Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan aki új munkahelyen...

Volt olyan aki új munkahelyen a próbaidő letelte után rögtön teherbe esett?

Figyelt kérdés
Októberben létszámleépítés miatt nekem is távoznom kellett a cégtől.Nem számítottam rá,novembertől pedig babát szerettünk volna. Gyesre nem akarja a férjem vállalni,amit valahol meg is értek. Most úgy néz ki, decembertől lenne egy állás,de én már benne vagyok a korban és nem tudok előtte 1-2 évet még dolgozni.Olyan fél évet még kibírok,aztán próbálkoznánk.Volt valaki még így?
2018. nov. 22. 14:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%
Kb naponta van aki megkérdezni, mit tegyen, mert terhes és próbaidőn van. A te döntésed. Próbaidő alatt elküldhetnek, utána táppénzen nem lehetsz, csak amennyit dolgoztál, a gyerek után nem varnak vissza - Kb ezek a kilátások
2018. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
79%
A kolléganőm volt így, hát nem repestek, hogy mit mondjak. Főleg mert jól bevált, nagy érvágás volt a főnöknek (tolmács volt egyébként), de mit tudtak csinálni? Semmit. Mellesleg 2 év után vissza is vették, mikor újra munkába akart állni. Nekem bevallotta, hogy valójában tervezett terhesség volt, az irodában azt mondta, hogy véletlen. Végül is én nem ítélem el, elsősorban mindenki azt nézi, hogy neki mi a jó.
2018. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Próbaidő után nyilván,és több év folyamatos munkaviszonyom van,most 2 hónapos megszakítással gondolom így mehetek táppénzre már a 3.hónaptól.Az hogy nem várnak vissza nem baj,ez a munka csak egy vészmegoldás.
2018. nov. 22. 14:56
 4/48 anonim ***** válasza:
51%

Nem, max 30 napos megszakítás lehet.

És csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál.

2018. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Tehát hiába dolgoztam le 15 évet,csak azért mert 2 hónapig nem volt munkaviszonyom,nem mehetek el táppénzre,mondjuk 3 hónapos terhesen mert nem dolgoztam le előtte fél évet???
2018. nov. 22. 15:01
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

Bizony.

De miért gondolod már előre, hogy biztosan veszélyeztetett leszel?

2018. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
A munkaköröm lesz olyan,és nem hiszem,hogy tudnak majd mást ajánlani,ami nem veszélyes egy magzatra,ez probléma lesz,de mindegy,akkor ha 3 hónap után teherbe esnék,és lejárna a 12.hét akkor már fél éve ott leszek,és akkor el is mehetek már nagyjából akkor táppénzre,vagy max 4 hónapos terhesen......úgyhogy végülis nem vészes így.
2018. nov. 22. 15:09
 8/48 anonim ***** válasza:
71%

Munkakör miatt senki nem lesz veszélyeztetett terhes.

Ha egészséges vagy, akkor muszáj könnyített munkakört adniuk, ha nem tudnak, fel kell menteni a munkavégzés alól, és alapbért kell fizetniük.

2018. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Tök mindegy hivatalosan minek mondják,ha magzatkárosító az a munkakör,akkor az orvos ki fog írni táppénzre,veszélyeztetett terhességre hivatkozva.
2018. nov. 22. 15:23
 10/48 anonim ***** válasza:
61%
Akkor keress olyan munkát, ami nem káros a magzatra. Eléggé szemétség azért felvetetni magad, hogy egyből el is menj táppénzre. Az anyósom járt így egy alkalmazottal, csak épp a nő zsinórban szült 3 gyereket.
2018. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!