összejött. Akkor nem tudom, hogy hogy csinálják mások, hogy nem gondolnak rá. Tudom, hogy így kéne nekem is tennem, de mensi előtt folyton ezen jár az agyam. A ciklus többi részén nem, csak a végén.
2018. nov. 2. 07:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Én csak a helyi egészségházban voltam. Ott egy vérvétel alapján azt mondták minden rendben, de jövőre komolyabb helyre megyünk.
2018. nov. 2. 07:26
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Sokan -és sajnos egyre többen- vannak ebben a helyzetben. Mi 7 évet vártunk a babánkra. El kell indulni a kivizsgálások felé.
2018. nov. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Istenem, szörnyű lehetett. Megkérdezhetem, hogy mi volt a gond?
2018. nov. 2. 07:36
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem értek ehhez a témához, mivel én nem szeretnék gyereket különböző okokból. Viszont nem tudom mennyire igaz, sokat hallottam, hogy ez nagy részben fejben dől el. Példaként egy kolléganőm sztoriját tudom neked mondani: hónapokig próbálkoztak, mivel elég rosszul érintette őket, hogy a tesójának már három gyereke is volt. Aztán beletörődött, hogy nem lesz gyereke, ezért új vállalkozásba kezdtek, gondolta ha nincs gyerek, lesz erre ideje. Pharmatex-szel védekeztek, és a második hónapban terhes lett. :)

Szóval, mint a legtöbben, én is azt mondomm hogy ne görcsölj rá, illetve egy alapos átvizsgálás sem ártana.

2018. nov. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt nem értem a szégyened.Nőgyógyászok mondják, hogy egészséges pár esetén is kb 1 év az átlagos mire össze jön a baba.Szóval még mindig nem vagytok semmiről elkésve csak hozzátok az átlagot. A nők zöme nem az első,második ciklusban esik teherbe.

30 alatt 1 év után ajánlott a kivizsgálás és még úgy is lehet,hogy semelyikőtöknek semmi baja.

35 felett fél év után.

Mi két évig vártunk hátha összejön természetesen anélkül, hogy vizsgálódnánk.Mikor már elfogyott a türelmem és kezünkbe voltak az első vérvételi és egyéb papírok meg terhes lettem:) Nem mondom ,hogy várj ennyi időt ,de még parázni sincs miért.

Amúgy a ciklusaim második felében én is mindig rákattantam, bármennyire nem akartam.Szóval értem mit érzel.Kitartás.Jönni fog a baba.

2018. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#5 gyakorlatilag minden: IR, PCO, pm. alulműködés, trombózis hajlam, petevezeték elzáródás, méhfejlődési rendellenesség, méhnyak elégtelenség, immun összeférhetőség a férjemmel
2018. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam egy idő után. Először meg voltam bizonyosodva h mivel fiatalok vagyunk mind a ketten a párommal ezért egy két hónapon belül terhes leszek. De ahogy telt az idő egyre jobban kezdtem rákattanni és begörcsölni h valami baj lehet. Aztán nagyjából 2év után elindultunk kivizsgálásra. A vérvétel egy kis progeszteron hiányt mutatott, erre szedtem gyógyszert, aztán átjárhatósági vizsgálatra kellett volna mennem, de addigra összejött a baba. Nagy volt az öröm mondhatom kb 2hétig, mert aztán kiderült h már nincs szívhangja 8 hetesen a magzatnak. Aztán irány a kórház hopsz egy küret és volt baba nincs baba. Ennek 2 éve. Váltottunk azóta egy pár dokit mert mindenki elküldött azzal h jajj még fiatalok vagyunk próbálkozzunk majd összejön. Csak azért lassan kifogy az ember az időből és az a felháborító h ne ő mondja már meg mikor akarjak gyereket! Szóval most ott tartunk h találtam egy dokit aki foglalkozik is velem. Nemrég volt laparoszkópiám amikor kivették az egyik petevezetékem mivel tele volt folyadékkal és az előző dokim azt momdta h ő inkább nem nyúl hozzá. Illetve átnézték, hogy átjárható-e a másik és az szeremcsére atjárható. Szoval most várjuk a felépülésem aztán azt mondta a dokim most essünk neki mert most nagyobb az esély a teherbeesésre. Szóval a 8 hónap az szerintem semmi ahhoz kepest mások mennyit várnak. Úgyhogy fel a fejjel és próbálkozzatok. Aztán ha úgy érzed h menned kell kivizsgáltatni magatokat akkor ne hagyd elteríteni magad.
2018. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!